Siri geliştiricilerini Samsung aldı!!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Siri geliştiricilerini Samsung aldı!!

Samsung büyük bir satın alma olayında son aşamaya geldi. Apple ile özdeşleşen kişisel asistan Siri'nin geliştiricisi Viv şirketi, Samsung bünyesine katılıyor.

Siri'nin üreticileri Samsung'a geçti. Konu hakkındaki fikirlerinizi alalım

Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Sanırım Samsung'un satın aldığı şey 'Siri' değil, Siri'yi yapan ekip satın alınmış.
Çünkü siri marka olarak Apple'a zaten satılmıştı. Şimdi bu adamlar muhtemelen siri benzeri gıcık bir asistanı Samsung için de geliştirmek; Yahut benzer bir teknolojiyi yapay zeka olarak kazandırmak. Aslında akıllı ve iyi bir yatırım.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Bence Siri'yi geçemez. Sonuçta Siri'de kullanılan algoritmayı Samsung içinde kullanamazlar. Apple önlemini almıştır.

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Android'deki sesli komutu pek kullanmamıştım. İpadde kulaklıkla şarkı dinlerken bir anda siriye girmesinden dolayı biraz kılım kendisine. "Hayırlara vesile olsun."

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
ne yaparsa yapsın samsung Siri'nin tırnağı dahi olamaz

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
İleriki günlerde merakla bekliyoruz yeni asistanımızı :D

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
ne yaparsa yapsın samsung Siri'nin tırnağı dahi olamaz

Doğru! Siri şu an dünyanın en iyisi, ama unutma ki dünyada hiçbir "en iyi" olduğu yerde kalmıyor, başka birileri çıkıyor ve en iyi olanı tahtından indiriveriyor, sonra da başkaları onu... Dünya bu günlere böyle gelmedi mi zaten?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bence Siri'yi geçemez. Sonuçta Siri'de kullanılan algoritmayı Samsung içinde kullanamazlar. Apple önlemini almıştır.
Jailbreak'in başta neden var olduğunu biliyor musun ? Çünkü IOS geliştiriciler için her şeyi kısıtlıyor ve yokuşa sürüyor. Geliştiriciler bu özellikle cihaza daha iyi erişim kazanıp uygulamalarını cihaza daha iyi entegre etmeye çalışıyorlar. Yeni bir teknolojiyi Android'e kazandırmak IOS'a kazandırmaktan daha kolaydır. Bu yüzden uygulama sayısı olarak Android, IOS'tan öndedir. Bu yüzden mobil geliştiriciler (Amatörler) ilk program/oyunlarını genelde hep Android üzerinden yaparlar çünkü daha az zahmetli ve daha çok yardım alıyorsun. Apple aksine geliştiriciyi tekmeliyor. Sistem çapına gelince ise hiç bir fark olacağını sanmıyorum. Sonuçta aynı firma, aynı adamlar yazacaklar bu programları. Bu durumda nasıl bir fark olabilir ki ? Yada bu konuda bildiğin bir şey varsa öğrenmek isterim ?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Doğru! Siri şu an dünyanın en iyisi, ama unutma ki dünyada hiçbir "en iyi" olduğu yerde kalmıyor, başka birileri çıkıyor ve en iyi olanı tahtından indiriveriyor, sonra da başkaları onu... Dünya bu günlere böyle gelmedi mi zaten?
Önümüzdeki 10 yıl içinde batması mümkün olan şirketler

1- Adobe (Ya fiyatlar inecek, ya şirket. Flash player gidiyor)
2- Oracle (Java bittikten sonra ne yaparlar bilmiyorum. Bir geliştirici espirisi var. Dünyanın en korkunç 5 kelimesi "3 milyar cihaz java kullanıyor")
3- Steam (İnanılmaz görünüyor, biliyorum ama Microsoft'un yapmaya hazırlandığı Steam sabotajından sonra Windows platforumunda ayakta kalabileceklerini sanmıyorum)
4- Origin (Zaten çok kullanıcısı yok gördüğüm kadarı ile)
5- Apple (Eğer tim cook'un kafasında insanlarla devam ederse sadece şirketin içine edip batıracak bu salaklar. Bir Steve Jobs daha gelmezse elmaları çöpe atacağız)

Ayrıca görünüşe göre Microsoft Office'de önümüzdeki 10 yıl içinde standart olmaktan kalkıp WPS Office, Libre Office gibi ücretsiz ve tamamen aynı işi yapan alternatiflere yönelecek dünya. Fransa ve İngiltere bunu çoktan yaptı bile. (Libre Office)

Adobe Photoshop'un ve 3DS Max gibi sektörde standart olmuş programların tahtından edilebileceğini saymıyorum bile.

Son düzenleme: