Silinmeyen Virüs Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Merhaba arkadaşlar bugün virüs programımla yaptığım tarama sonucu fotoğrafta belirtilen virüsü tespit ettim. Silmeye çalıştığımda silinmiyor ne türk bir virüs olduğu hakkında bilginiz varmı ?

Ekli dosyalar

• q.png
    q.png
    486.7 KB · Görüntüleme: 294

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Merhaba arkadaşlar bugün virüs programımla yaptığım tarama sonucu fotoğrafta belirtilen virüsü tespit ettim. Silmeye çalıştığımda silinmiyor ne türk bir virüs olduğu hakkında bilginiz varmı ?
MalwareBytes programıyla taratın(ücretli fakat 15 gün deneme süresi var), ondan sonra HitmanPro ile taratın.

Virüsden %100 kurtulursunuz, eğer bir tehdit bulunmadıysa kullandığınız Total AV denilen benim hiç duymadığım antivirüs sahte olabilir.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
MalwareBytes ile taratın.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Verdiğin bilgiler için çok teşekkür derim. Şimdi MalwareBytes'dan tarama yaptım ve ilginç bir şekilde Total AV'nin dosyalarını virüs olarak algıladı. Rakip bir virüs programı olduğu için böyle birşey yapmış olabilir mi?

Ekli dosyalar

• we.png
    we.png
    110.9 KB · Görüntüleme: 291

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Verdiğin bilgiler için çok teşekkür derim. Şimdi MalwareBytes'dan tarama yaptım ve ilginç bir şekilde Total AV'nin dosyalarını virüs olarak algıladı. Rakip bir virüs programı olduğu için böyle birşey yapmış olabilir mi?
En güzel çözüm formattır. Virüsü silersiniz yeniden oluşur temiz temiz format atın.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Laptopu daha yeni aldım formatla uğraşmak istemiyorum. Dün torrent ile Crysis3'ü indirdim. Ondan sonra Apex'de drop yemeye başladı oyun. Ondan şüphelenip tarama yaptım. Ondanmı olduğunu bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptopu daha yeni aldım formatla uğraşmak istemiyorum. Dün torrent ile Crysis3'ü indirdim. Ondan sonra Apex'de drop yemeye başladı oyun. Ondan şüphelenip tarama yaptım. Ondanmı olduğunu bilmiyorum.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
PUP olarak algılıyor kısacası Potensiyel istenmeyen program yani çok kötü bi uygulama olduğu belli silin gitsin TotalAV'ı ondan sonra HitmanPro ile tarama yapın.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
HitmanPro'da da böyle bir sonuç çıktı.

Ekli dosyalar

• hitmn.png
    hitmn.png
    164 KB · Görüntüleme: 272

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Ne gibi bilgiler çalınabilir? Sıkıntı yaşarmıyım?

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
HitmanPro bütün çerezleri kaldırdı. Buna rağmen devam eden bir problem olabilirmi yoksa artık bu sorundan kurtuldummu ?

Acil bakarmısın şuan PC de steam ve origin açılmıyor

Son düzenleme:

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
HitmanPro bütün çerezleri kaldırdı. Buna rağmen devam eden bir problem olabilirmi yoksa artık bu sorundan kurtuldummu ?

Acil bakarmısın şuan PC de steam ve origin açılmıyor
Tamam şimdi yarın oldu, Steam ve origin hala açılmıyor mu?