Şirket İsmi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

AyberkHekim

Üyecik
arkadaşlar merhaba size bir sorum olacak ben bir girişim yapmayı planlıyorum fakat aklıma bir türlü şirket ismi gelmiyor
initiative var fakat girişim demek ve ilerde globale açılırsam insanlar bu ismi yadırgar mı emin değilim teşekürler

AyberkHekim

Üyecik
kısaca şu şekilde anlatayım ;
mesela birgün avm gittin ve kıyafet alıcaksın fakat hem kırmız hem sarı rengi var karasız kaldın ve sen uygulamaya attın fotsunu insanlar uygulama üzerinden sarı veya kırmızıyı renk olup olmadıgını oyluyor ve bu sayede kararsız kalmamış oluyorsun
(biraz kötü bir fikir olabilir fakat ilk girşimim)

Gramton

Asistan
mesela birgün avm gittin ve kıyafet alıcaksın fakat hem kırmız hem sarı rengi var karasız kaldın ve sen uygulamaya attın fotsunu insanlar uygulama üzerinden sarı veya kırmızıyı renk olup olmadıgını oyluyor ve bu sayede kararsız kalmamış oluyorsun
Bence gayet güzel bir çalışma dostum asla yılma derim proje tutabilir bence.Ne forum ne Soru-Cevap uygulaması tam ortası, Güzel bir proje isim konusunda aklınızda ne gibi isimler veya isim kökleri var ?

Administraktör

Profesör
Tutması zor ancak bu tarz fikirler sizin, girişimci bir kafaya sahip olduğunuzu gösterir.

İsim konusuna gelince bu tarz bir uygulama global pazarda etkili hale gelmesi için ilk başda Türkiye'de benimsenmeli bu yüzden isim konusunun Türkçe seçilmesi ve konu ile alaklalı olması büyük önem taşıyor. Özellikle bu tarz uygulamaları kullanacak kesimide düşünürsek çok fazla yabancı isimlerden uzak mesela sosyal moda, pembe moda, moda dizayn, moda selvi tarzı bize göre saçma ancak uygulamayı kullanacak kesim tarafından gayet sevilecek isimler tercih edilmeli görüsündeyim. Sonuçta pek çok kadına görede techno-pat techno-fi gibi isimler saçma gelebilir. Ancak bize mantıklı geliyor. Zaten kadınların alış veriş yaptığı yerlerin isimleride genellikle yukarıdaki isimler gibi Türkçe isimler.

Son olarak tema konusuda pembeli vs bir şeyler olmalı. Kısaca bu tarz bir uygulamanın hitap edeceği kesim ile evlilik programı izleyen kesim aynı kesim. Eğer yukarıda bahsettiğim üçlüyü iyi tasarlayıp düzgün pazarlarsan bu iş tutar.

|SeYYaH|

Rektör
arkadaşlar merhaba size bir sorum olacak ben bir girişim yapmayı planlıyorum fakat aklıma bir türlü şirket ismi gelmiyor
initiative var fakat girişim demek ve ilerde globale açılırsam insanlar bu ismi yadırgar mı emin değilim teşekürler
Amacının belki başarıya ulaşabilme garantisi yok; Ama başarılı olanlar bu yoldan geçenlerdir yeğenim.

Yiğitcan engin

Asistan
İsmi seçim veya choese yapabilirsin (İngilizce seçim demek nasi yazılıyor bilmiom:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Basit bence güzel bı isim düşünsene "seçimlerinizi/(kıyafet vs.)basitseyin!"

İsmi seçim veya choese yapabilirsin (İngilizce seçim demek nasi yazılıyor bilmiom:)

Basit bence güzel bı isim düşünsene "seçimlerinizi/(kıyafet vs.)basitseyin!"
"Kırmızı mı mavi mi deme basitle/basitse"

stat counter