Sistem değiştirdikten sonra internet kopmaları

Bu konuyu okuyanlar

BEKLEHEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lütfen sadece sorunum hakkında cevap verirseniz sevinirim ekipmana takılmayın teşekkürler (sebep başka bir forumda sorunumu çözmek yerine ekipman konuşuldu.)

Selamlar hemen konuya girmek istiyorum discord açık iken oda da bir kaç arkadaşım ile konuşurken sesleri aniden kesiliyor ve
5-6 saniye sonra geri geliyor "Arma 3" adlı oyunda "KOTH" ve "Roleplay" serverların da
iken aniden oyunda herşey donuyor ve tekrar 5-6 saniyelik bir donma yaşanıyor ayrıca "FOR HONOR" da ise maç esnasında "Bağlantı kesildi internetinizi kontrol edin" diyerek bağlantım kopuyor ve maçtan düşüyorum ama bu esnada discord,spotify üzerinden bağlantım devam etmekte

Anakart: Gigabyte B450 Aorus Pro
İşlemci: AMD Ryzen 2600X 6 çk.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 4x8
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX Radeon RX580 8 GB
SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB
HDD: WD Blue 1TB
Power sply: Kcas 800W

Ayrıca anakartımın app center adlı uygulamasından güncelleme yaptığımda program çalışmayı durdurdu diyor.

extronaction

Asistan
Reaksiyon puanı
56
ram, anakart şüpheli... anakartta ram mhz kaç mhz? ramler kaç destekliyor? güç kaynağının tüm takılacak bağlantısı yapıldı mı?

BEKLEHEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ram, anakart şüpheli... anakartta ram mhz kaç mhz? ramler kaç destekliyor? güç kaynağının tüm takılacak bağlantısı yapıldı mı?
Anakart 3200 mhz (ram 3200 mhz aşırtma da tabi) şuan pc de değilim ama enson baktığımda ramler 2300 mhz de idi geçen akşam bakmıştım güç kaynağının gerekli tüm bağlantıları tamam

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Sistem değişikliğinde bu sorun oluşmaya başladıysa ethernet kartında sorun olabilir..

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Ethernet sürücüsünü en son sürüme güncelleyin. Eğer zaten en son sürümdeyse bir önceki sürümü deneyin.

BEKLEHEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ethernet sürücüsünü en son sürüme güncelleyin. Eğer zaten en son sürümdeyse bir önceki sürümü deneyin.
Evet bide o var şimdi uygulaması var bu anakartın adı gigabyte app center güncellemeleri kontrol ettiriyorum geliyor tıklıyorum yükle diye yükleniyor diyor sonra "App center" çalışmayı durdurdu diyor ve kendini kapatıyor program
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ondan bahsediyorum..
:D kusura bakma ben bu harici kartlardan sandım

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Evet bide o var şimdi uygulaması var bu anakartın adı gigabyte app center güncellemeleri kontrol ettiriyorum geliyor tıklıyorum yükle diye yükleniyor diyor sonra "App center" çalışmayı durdurdu diyor ve kendini kapatıyor program

:D kusura bakma ben bu harici kartlardan sandım
Kendini el ile yapın. İlk önce bu sayfanda iki sürümü de indirin. Sonrasında aygıt yöneticisinden ethernet sürücüsünü kaldırın. İlk son sürümü deneyin olmazsa silip eski sürümü deneyin.

BEKLEHEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kendini el ile yapın. İlk önce bu sayfanda iki sürümü de indirin. Sonrasında aygıt yöneticisinden ethernet sürücüsünü kaldırın. İlk son sürümü deneyin olmazsa silip eski sürümü deneyin.

Teşekkürler pc nin başın da olduğum zaman dediğiniz gibi denicem sizleri haberdar ederim .

iki sürümüde derken hangisinden bahsediyorsunuz bios mu lan mı ? vb

sağ üstdeki yere giriyorum tarama yapıyor sonra ekrandaki kutucuk çıkıyor ok diyorum güncellesin diye tıkladıktan sonra pencere kapanıyor "please wait.. update app center" diyor ve tekrar aynı pencereye dönüyor.

