Sikayetvar.com Rezaleti!

Bu konuyu okuyanlar

Aerop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tavsiye etmediğim bir site. Hepsiburada.com ile ilgili neredeyse bir A4 kağıdını dolduracak bir şikayet yazmıştım. 2 gün sonra onaylandı ve onaylandığında baktım ki neredeyse bir A4 kağıdını dolduracak kadar yazı 5 satıra indirilmiş. Yazık...

trgevent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sitede pek çok şikayeti inceliyorum, binlerce şikayet içerisinden benimle aynı sorunu yaşayan kişilere ait anlatımları buluyorum, sayfanın en altında "kişiye telefon ile bilgi verildi" şeklinde bir ifade var. bu durumda listelenen binlerce şikayetin bir anlamı kalmıyor. bireysel bilgilendirme ise mantık o zaman binlerce şikayeti çözümlenene kadar takip amaçlı listeledikten sonra silmeleri gerekiyor.
tc kimlik no vb. konular bence de hassas konular. telefon no iletişim için gerekli olsa da iletişimin mail ile de sağlanabileceği düşüncesindeyim.
illaki bir doğrulama gerekli ise bildiğim kadarıyla mal/hizmet kapsamındaki tüm satışlar için bir fatura kesilmekte, doğrulama amaçlı fatura no gibi bilgiler kullanılabilir.

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
sitede pek çok şikayeti inceliyorum, binlerce şikayet içerisinden benimle aynı sorunu yaşayan kişilere ait anlatımları buluyorum, sayfanın en altında "kişiye telefon ile bilgi verildi" şeklinde bir ifade var. bu durumda listelenen binlerce şikayetin bir anlamı kalmıyor. bireysel bilgilendirme ise mantık o zaman binlerce şikayeti çözümlenene kadar takip amaçlı listeledikten sonra silmeleri gerekiyor.
tc kimlik no vb. konular bence de hassas konular. telefon no iletişim için gerekli olsa da iletişimin mail ile de sağlanabileceği düşüncesindeyim.
illaki bir doğrulama gerekli ise bildiğim kadarıyla mal/hizmet kapsamındaki tüm satışlar için bir fatura kesilmekte, doğrulama amaçlı fatura no gibi bilgiler kullanılabilir.

o ifadeyi şikayet edilen kurum yazıyor. aslında benim dijitürkle alakalı şikayetim bu site vasıtasıyla çözüldü. ama garanti bankası ile ilgili şikayetimde çok etkin olamadılar. site sizin şikayetinizi diğer tarafa iletiyor. aslında yaptığı başka birşey yok. şikayetleri tüketici hakem heyetine iletmek kesin çözüm getiriyor..

seslishe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Parayı veren düdüğü çalıyor hiçbir büyük firma hakkında şikayet konusu açtırmıyorlar. Açtırsa bile yetkiliyi davet edit birkaç bahane ile konuyu sanki cevaplanmış sorunlar giderilmiş gibi kapattırıp daha sonrada konuyu yorumlara kapatıyorlar.

ugurco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen katılıyorum vaktiyle ben de bir şikayette bulunmuştum o siteye ancak çözüldü demelerine rağmen kesinlikle çözüme kavuşmayan hatta ilgili, şikayetiyle ilgili arandı ve çözüldü gibi ibarelerin bulunduğu ancak hiç bir şekilde o firmalardan kişinin aranılmadığı bir site.

ebuyusuf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de dün ilk defa bi şikayet yazdım ,yayınlanmadı hala bakalım nasıl bi süreç bekliyor beni.İyi yada kötü diye bişey diyemem şimdilik ama komik şikayetler bölümünü tavsiye ederim:D

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
şikayet için e-devlet de kullanılabilir

okaja

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şikayet var.com'a olan güvenim artık bitmiştir. Çünkü artık halkın şikayetlerinden çok kendi kasalarına giren paraları düşünür olmuşlar. Bankaların, kart aidatı yada yıllık kart ücreti adı altında insanlardan aldığı haksız paraları şikayetvar.com'a şikayet eden tüketicilere Şirket otomatik bir mesaj yollayarak ''bu paraların alınmasının kanun tarafından yasal olduğunu ve şikayetin 'ÇÖZÜMLEDİ' şeklinde gösterilmesi gerektiğini anlatan bir mesaj yolluyor ve sizin bankadan bu parayı geri almanızın önünü kapatıyor.!!! Peki bankaların bu kart aidatlarını müşterisinden almaları yasalsa, neden geçen ay benden kesilen TEB bankasına ait 50 tl kart aidatını banka bana geri ödedi. Hani yasaldı.! ben tüketici hakemine başvurunca mı yasal olmadığı anlaşıldı..!!! Lafın kısası şikayet var.com TEB bankasından şikayetlerini ÇÖZÜMLENDİ göstersin diye hatrı sayılırır bir para alarak insanları yanıltmaktadır...

