Şimdinin orta hallisi yerine samsung galaxy s8 plus ?

Bu konuyu okuyanlar

consolewriteline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
video1 video2 video 3 video4

bu işi bilen insanların yorumlarıyla izleyin

tamamını izlerseniz yeni nesil telefonların yalnızca güncel tasarım ve potansiyel güncellemelerle öne çıkacağını görürsünüz. Ancak Samsung S ve Note serisi android güncellemesini fazla alır.

Arkadaşlar şuna bakın

A8 2018'i şuan kim umursuyor?
A 50'de öyle olacak.

BAZI TELEFONLARIN ÖMRÜ KISA OLUR, A50 de öyle olacak.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Alınmaz..(Samsung’un güncelleme politikası yüzünden)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Lg g7 al s8'den batarya olarak bayağı iyi geri kalan donanımlarıda çok daha üstün özellikle kasa sağlamlığı ve sorunsuzluk açısından orta segment istersen honor 9x iyi gibi.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Boş laf, kullanmasını bilirsen 4-5 yıl bile kullanılır.
4 yıllık S6 hala taş gibi hiç bir sıkıntısı da yok :)
Biraz da şans işi ya :) mesela S6 zamanında en çok kronik sorunlu cihazlardan biriydi.. daha geliştirilmiş bir şekilde S7 serisi çıktı ki gerçekten süperdi tabi onda da sıkıntılar vardı yani demem o ki kullandığınız cihazın üretim olarak sorunsuz olması da kullanım ömrünüzü baya etkiliyor bence.. (S5 mini kullanıcısıydım 4.5 sene sorunsuz kullandım ve tek değişen parça bataryasıydı. Şimdi bile kullanıyorum) :)

Son düzenleme:

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
İki cihaz rakip sayılmazlar dostum, S8 ile A70 modelini kıyaslarsan daha mantıklı olur. Günlük kullanım işini görecekse her iki cihaz da yeter. Eğer yüksek performans beklentin varsa S8 daha mantıklı olur. A50 orta cihazda neredeyse her beklentiyi karşılayan bir model. Ama senin cihazdan beklentin tercihini belirler. Bunları da belirtirsen daha iyi tavsiye alırsın.
hocam samsungu 1-2 sene güzel kullanırsınız sonra kronik sorunlar başlar nu hiç şaşmadı samsungta.
İlk çıktığı zaman aldığım Samsung S3 Mini telefonum hala sağlam ve bir kere sorun çıkartmadı. Bataryasını dahi değiştirmedim şimdiye kadar ve yoğun kullanmazsam günü çıkartıyor diyebilirim. Abim 5 yıl kadar Samsung kullandı sıkıntı yaşamadan sonra model yükseltti. Kardeşim de yaklaşık 3 yıldır Samsung kullanıyor ve sıkıntı yaşamadı. Babamda da Samsung cihaz var yaklaşık 2 yılı geçiyor alalı, o da sıkıntı yaşamadı. Gerçekten de hiç şaşmıyormuş dostum hak verdim :)
video1 video2 video 3 video4

bu işi bilen insanların yorumlarıyla izleyin

tamamını izlerseniz yeni nesil telefonların yalnızca güncel tasarım ve potansiyel güncellemelerle öne çıkacağını görürsünüz. Ancak Samsung S ve Note serisi android güncellemesini fazla alır.

Arkadaşlar şuna bakın

A8 2018'i şuan kim umursuyor?
A 50'de öyle olacak.

BAZI TELEFONLARIN ÖMRÜ KISA OLUR, A50 de öyle olacak.
Bu tarz sponsorlu insanları izleyin, tavsiye alın ama yüzde yüz güvenilirlikte yaklaşmayın dostum. Videodaki arkadaş Türkiye stokları yok denilecek kadar az olan Meizu 16th modelini listesine eklemiş ama ne hikmetse LG G7 modelini unutmuş. Tepki gelmese yorumlarda belirtmez bile. A50 orta sınıf cihaz için şu an piyasadaki en iyi model. Popülerliği bitecektir illaki sonuçta amiral sınıf değil ama bu cihazı kötü yapmaz. Geçen yılın hangi orta sınıf cihazı umursanıyor ki? Popülarite amiral sınıfı cihazlar için geçerli desek yanlış olmaz.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Biraz da şans işi ya :) mesela S6 zamanında en çok kronik sorunlu cihazlardan biriydi.. daha geliştirilmiş bir şekilde S7 serisi çıktı ki gerçekten süperdi yani demem o ki kullandığınız cihazın üretim olarak sorunsuz olması da kullanım ömrünüzü baya etkiliyor bence.. (S5 mini kullanıcısıydım 4.5 sene sorunsuz kullandım ve tek değişen parça bataryasıydı. Şimdi bile kullanıyorum) :)
Biraz da şans işi ya :) mesela S6 zamanında en çok kronik sorunlu cihazlardan biriydi.. daha geliştirilmiş bir şekilde S7 serisi çıktı ki gerçekten süperdi tabi onda da sıkıntılar vardı yani demem o ki kullandığınız cihazın üretim olarak sorunsuz olması da kullanım ömrünüzü baya etkiliyor bence.. (S5 mini kullanıcısıydım 4.5 sene sorunsuz kullandım ve tek değişen parça bataryasıydı. Şimdi bile kullanıyorum) :)

Samsungta sorunlu modeller;
note 7, s7 edge, s6 edge, j7 pro, s8/s8plus, s9(batarya 3 saat :p) nereye bunları 4/5 sene kullanıyorsun? S6 edge plus bataryasıda efsaneydi...

İki cihaz rakip sayılmazlar dostum, S8 ile A70 modelini kıyaslarsan daha mantıklı olur. Günlük kullanım işini görecekse her iki cihaz da yeter. Eğer yüksek performans beklentin varsa S8 daha mantıklı olur. A50 orta cihazda neredeyse her beklentiyi karşılayan bir model. Ama senin cihazdan beklentin tercihini belirler. Bunları da belirtirsen daha iyi tavsiye alırsın.

İlk çıktığı zaman aldığım Samsung S3 Mini telefonum hala sağlam ve bir kere sorun çıkartmadı. Bataryasını dahi değiştirmedim şimdiye kadar ve yoğun kullanmazsam günü çıkartıyor diyebilirim. Abim 5 yıl kadar Samsung kullandı sıkıntı yaşamadan sonra model yükseltti. Kardeşim de yaklaşık 3 yıldır Samsung kullanıyor ve sıkıntı yaşamadı. Babamda da Samsung cihaz var yaklaşık 2 yılı geçiyor alalı, o da sıkıntı yaşamadı. Gerçekten de hiç şaşmıyormuş dostum hak verdim :)

Bu tarz sponsorlu insanları izleyin, tavsiye alın ama yüzde yüz güvenilirlikte yaklaşmayın dostum. Videodaki arkadaş Türkiye stokları yok denilecek kadar az olan Meizu 16th modelini listesine eklemiş ama ne hikmetse LG G7 modelini unutmuş. Tepki gelmese yorumlarda belirtmez bile. A50 orta sınıf cihaz için şu an piyasadaki en iyi model. Popülerliği bitecektir illaki sonuçta amiral sınıf değil ama bu cihazı kötü yapmaz. Geçen yılın hangi orta sınıf cihazı umursanıyor ki? Popülarite amiral sınıfı cihazlar için geçerli desek yanlış olmaz.

mesela s8 veya note fe hatta note 8 bile popüler değil sanki popülerlik kampanyası var cihazlarda "samsung orta segment cihazlar 1 yıl popi + 6 ay daha popi olmak için lütfen 2000tl daha ödeme yapın.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
note 7, s7 edge, s6 edge, j7 pro, s8/s8plus, s9(batarya 3 saat :p) nereye bunları 4/5 sene kullanıyorsun? S6 edge plus bataryasıda efsaneydi...

mesela s8 veya note fe hatta note 8 bile popüler değil sanki popülerlik kampanyası var cihazlarda "samsung orta segment cihazlar 1 yıl popi + 6 ay daha popi olmak için lütfen 2000tl daha ödeme yapın.
Noktayı koydun..?
Ya evet o konuda haklısın Samsung tamam Ar-Ge konusunda başarılı olabilir veya yenilikçi olabilir ancak Sorunlu cihaz dediğin gibi çok fazla umarım bu sorunlar çözülür..

