şınav

Bu konuyu okuyanlar

ışık inanç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhaba yaşım 14 kilom 48 boyum 1.65 şınav çekmeye başlamak istiyorum . nasıl bir program doğrultusunda gitmeliyim tavsiye verir misiniz ?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bence bir zararı olmaz. Düzenli olarak her gün şınav çekerseniz zamanla daha fazla sayıda şınav çekebilirsiniz.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ben de günlük şınav ve mekik çekiyorum. Sana programımı söyleyim.
İlk olarak 40 şınav ile başlıyorum. Daha sonra 40 mekik, daha sonra 30 sn dinlenip 40 mekik elim aşağıda, daha sonra yine 30 sn bekledikten sonra 40 mekik, daha sonra elim yukarıda 40 şınav, daha sonra 40 mekik, daha sonra ellerim birleşik 20 şınav çekiyorum ve son olarak 20 mekik çekip bitiriyorum. Toplam günlük 140 şınav, 140 mekik oluyor. Tavsiye ederim ileride faydasını görürsün.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bence bir zararı olmaz. Düzenli olarak her gün şınav çekerseniz zamanla daha fazla sayıda şınav çekebilirsiniz.
Ben de öyle başladım ve git gide arttı.

ByAlemdr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşım sana tavsiyem1 Günde Kendini yüksek rakamlarla yorma ki diğer günlerde düzenli olarak yapabilesin.
Yorulmak dediysem kaslarında yorulma olabilir o gelişeceğinin belirtisi diyelim. Yani her yorulduğunda sayıyı düşürme demek istedim :D
ilk olarak 10- 15 yapabilirsin .
5 Şınavdan sonra 20-30 Sn kendinden emin olduğunzaman içerisinde yeniden yap. Bunu 3 periyodlarla beraber 15' e tamamlayabilirsin.
Örneğin ben bir hırsla ilk yapışta 11 yapmıştım . O gün içerisinde yine yaptım. İkinci gün de 15 yaptımama 3. günde dayanamadığımın farkına vardım indirdim sayıyı :D

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Arkadaşım sana tavsiyem1 Günde Kendini yüksek rakamlarla yorma ki diğer günlerde düzenli olarak yapabilesin.
Yorulmak dediysem kaslarında yorulma olabilir o gelişeceğinin belirtisi diyelim. Yani her yorulduğunda sayıyı düşürme demek istedim :D
ilk olarak 10- 15 yapabilirsin .
5 Şınavdan sonra 20-30 Sn kendinden emin olduğunzaman içerisinde yeniden yap. Bunu 3 periyodlarla beraber 15' e tamamlayabilirsin.
Örneğin ben bir hırsla ilk yapışta 11 yapmıştım . O gün içerisinde yine yaptım. İkinci gün de 15 yaptımama 3. günde dayanamadığımın farkına vardım indirdim sayıyı :D
İlk başta 100 ile başladım. 2 haftadır düzenli olarak yapıyorum. 140'a çıktım.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Burada vücut yapısının da önemi var. Seninki hangisi ona göre önerelim?

ByAlemdr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İlk başta 100 ile başladım. 2 haftadır düzenli olarak yapıyorum. 140'a çıktım.

Hocam sizi araştırmaya sevk etmemiz lazım ilk başta 100 gayet iyi :D

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Hocam sizi araştırmaya sevk etmemiz lazım ilk başta 100 gayet iyi :D
Sağol. Benim vücudum spora yatkındı o yüzden yüksek sayı ile başladım.
merhaba yaşım 14 kilom 48 boyum 1.65 şınav çekmeye başlamak istiyorum . nasıl bir program doğrultusunda gitmeliyim tavsiye verir misiniz ?
Sen 10 şınav ve 20 mekik ile başla. Düzenli olarak yap. 2 günde belirli bir sayıya kadar(50 gibi) beş beş arttır. Bunun yanında ellerini birleştirerek şınav çekersen alt göğüs basarsın. Ellerin yukarıda ve aşağıda şınav çekmeyi dene. Sandalye, yatak, koltuk vb. eşyaları kullanabilirsin. Vücudunun dayanıklılığı git gire artar.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
ektomorfa benziyor ama boyum kısa
Vücut tipi boy ile pek alakası yoktur. O zaman sürekli aralıklarla kısa çalışmalar yap. Mesela toplam yarım saat sürsün ve sürekli dinlenerek yap.
ilk gün için 30 ile başlayabilirsin 5x6 +arada 15 dakika mola.

ışık inanç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
5 kere 6 tane şınavmı çekicem yani ? kusura bakma senide meşgul ediyorum ama
Bu arada bol protein tüketmeye çalış. Balık, yumurta bunları yemeni öneririm.
Kendine uygun bir sayı ile de şınava başlamanı öneririm.
teşekkür ederim tavsiye için

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
5 kere 6 tane şınavmı çekicem yani ? kusura bakma senide meşgul ediyorum ama

teşekkür ederim tavsiye için
6 kere 3er dakika ara ile 5 tane şınav olabilir mesela. Geliştiğini hissettiğin gün 40 50 60a çıkarsın.

ışık inanç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
anladım abi bugünden sonra uygulayacağım. herkese tavsiyeler için teşekkürler iyi geceler.

ışık inanç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
önerilerini dikkate alacağım, teşekkürler :)