Sistem Aktif Kullanılmadığında Görev Yöneticisindeki System %100 disk kullanıyor

Konusu 'Masaüstü Bilgisayarlar' forumundadır ve JeansAdam tarafından 13 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. JeansAdam

JeansAdam Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul

- Sistem Aktif Kullanılmadığında Görev Yöneticisindeki System %100 disk kullanıyor

Merhaba arkadaşlar bugün farkettim oyun indiriyordum ve sistemin başından kalktım 5 dakika sonra geldiğimde disk %100 kullanılıyordu hemen görev yöneticisini açıp baktım system kullanıyordu sadece zaten elimi fareye dokunduğum için hemen kullanım %0-%5 seviyesine düştü tekrar test etmek istedim görev yöneticisini ekrana açtım ve aşağı indim system işleminin olduğu yere ve ne fareye ne klavyeye dokunmadım yaklaşık 1-2 dakika sonra system yazma işlemine başladı ve disk kademeli olarak %100 e ulaştı fareye dokundum ve anında kullanım tekrar düştü bu sorunun çözümü ne olabilir yardımcı olurmusunuz.

2. beylerbeyli

beylerbeyli Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Meslek:
    Optiker
    Yer:
    Berlin
    dosya indexleme yapiyor olabilir sistemin. hangi isletim sistemi kullaniyorsun?

3. JeansAdam

JeansAdam Üyecik

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    Windows 10 Pro Orijinal dosya indexleme nedir acaba. Herhalde sistem herhangi işlem yapılmadığını anladığında bir işlem gerçekleştirmeye çalışıyor ve ben her fareye dokunduğumda o işlemi durduruyorum ve bir türlü tamamlanmıyor bıraksamda %100 olarak bir süre sonra geçermi acaba.

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş