Bu konuyu okuyanlar

elturki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
programlarından "derin araştırmam sonucu :)" birkaç tane buldum;

AVG PC Tune Up
TweakNow Reg Cleaner
Auslogics Registry Cleaner
COMODO Registry Cleaner
Advanced System Optimizer
Ashampo CoreTuner
Ace Utility

bunlardan (tek başına yeterli ise) hangisini veya hangilerini bilgisayarıma kurmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum kardeşlerim..

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Takipteyim, bizim de işimize yarayan elbette çıkar.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Windows zaten bu işlemler yapan donatımlara sahip.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Takipteyim, bizim de işimize yarayan elbette çıkar.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
C diskine sağ tıkla, özelliler seç ve oradan araçlara gir ve oradan o işleri yapan seçeneklere ulaşırsın.

Auslogigs Boostspeed ile sık kullanılmayan uygulamaların kendiliğinde hazır hale gelmesi kapatılır ve açılış hızlanmasına yardımcı olur. (ücretlidir)

Son düzenleme:

elturki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
C diskine sağ tıkla, özelliler seç ve oradan araçlara gir ve oradan o işleri yapan seçeneklere ulaşırsın.

Auslogigs Boostspeed ile sık kullanılmayan uygulamaların kendiliğinde hazır hale gelmesi kapatılır ve açılış hızlanmasına yardımcı olur. (ücretlidir)
Onu biliyorum. Sizce Windows'un kendi disk temizleme ve birleştirme özelliği tek başına yeterli midir?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Diğerleri abartıyor ve bazen farklı bir düzen kullanıyor. Biri diğerini bozuyor sonunda.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Bunlar boş uygulamalar, tıpkı telefondaki Clean Master gibi işlevsiz ve zarar veren yazılımlar. Diski birleştirmek için ve temizlemek için Windows'un kendi entegre uygulamasını kullanın.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
hangisini veya hangilerini bilgisayarıma kurmalıyım
Üçüncü parti uygulamaların sistemler için çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Ama bazı durumlarda, neyi silip neyi düzenleyeceğini neyi birleştireceğini bilen kullanıcılar için tercih edilebilirler tabi.
Kayıt defteri temizleyicileri, var olmayan uygulamaların girdilerini kaldırmak ve geçersiz veya bozuk girdileri düzeltmek adına yararlı olabilir. Bu gibi işlemler için CCleaner ve Glary Utilities yazılımlarının taşınabilir (yükleyici yok/portable) sürümlerini önerebilirim.
CCleaner ile sistem bakımı, temizleme ve optimizasyonu için forumumuzda hâlihazırda bir rehber konumuz da bulunuyor. Bkz.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Windows XP'den sonra bu konuda ciddi geliştirmeler yaptı kendi built-in bakım donatılarına.

Ama ben çok uzun zamandır Ashampoo ürünlerini kullanırım. Gayet güzeldir. Burning Studio, Win Optimizer vb.
Bir ara O&O Defrag kullanırdım ama artık çok fazla ihtiyaç kalmadı bu tür programlara.

elturki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Üçüncü parti uygulamaların sistemler için çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Ama bazı durumlarda, neyi silip neyi düzenleyeceğini neyi birleştireceğini bilen kullanıcılar için tercih edilebilirler tabi.
Kayıt defteri temizleyicileri, var olmayan uygulamaların girdilerini kaldırmak ve geçersiz veya bozuk girdileri düzeltmek adına yararlı olabilir. Bu gibi işlemler için CCleaner ve Glary Utilities yazılımlarının taşınabilir (yükleyici yok/portable) sürümlerini önerebilirim.
CCleaner ile sistem bakımı, temizleme ve optimizasyonu için forumumuzda hâlihazırda bir rehber konumuz da bulunuyor. Bkz.
Windows XP'den sonra bu konuda ciddi geliştirmeler yaptı kendi built-in bakım donatılarına.

Ama ben çok uzun zamandır Ashampoo ürünlerini kullanırım. Gayet güzeldir. Burning Studio, Win Optimizer vb.
Bir ara O&O Defrag kullanırdım ama artık çok fazla ihtiyaç kalmadı bu tür programlara.
Çok teşekkürler CCleaneri zaten kullanıyorum Glary ve Ashampo' yu da deneyeğim.