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573

Dostum adamların amiral sınıfı cihazları her devirde çok fazla satıyor. Forumlarda konuşulmasa da S9 hala çok fazla satan cihaz. Ayrıca yeni amiral E sıfını S10e den dolayı da dalgalanmalar var ama yine de satışı hala fazla. Yukarıda üç beş model saymışsın, iphone hariç sıkıntısız model üreten kaç firma var ki? Son iki üç yıla bakınca LG modelleri gayet iyi ama onlarda da ufak tefek sıkıntılar var. Çin mallarını saymıyorum zaten, burada Xiaomi öven adamlar kendi kullandıkları cihazın sıkıntılarını söylemeye utanıyorlar. One Plus ülkeye garantisiyle girse markayı ayrı tutardım ama onun da girişi imei ile oluyor. Samsung'un da son cihazları kötü sayılmazlar. Iphoneda bile sıkıntı yaşanabiliyor. Bile dememin sebebi diğer markalara göre fahiş fiyatlı olmasından dolayı. Burada herkese önerdiğimiz LG V30+ modelinde ışık sızması çıkabiliyor mesela. Çin mallarından yine örnek vermeyeceğim, arızalı teneke kutuları gibi birçoğu. Samsung modellerinde de amoled paneli sıkıntı çıkartıyor genelde. Huawei/Honor cephesini ayrı tutuyorum diğer Çin markalarından çünkü arıza oranları daha az ya da getirdikleri güncellemelerle düzeltme oranları daha fazla. Bu düşük oranlarıyla bile birçok modelinde birçok sıkıntı hala var. Geriye hangi marka/model kalır insanlara tavsiye edilecek?