önceki resimdeki sağ üste tıklayıp bekledigimiz zaman güncellenmesi gereken programlar geliyor güncelleye tıklıyorum ve böyle oluyor

ne yazık ki işe yaramadı

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama 2019-10-20 203658.png
    Ek Açıklama 2019-10-20 203658.png
    137.6 KB · Görüntüleme: 186
  • Ek Açıklama 2019-10-20 204014.png
    Ek Açıklama 2019-10-20 204014.png
    556.4 KB · Görüntüleme: 214
Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
App center ile yapmayacaksınız el ile güncelleyeceksiniz. Donanım aygıtından el ile kaldıracaksınız sürücüyü.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
App Center gibi programlar ile yapmayın sürücü güncellemelerini. Anakartın yan uygulamaları falan kuruluysa eğer onları da kaldırın Lan Optimizer vs vs. Benim de buna benzer bir sorunum vardı MSI 970 Gaming anakartımda. Oyunlarda ani duraklamalar saniyelik donmalar bir de ses cızırtılı oluyordu geri düzeliyordu anakartın bir kaç programı kuruluydu onların hepsini kaldırınca düzelmişti. Sizin sorununuz Lan sürücüsü ile alakalı bence. Donma sorunu ise ram yada ekran kartı ile alakalı bence. 3200 Mhz overclocklu demişsin ram hızını 2933 mhz yada 3000 mhz'ye düşür dene yine aynı sorun olursa ekran kartına yönel. RX serisinde güç tüketim ve sürücü sorunu var çünkü ondan da yapabilir.

BEKLEHEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ethernet olarak dediğiniz bu mudur ?

(aygıt yöneticisinden ethernet sürücüsünü kaldırın)

Ekli dosyalar

• {5E34E6E8-CBA3-40E2-BDE5-B66E7EC59F94}.png
    {5E34E6E8-CBA3-40E2-BDE5-B66E7EC59F94}.png
    385.7 KB · Görüntüleme: 212

BEKLEHEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
App Center gibi programlar ile yapmayın sürücü güncellemelerini. Anakartın yan uygulamaları falan kuruluysa eğer onları da kaldırın Lan Optimizer vs vs. Benim de buna benzer bir sorunum vardı MSI 970 Gaming anakartımda. Oyunlarda ani duraklamalar saniyelik donmalar bir de ses cızırtılı oluyordu geri düzeliyordu anakartın bir kaç programı kuruluydu onların hepsini kaldırınca düzelmişti. Sizin sorununuz Lan sürücüsü ile alakalı bence. Donma sorunu ise ram yada ekran kartı ile alakalı bence. 3200 Mhz overclocklu demişsin ram hızını 2933 mhz yada 3000 mhz'ye düşür dene yine aynı sorun olursa ekran kartına yönel. RX serisinde güç tüketim ve sürücü sorunu var çünkü ondan da yapabilir.

ram ler şuan 2300 civarında EN YÜKSEK ARTIRSAM sınır 3200 mhz aşırtma sınırı oda anakart desen oda zaten sınır 3200 mhz ayrıca ekran kartında oldugu sanmıyorum çünkü anakart değiştikten sonra olmaya başladı cevap için sağolun

Aynen. İntel Gigabit yazanı kaldır.
intel gigabit in son sürümünümü indiriyim peki ?

Download Intel® Gigabit Ethernet Network Connection Driver for Windows® 10 for Legacy Intel® NUC bu mudur ?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
ram ler şuan 2300 civarında EN YÜKSEK ARTIRSAM sınır 3200 mhz aşırtma sınırı oda anakart desen oda zaten sınır 3200 mhz ayrıca ekran kartında oldugu sanmıyorum çünkü anakart değiştikten sonra olmaya başladı cevap için sağolun

intel gigabit in son sürümünümü indiriyim peki ?

Download Intel® Gigabit Ethernet Network Connection Driver for Windows® 10 for Legacy Intel® NUC bu mudur ?

Anakarttan sonra olduysa o zaman anakarta bak fazla kurcalama sistemi ne diyeyim artık. Ekran kartından da oluyor genelde ondan söyledim ben.

BEKLEHEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

ÇOK teşekkürler 1 saat boyunca FOR HONOR da maç atıp durdum ama düşmedim sanırım sorun çözüldü hepinize teşekkürler SORUN : anakartın üstündeki ethernet sürümünün eski olmasıydı SORUN ÇÖZÜLDÜ. (aynı etherneti kunlananlar burdan ulaşabilirler en son sürüme Download Intel® Gigabit Ethernet Network Connection Driver for Windows® 10 for Legacy Intel® NUC