Şirketlere en çok kazandıran sosyal ağ Instagram!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
ABD'de yapılan bir araştırma, şirketlerin satışlarını en çok artıran sosyal medya ağının Instagram olduğunu belirledi.

131206instagram.hlarge.jpg

Facebook başta olmak üzere çeşitli sosyal medya ağlarında sayfa açarak dijital dünyaya adapte olmaya çalışan şirketler çok önemli bir rapor yayımlamdı. Rapor, sağladığı trafik, etkileşim ve maliyet açısından şirketler için en ideal sosyal medya ağının Instagram olduğunu belirledi. ABD merkezli SumAll şirketi, bir yıl süren analizlere dayanan bir rapor yayımladı. Sosyal medya ağlarının şirketler için sunduğu performansı mercek altına alan raporda, üye artışı, etkileşim, satış oranı gibi faktörlere dayanılarak en etkin sosyal ağın Instagram olduğu ifade edildi.

SumAll’ın 11 ay süren, Instagram kullanan ABD’li şirketlerin satış gelirlerinin bu süre içinde yüzde 1.5’tan yüzde 3.5’a yükseldiği tespit edildi. Birleşik Krallık ülkelerindeki artış oranı ise yüzde 3.6 oldu.

‘ILIMLI STRATEJİ SEÇİLMELİ’

Instagram, Twitter, Google + ve Facebook’un performansını inceleyen SumAll, yatırım karlılığı açısında Facebook’un halen lider olduğu ancak görsel bir ürünü satmak isteyen şirketlerin Instagram kullanmadığı takdirde marka farkındalığı ve gelir açısından büyük bir kayba uğradığına dikkat çekildi.

SumAll CEO’su Dane Atkinson, sosyal medya ağlarında çok fazla takipçi elde etmek için yoğun faaliyet gösteren firmaların zamanla getirilerinde azalma yaşadığını, seçilmesi gereken modelin ‘geniş kapsamlı ve ılımlı bir yaklaşım’ olduğunu söyledi.

Atkinson, milyarlarca satış ve etkileşimin analiz edildiği araştırmada, gelir, sosyal medya trafiği ve sosya ağ verilerini incelediklerini belirtti.

ntvmsnbc

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Instagram'ı hiç denemedim , kullanmadımda. Andoid telefon yokki :laugh:

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
İnstagramı aktiv kullanıyorum

Takipçilerden topluca çıkmak olsa da keşke