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Dostum adamların amiral sınıfı cihazları her devirde çok fazla satıyor. Forumlarda konuşulmasa da S9 hala çok fazla satan cihaz. Ayrıca yeni amiral E sıfını S10e den dolayı da dalgalanmalar var ama yine de satışı hala fazla. Yukarıda üç beş model saymışsın, iphone hariç sıkıntısız model üreten kaç firma var ki? Son iki üç yıla bakınca LG modelleri gayet iyi ama onlarda da ufak tefek sıkıntılar var. Çin mallarını saymıyorum zaten, burada Xiaomi öven adamlar kendi kullandıkları cihazın sıkıntılarını söylemeye utanıyorlar. One Plus ülkeye garantisiyle girse markayı ayrı tutardım ama onun da girişi imei ile oluyor. Samsung'un da son cihazları kötü sayılmazlar. Iphoneda bile sıkıntı yaşanabiliyor. Bile dememin sebebi diğer markalara göre fahiş fiyatlı olmasından dolayı. Burada herkese önerdiğimiz LG V30+ modelinde ışık sızması çıkabiliyor mesela. Çin mallarından yine örnek vermeyeceğim, arızalı teneke kutuları gibi birçoğu. Samsung modellerinde de amoled paneli sıkıntı çıkartıyor genelde. Huawei/Honor cephesini ayrı tutuyorum diğer Çin markalarından çünkü arıza oranları daha az ya da getirdikleri güncellemelerle düzeltme oranları daha fazla. Bu düşük oranlarıyla bile birçok modelinde birçok sıkıntı hala var. Geriye hangi marka/model kalır insanlara tavsiye edilecek?
Siz de haklısınız yani bu sonuca bakılırsa artık eskitme politikası daha üste geçtiğini ve böyle sorunların planlı yaşatıldığını düşünüyorum.. Düşünceleriniz nedir dostlar ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Haklısınız ama paranoyak olmamak lazım dediğin gibi her cihazda sorun oluyor ben yukarda samsung'un mesela her modelini saymadım başlıcalardan örnek verdim. V30+ bazı serilerde ışık sızma sorunu mühendislik hatası varmış ama tam kenarda adam bir kılıf takıyorum devam ediyorum ışık sızması gözükmüyor diyor ama şunuda diyor iyiki bu cihazı almışım bırak aldığım dönemi şuan bile rakibi yok. Önemli olan çok ciddi sorunu olmaması mesela görüşme kesilmesi, bataryanın yarım günlük olması, bir düşmede kırılması, aşırı ısınmaması, bildirim sorunu olmaması vs. vs. anlatabildim mi?
Yoksa kimsenin bir markayı yererken başka bir markayı övmeye hakkı yok, veya küçük şeylere takılırsa hayatı kendine zindan etme durumuda var. Benim zaten xiaomi'den kalite beklentim yok ama piyasayı resmi kanaldan ele geçirmiş olan apple, samsung ve huawei'den beklentim olması gerek diye düşünüyorum.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Siz de haklısınız yani bu sonuca bakılırsa artık eskitme politikası daha üste geçtiğini ve böyle sorunların planlı yaşatıldığını düşünüyorum.. Düşünceleriniz nedir dostlar ?
Katılıyorum dostum. Eski cihazlar (sadece telefonlar değil bütün elektronik eşyalar için geçerli) daha uzun ömürlü oluyordu. Şimdi hem eskitme politikaları hem de yeni çıkan uygulamaların yoğun/fazla olmasından dolayı cihazın ömrü epey azalıyor. Yine 4/5 yıl kullanılmaz mı? Tabii ki kullanılır ama performans düşüklüğü daha fazla hissedilir. Bu konuda güncellemeler fazlasıyla önemli bana kalırsa. Bu yüzden Huawei/Honor haricinde Çin marka/model önermiyorum. Diğer markaların global güncelleme sıkıntıları var çünkü. Mesela Xiaomi Çin'e verdiği güncellemeleri avrupaya vermiyor. Avrupa'ya