Sistem önerisi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

MORGARATH

Üyecik
13000Tl bütçem var(ne kadar artarsa o kadar iyi).Ekran kartı olarak rog strix 1660ti veya 2060 ventus düşünüyorum, bu konuda fikirlerinize açığım değiştirebilirim fikrimi .Geleceğe dönük olması için şöyle bir monitör seçtim.Overclock için uygun olmasını istiyorum(sıvı soğutma,uygun işlemci vs). Oyun , render ve benzeri programlar kullanacağım sistemi.Önerilerinizi bekliyorum.

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Moderatör
Monitör 10 numara seçim olmuş ama tavsiyem 3. nesil Ryzen işlemcileri beklemeniz yönünde olur ama aceleniz varsa bu paraya RTX 2070 ve 9700K sistem toplanabilir.

MORGARATH

Üyecik
Biraz acelem var evet ve hepsiburada.com da ciddi indirim var mümkün olduğu kadar faydalanmak istiyorum bu indirimden.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
Böyle bir sistem önerebilirim bütçe de uyarsa. Olmadı sistem 2K da kullanılacağın için Ryzen 2700X alınabilir bu sayede sistemin tutarı bayağı düşer. O zaman sıvı soğutucuya da gerek kalmaz çünkü O.C. yapılmayacaksa.
Ryzen: Captcha Verification
Captcha Verification

MORGARATH

Üyecik
3XXX serisi için sabretmem cidden değer mi ve bu kasanın hava akışı yeterli olur mu overclock yapınca? Bir de msi gaming pro carbon ile gaming pro serisi arasında ne fark var?

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
İndirimdeyken Gaming Pro Carbon almakta fayda var bana kalırsa zira Pro Carbon üst seviye anakartların aldığı isimlerden birisi MSI tarafında. Kasada 3 tane önde, 1 tane arkada ve 2 tane de yukarıda olmak üzere yeterli düzeyde fan yeri mevcut eğer biraz daha büyük bir kasa isterseniz mecbur fiyat artar. Ryzen 3xxx serisi çok iddialı gelecek aceleniz yoksa bekleyin derim. Yaz içerisinde de indirim olacaktır muhakkak.

MORGARATH

Üyecik
Hepsi toplam benim bütçemi aşıyor.Ryzen sistem almak benim için daha mantıklı sanki. 2600/2600x ve 800 - 900 Tl bandında bir anakart 3 5 ay götürür mü beni? 3XXX serisi için 1aydan fazla bekleyemem çünkü.

ForeverPower41

Profesör
Ryzen 3. Nesil ile birlikte yeni anakartlarda piyasada olacak ve daha iyi teknolojiler barındıracaklar.Bu Haziranda E3 furaı olacak (11-13 Haziran) orada duyurulması düşünülüyor hemen piyasaya da çıkabilir biraz bekleyedebilir üreticilerin elinde.Ben olsam yeni işlemcilerin çıkmasını bekler eğer hemen çıkarsa sistemi toplardım ha hemen çıkmazsa normal toplamama geri dönerdim.Karar sizin.

R5 2600 ve 900TL bir anakart bırakın 3 5 ayı en az 4-5 yıl götürür

MORGARATH

Üyecik
O zaman indirimdeyken işlemci ve anakart dışındakileri parçaları alayım , işlemciyi ve anakartı daha sonra alırım. En mantıklısı bu gibi görünüyor.

MORGARATH

Üyecik
Ben bu kasayı pek beğenmedim , başka bir tane önerebilir misiniz?

MORGARATH

Üyecik
Sıvı soğutma desteği yok yazıyor özelliklerinde ve sadece 1 tane usb 3 portu olduğu yazıyor.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
Dostum sen o özellikleri gerçekten bilgisayardan anlayan kişiler mi yazıyor sanıyorsun? Kasayı beğendiysen merak etme sıvı soğutma desteği var. Bir kasada USB portunu anakart verir zaten kasa vermez. Kasanın vereceği maksimum 2-3 tane ön tarafta olur açıklamadaki resimlerden görebilirsin. Bu kasayı sistem toplarsam bende almayı planlıyorum. Sıvı soğutma desteği var bu arada.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
İkinci kasa zaten 4 tane fanla geliyor ek fan almana gerek yok. Sıvı soğutucu alırsan da yukarıya monte edersin.

Görkem Say

Yönetici
Moderatör
İlk kasaya takacağın ortalama üstü kalitede fanlar ile iki kasa hemen hemen aynı fiyata denk gelir zaten.

stat counter