Sipariş vereceğim kafamda soru işareti var

Bu konuyu okuyanlar

epidemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar,bir tanıdığım arabistandan s2 ve iphone 4s fiyatını göndermiş.s2 880 liraya 4s 32 gb 1200 liraya geliyor sanırım.ne tavsiye edersiniz?benim gönlümde s2 var fakat garanti durumundan korkuyorum.1 yıl uluslararası garantisi var mı samsungun?ve eğer getirtirsem arabistan için yüklü olan rom ile kullanmamda sıkıntı çıkarır mı?acil tavsiyelerinizi bekliyorum

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
BTK'ya kaydettirme işi sıkıntılı diye biliyorum.

epidemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gelecek kişi kendi adına pasaportuna kaydettirdiği sürece sorun çıkar mı ki?garanti durumu hakkında bilginiz var mı?apple avrupada 1 yıl universal garanti veriyordu.arabistandan alacağım ürün için de geçerli midir acaba?ve samsungun da böyle bir uygulaması var mıdır?

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ben de yeni bir iphone 4s aldım arabistandan. türkiye'de bildiğim kadarıyla istanbulda apple store var. 1 yıl uluslararası garantisi oluyor arıza durumunda oraya verebilirsin

epidemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güzel haber.teşekkürler.peki kayıt durumunu şöyle yapsam==> o kişi telefonu getirecek belki kendisine de getirecektir o yüzden pasaport hakkını doğal olarak kendine kullanacak.bir arkadaşım da bir hafta sonra fransaya gidecek ve 1 hafta orada kalacak.ben arabistandan alınan bir telefonu fransadan gelen bir kişinin pasaportuna kayıt ettirebilir miyim?

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
boşuna kendine işkence yapma şimdi onu getirteceksin arapça dil sorunu garanti sorunu yasal kayıt sorunu bozuldu tamir sorunu uğraşmana değmez ne luzum eder hem üstün vazgeçilmez bir özelliğide yok o paraya samsung un çok daha üstün özellikli cihazları var tavsiyem

epidemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
boşuna kendine işkence yapma şimdi onu getirteceksin arapça dil sorunu garanti sorunu yasal kayıt sorunu bozuldu tamir sorunu uğraşmana değmez ne luzum eder hem üstün vazgeçilmez bir özelliğide yok o paraya samsung un çok daha üstün özellikli cihazları var tavsiyem

o para dediğiniz miktar 880 tl.bahsettiğimiz model s2.880 liraya s2'den daha iyi bir samsung modelinden mi bahsediyorsunuz?

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
pasaport kaydı için pasaport sahibinin en az 2 ay yurtdışında olması gerekiyor. Başka bir yöntem daha var. Kullanmadığınız eski bir telefonunuz varsa onun imei numarasını yeni telefona geçirebilirsiniz ancak eski telefon kullanılmaz olur bu işlemden sonra.

epidemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pasaport kaydı için pasaport sahibinin en az 2 ay yurtdışında olması gerekiyor. Başka bir yöntem daha var. Kullanmadığınız eski bir telefonunuz varsa onun imei numarasını yeni telefona geçirebilirsiniz ancak eski telefon kullanılmaz olur bu işlemden sonra.

2 ay yurtdışında kalmış olması mı gerekiyor?emin misiniz?birkaç haftalığına veya bir aylığına gidenler kayıt yaptırabiliyor,öyle bir şart yok diye biliyorum.eğer öyleyse benim için büyük sorun teşkil eder

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
pardon kardeş az önce tekrar baktım yönetmeliğe öyle bir sorun yokmuş yani 2 ay kuralı yok :)

epidemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
korktum bir an :D siz iphone getirdiğinizi söylediniz.bir sorun çıkardı mı?dil veya gsm sorunu?

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
herhangi bir sorun yaşamadım. Sadece güvenilir büyük mağazalardan almaya dikkat et orjinal olması için. Dil sorunu yok istersen çinden al yine türkçe var içinde .

epidemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet çok başarılı sahtelerinin satıldığını duydum.siz kendiniz çıktığınız için kayıt sorunu olmadı sanırım.benim bahsettiğim şekilde de olur değil mi?arabistandan alınan ürünü fransadan gelen kişinin pasaportuna kayıt ettirmek?ve bu işlem için sadece cihaz ve uygun bir pasaport mu gereklidir?

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ben de henüz kaydını yaptırmadım yarın yaptıracağım. Zaten telefonu 1-2 hafta kayıtsız kullanabiliyorsun. Ama 1 ay içinde kayıt ettirmen gerekiyor. Bugün turkcell bayisine sormuştum. kayıt için pasaport sahibi , pasaport ve cihaz gerekli.
Edit: Fransa'dan gelmesi sorun olmaz :)

epidemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
operatörlerde yapılan kayıtta sadece o operatörü kullanma zorunluluğu getirilmiyor değil mi?ben avea kullanıyorum.sanırım kayıt işinde timler daha iyiymiş yani ben kaydı turkcell'de yaptırıp avea kullanabilirim değil mi?

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
kullanabilirsin tabiki onlar sadece imei numarası kaydediyor. Turkcell'e özel birşey yapmıyorlar telefona.

epidemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki,ilginiz için çok teşekkür ederim

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
s2 getirt. herhangi bir pasaporta kayıt ettirebilirsin yeterki yurtdışından geleli 20 günü geçmemiş olsun. rom olayına gelince arapça yada çince farketmez güncelleme yada diğer romlarla bu sorunlar kolayca aşılır.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ya arkadaş bizede getirtsen :)

epidemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s2 getirt. herhangi bir pasaporta kayıt ettirebilirsin yeterki yurtdışından geleli 20 günü geçmemiş olsun. rom olayına gelince arapça yada çince farketmez güncelleme yada diğer romlarla bu sorunlar kolayca aşılır.

avrupa romunu root yapmadan yüklemem mümkün olur mu?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bence S2 getirmenize gerek yok zaten onu rahatlıkla alabilirsiniz burdan :) iphone 4s getirmeniz daha mantıklı geldi bana :)

epidemi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ikisi de alınabilir aslında türkiyeden.fakat ikisi için de ciddi fiyat farkları var.iphone 32 gb 1400 liraya geliyor.sanırım 32 gb'lığı türkiyede yok bile.olsa da 2500 liraya yakın olur.güvenilir bir yerden s2 almak istediğimizde ise en az 1600 lira.onun da fiyatı 880 liraya geliyor.her ne kadar apple'ı ürünlerini çok sevsem de s2 alacağım sanırım