verdiği güncellemelerde de hep bir sıkıntı hep bir sorun. Avrupa'da millet rom mühendisi oldu Çin markaları sayesinde. Oppo/Meizu gibi markalar da aynı durumda. Geçenlerde denk geldim, adam Xiaomi öneriyor, kullanıcısıymış markanın da. Ama kendi cihazındaki sıkıntıyı hiç söylemiyor. Tavsiyesini yediğim, adama desene bak kardeşim ben şu kadar süre kullandım da şöyle bozuldu benim cihaz diye. Yani demek istediğim, bilinçli eskitmenin de ötesinde adamlar zaten artık kendi kendini bozan cihazlar üretmeyi başarmışlar.
Haklısınız ama paranoyak olmamak lazım dediğin gibi her cihazda sorun oluyor ben yukarda samsung'un mesela her modelini saymadım başlıcalardan örnek verdim. V30+ bazı serilerde ışık sızma sorunu mühendislik hatası varmış ama tam kenarda adam bir kılıf takıyorum devam ediyorum ışık sızması gözükmüyor diyor ama şunuda diyor iyiki bu cihazı almışım bırak aldığım dönemi şuan bile rakibi yok. Önemli olan çok ciddi sorunu olmaması mesela görüşme kesilmesi, bataryanın yarım günlük olması, bir düşmede kırılması, aşırı ısınmaması, bildirim sorunu olmaması vs. vs. anlatabildim mi?
Yoksa kimsenin bir markayı yererken başka bir markayı övmeye hakkı yok, veya küçük şeylere takılırsa hayatı kendine zindan etme durumuda var. Benim zaten xiaomi'den kalite beklentim yok ama piyasayı resmi kanaldan ele geçirmiş olan apple, samsung ve huawei'den beklentim olması gerek diye düşünüyorum.
Işık sızması ciddi sıkıntılara dönebilecek bir problem dostum, her zaman görüntüde kalmayabiliyor. Diğer markalardan da en az Samsung'daki kadar model sayılır, demek istediğim o yani. Model/arızalı model sayısını orantısına göre markaları konuşsak Samsung diğerlerinin yanında yine masum kalır. LG yılda iki cihaz çıkarırdı ikisi de bozuk olurdu, Samsung on model çıkarırdı ikisi bozuk olurdu mesela. Ben bizzat LG kullandığımdan biliyorum. G4 modelini ilk aldığım zamanlar, cihaz yeni çıkmıştı neredeyse. İlk birkaç ay o kadar memnundum ki her özelliğinden, o fiyata rakibi yoktu yani. Sonra bir güncelleme geldi. Şu an keşke eski ekran fotoğrafları olsaydı burada paylaşırdım kanıt olsun diye (malum yalancı diyen çoluk çocuk olabiliyor). Güncellemeden önce yoğum kullanımda, günde en az 2/3 saat oyun, 4/5 saat sosyal medyada gezinmeye rağmen çok rahat 2 gün giden şarj 10 saati görmemeye başladı. 44 saati gördüğüm bataryayı 10 saate düşürdüler bir güncelleme ile. Daha sonrasında günde iki şarj yemeye başladı ve öyle kaldı. Bu küçük bir sorun mu? Her marka için bu sorunlar var maalesef, kapitalizm buna deniyor zaten. Bir de Xiaomi'den beklentin olsun dostum, inan bana Türkiye pazarı için söyleyeyim Xiaomi Huawei ile ya eşit satıyordur ya da daha fazla. Resmi kanaldan ele geçirilmek bu devirde pek bir işe yaramıyor, sosyal medya/bilgi-iletişim platformları en büyük resmi kanal haline geldi. Özellikle ülkemizdeki piyasa/ekonomi bozukluğundan sonra oluşan kaçak yolla telefon alma furyasının en büyük temsilcisi Xiaomi. Yani diğer markalarla eşit beklentiye girsen yanılmazsın.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
526
Ben telefonlarımı hep bu mantıkla aldım , hatta piyasa da pek tutulmayan amiral gemilerini tercih ettim hep. Bütün aldığım cihazlardan da memnun kaldım.(lg optimus g , samsung note edge ,htc m9 vb.)

