Şınav çekemiyorummm :(

Bu konuyu okuyanlar

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben 16 yaşımda 1.76 boyum 76 kilom var şınav çekemiyorum .İlk şınavda eğildim eller titriyor kendimi kaldırırken baya titriyor .yani kasım yetmiyor 2yi yapamıyorum.Dambıl aldım onlada arka kolumu geliştirmeye çalışıyorum sizce etkili olur mu ne yaparsam bende kısa zamanda 10-15 şınav çekerim :(

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Önce yarım şınav çek o zaman internette nasıl olduğunu bulursun.Diğer konuda da dediğim gibi dumbell ile çalışma hareketi yanlış yaparsan sana bişey kazandırmaz aksine sakatlanabilirsin.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
ARkadaşım çalış. 41 yaşında 114 kg ağırlığımla ben çekebiliyor isem, senin çekebilmen gerekir. Ama Mussolini'n dediği gibi doğru şekilde çalış. Hatta profesyonel desteği bile değerlendirme şansın var ise değerlendir.

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169
pes etmek yokkk

Push-Ups-In-3d-74378.gif
08StandardPushup.gif

biraz ilham versin bunlar iyi bak :)

70eda27f928a7e344906d5bb973b0fb4.gif

Push_54486b_328009.gif
push-up-with-clap-o.gif

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
şınav çekerken karın kasları da önem taşır mekik te çekmeye çalış bir spor salonuna gitsen çok iyi yönlendirlirsin internette de araştırısan eğitici videoalr mevcut
kondüsyonu arttırmak için kardio da yapman gerek

anahtar kelimeler var mesajda onları araştır ;)

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Önce yarım şınav çek o zaman internette nasıl olduğunu bulursun.Diğer konuda da dediğim gibi dumbell ile çalışma hareketi yanlış yaparsan sana bişey kazandırmaz aksine sakatlanabilirsin.

Yarım şınav çekiyorum zatende ,gerçeğe başladığımda kaslarım titremeye başlıyor engel olamıyorum . bende şınavda asıl ağırlığı arka kol çektiği için dambıl ile arka kolumu çalıştırıp güçlendirip yapabileceğimi düşündüm ya .1 oturuşta 70 mekik çekip 2 şınav bile çekememem bana koyuyor açıkçası

- - - Mesaj Güncellendi - - -

pes etmek yokkk

Push-Ups-In-3d-74378.gif
08StandardPushup.gif

biraz ilham versin bunlar iyi bak :)

70eda27f928a7e344906d5bb973b0fb4.gif

Push_54486b_328009.gif
push-up-with-clap-o.gif

Abi kadınlar fıstık gibi yapıyor ben yapamıyorum daha çok moral bozdu :( :D

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şınav çekerken karın kasları da önem taşır mekik te çekmeye çalış bir spor salonuna gitsen çok iyi yönlendirlirsin internette de araştırısan eğitici videoalr mevcut
kondüsyonu arttırmak için kardio da yapman gerek

anahtar kelimeler var mesajda onları araştır ;)

Hemen bakıyorum Mert kardeş saolasın :D

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Yarım şınav çekiyorum zatende ,gerçeğe başladığımda kaslarım titremeye başlıyor engel olamıyorum . bende şınavda asıl ağırlığı arka kol çektiği için dambıl ile arka kolumu çalıştırıp güçlendirip yapabileceğimi düşündüm ya .1 oturuşta 70 mekik çekip 2 şınav bile çekememem bana koyuyor açıkçası

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Abi kadınlar fıstık gibi yapıyor ben yapamıyorum daha çok moral bozdu :( :D
Dostum bak tekrar tekrar söylüyorum dumbell ile evde çalışman doğru değil.Hareketi yanlış yaparsan sen anlayamazsın çünkü herkes hareketi doğru yaptığını sanır.Ancak salonda yada iyi bilen birinin yanında çalışırsan sana katkısı olur.Birde arka kol hareketinde dumbell ile yapmaya ben 2. Aydan sonra yeni proğramda geçtim.İnternette çok çeşitli proğramlar var çok fazla hareket var çok bilgi kirliliği var o yüzden dumbell ile yapma bulaşma derim.
Şimdi gelelim asıl konumuza arka kol çalışacaksın sana müthiş bir tavsiyem var bizzat denediğim harekettir ve sende yapınca arka kolu hissedeceksin :)
HAREKETİN ADI: HOME BENCH DİPS
YAPILIŞI;

Hareketin adını sana yazdığım gibi yazarak google görsellerde aratabilirsin.Bu resme bakıpta olmaz deme sandalye yada çekyatı da bu harekette kullanabilirsin.İlk çalışman 3 set şeklinde olsun her set 8 tane çek her set arası 50 sn dinlen.Zamanla setteki tekrar sayısı zaten artacaktır.

brkalagz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sadece sinav,mekik,barfiks vs yani vucut agirligiyla calsip vucut yapmis bir cok tanidigim var.Daha bir barfiks cekemezken simdi 30-35 barfiks cekenlerde tanidim.Bu rakamlar ucuk gelmesin.Yapilabiliyor sadece biraz azim.
Sinav en kolay gelisen harekettir.Ama ilk basta cok sorun yaratir.Ilk 20-25 sinavdan sonra calismaya devam edersen durduramassin kendini.Dedigim gibi sadece azim.Calismaya devam et emin ol meyvelerini yiyeceksin.Basarilar.