Siz forumdaşların telefonları ile nasıl bir kullanımı var bilmiyorum ama benim için android sürümümün 6 ve ya 10 olması pek bir anlam ifade etmiyor. Yukarıda da bahsedildiği gibi büyük bir fabrikasyon hatası olmadığı sürece günümüz şartlarında 3gb ramli 32gb hafızası olan bir android telefon gerek oyunlarda , gerek günlük performans da çoğu zaman üzmüyor.

Belki de ben çok eski kafalıyımdır ^_^

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Aynı kafadayız ama bu 3gb ram ilersi için üzer bende işte bataryayıda dahil edelim uzun vade de üzmesin istiyorum o kadar ama çok saçma bir yere gidiyor sistem bunu da görmek lazım cam biblo telefonlar + pahallı + hepsi kendine özel hatta her bir modelinde değişecek şekilde en boy yapmaya başladılar. Alternatifte yok desen bana son çıkanlardan 16/9 telefon yok yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben telefonlarımı hep bu mantıkla aldım , hatta piyasa da pek tutulmayan amiral gemilerini tercih ettim hep. Bütün aldığım cihazlardan da memnun kaldım.(lg optimus g , samsung note edge ,htc m9 vb.)

Siz forumdaşların telefonları ile nasıl bir kullanımı var bilmiyorum ama benim için android sürümümün 6 ve ya 10 olması pek bir anlam ifade etmiyor. Yukarıda da bahsedildiği gibi büyük bir fabrikasyon hatası olmadığı sürece günümüz şartlarında 3gb ramli 32gb hafızası olan bir android telefon gerek oyunlarda , gerek günlük performans da çoğu zaman üzmüyor.

Belki de ben çok eski kafalıyımdır ^_^
Mesaj otomatik birleştirildi:

@HYÇ

Hocam xiaomiden beklentimiz olsunda geride işte biraz yazılım vs. olarak ondan dedim.
V30+ ışık sızmasıda kılıfla örtülen sadece küçük bir noktada olan bir hata bu sonradan çıkmıyor, ilerlesin. Ayrıca g4 konusunda savunmuyorum ama ortada sorunlu bir cihaz vardı o sorunu gidermek isterken sıvamış olabilirler. Ayrıca arızalı model konusunda size katılmıyorum malesef. Son mesajım iyice saçma sapan bir hal aldı ne oldu bu foruma anlamıyorum. :/

Son düzenleme:

consolewriteline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35

Sponsorlu video dedin ya kanka

Sen sdn izlemiyorsun galiba 2018de 28nmli Samsung telefonu 1999tlden çıkınca süper fiyat süper performans gönül rahatli ile alabilirsiniz demişti bizim kalıplı teknoloji editörü. İşin özü ben eleştirel ve rasyonel kimliğimi kaybetmeden hepsini izliyorum

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Sponsorlu video dedin ya kanka

Sen sdn izlemiyorsun galiba 2018de 28nmli Samsung telefonu 1999tlden çıkınca süper fiyat süper performans gönül rahatli ile alabilirsiniz demişti bizim kalıplı teknoloji editörü. İşin özü ben eleştirel ve rasyonel kimliğimi kaybetmeden hepsini izliyorum

Arkadaşta onu demiş aslında :) "bu tarz sponsorlu insanları izleyin, tavsiye alın ama yüzde yüz güvenilirlikle yaklaşmayın."yazmış. Sizin dediğinizde aynı şey olduğu için doğru ama meizu foruma arada bakarım cihaz kötülendimi hemen adamı kalaylıyorlar halbuki paşa gibide sorunlu cihazlar x8 dokunmatik algılama sorunu yada ötekilerde bildirim, uygulama uyumsuzluğu... tüm markalardan sıkıldım hepsi sorunlu :) o yüzden öneri yapmakta istemiyorum artık.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Lg g7 al s8'den batarya olarak bayağı iyi geri kalan donanımlarıda çok daha üstün özellikle kasa sağlamlığı ve sorunsuzluk açısından orta segment istersen honor 9x iyi gibi.
honor 9x benim beklediğim cihaz
benim gibi telefonda oyun oynamayan biri için gayet ideal bir telefon

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

Galaxy S6 güzel cihazdı bence. Arkadaşımda var. Geçen günlerde a9 aldı (4 kamerası çok iyi çekecek beklentisiyle aldı) pişman oldu. S6 nın arka kamera kalitesi a9 dan daha iyi çekiyor. Video olarakta s6 daha iyi.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,168
S8 pek alınacak cihaz değil malesef ısınma, bataryanın çabuk tükenmesi gibi sorunları var ayrıca ekranıda sıkıntıya yatkın.

Hocam S8 değil S8+ alır mı konu başlığı :D
Ve hep söylerim hor kullanılmadığı taktirde ekran sorunu yaşamazsınız :)

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Alınmaz diye boş beleş yorum yapar. Mis gibi amiral gemisi neden alınmasın ?
Kamerası- Performansı...Günümüz sözde ORTA segment cihazlara 5 basar.. En ağa babasını göz önüne alalım A70 3.000₺ para veriyorsun.. Kamerada OIS yok. ekrandan parmak izi okuyucusu varmışta ıvır zıvırda..
Alınmaz diyen tipler 10-15 yaş arası ergenler o yüzden pek ciddiye almamak lazım.