uA23uA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
kardeşim o site tamamen senin dediğin gibi para peşinde herkes üye olup istediğini yazıp çizebiliyor yalan dolandan işine gelmeyenleri yayınlamıyorlar bile bende kredi kartı ile ilgili yazı yazmıstım çöümlendi die yazılmıs ama birşey geri gelmedi nerde paralarım:D:D bende senin gibi tüketici hakem heyetine başvurdum inşallah alacam parayı:D:D

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
ya bide her alışveriş sitesi her yere cevap yazmıyor mesela sanalreyonum şikeyat vara yazmıyor akakçeye yazıyor.aslında devlet buna el atacak bi site yapılacak tüm şikayetler oraya yazılacak tüm sitelerde oraya zorunlu cevap vermek zorunda kalacak

JiqqA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
parayla sıkayet sıldıren bıle var dıyorlar artık

pirtix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şikayetiniz şikayet olacak cep telefonunu bile vermekten çekinen bir adamın şikayetini neden ciddiye alsınlar bu güne kadar iki şikayetim oldu birisi finans bank bir diğeri euroka sigorta anında yanıt aldım anında işim çözüldü. şimdi sana gelelim şikayet ediyorsun ama cep telefonunu vermiyorsun nasıl ulaşacak sana şirket yetkilileri mail mi atacak facebook dan msn den mi ekleyecek seni ?

+1905:cool:

GaMeRR119

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
şimdi ne oldukları belli dğeil bırakın ya şunları..

uA23uA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
yaw zaten orası çok tırt bir site fazla kafaya takmamak lazım bunları:D

chuckgs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim en cok zoruma giden, bir is yerini sikayet ediyorsun ve akabinde sirket sorununu bile cozmeden hemen alta bir yazi geciyor, "sirketimiz bilmemne degerlere onem veren bir sirkettir" diye, sorun cozuldu mu cozulmedi mi belli degil. Cizgisinden sapmis bir site olarak goruyorum ben

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
O kadar çok saçma şikayet varki sitede firmalarda bıkmıştır Genede çok ilgisiz firmalar var mesela vatanbilgisayar

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bence de bu sitelerden baskalari da kurulmali ki rekabet artsin. hep sirketler para verip ustunu kapaticaklarsa da belese olmasin demi yani :p
tekel sistemler cokmeye mahkum eninde sonunda :p

Snowmann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eskisi gibi değiller. Şikayetler arttıkça yetişemeyecek noktaya geldiler.

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şikayetin varsa ev adresini bile yazacaksın cesaretin yoksa şikayet etmeyeceksin .

Ruzon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
şikayetiniz şikayet olacak cep telefonunu bile vermekten çekinen bir adamın şikayetini neden ciddiye alsınlar bu güne kadar iki şikayetim oldu birisi finans bank bir diğeri euroka sigorta anında yanıt aldım anında işim çözüldü. şimdi sana gelelim şikayet ediyorsun ama cep telefonunu vermiyorsun nasıl ulaşacak sana şirket yetkilileri mail mi atacak facebook dan msn den mi ekleyecek seni ?
Doğru, üçüncü parti kimseyle paylaşamazlar sözleşmeleri var. Cep telefonunu bile vermeyen bir kullanıcı var! Ben kullandım, site mail gönderiyor, firma seni telefonla arıyor ve sorununu çözüyor. Sitedeki yoğunluktan dolayı da olabilir bir de bekle babam bekle diyorsun, yarın bak. Hemen öyle sorunun çözülemez tabii ki.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
video uydurma haber yapmış.kimin olduğunu kimlerin işlettiğini bilmiyorum ama bu sayede birçok firma ilgili şikayetimi çözmüştüm.yani buraya yazmasaydım şikayet ettiğim firma benı aramaya tenezzül bile etmıyordu.ama son zamanlarda nedense bazı firmalar bu şikayetlere umursamaz oldu

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
video uydurma haber yapmış.kimin olduğunu kimlerin işlettiğini bilmiyorum ama bu sayede birçok firma ilgili şikayetimi çözmüştüm.yani buraya yazmasaydım şikayet ettiğim firma benı aramaya tenezzül bile etmıyordu.ama son zamanlarda nedense bazı firmalar bu şikayetlere umursamaz oldu

Bende fark ettim artık kurumlar oradan şikayetlere cevap vermiyorlar.

kdrcelep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
aynen numara ver tc ver onu ver zaten yazdığımızı yayınlamıyorlar

Son düzenleme:

sema.group

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
RESMEN SATIN ALINMIS.. USAKLAR HALINE GELMIS BU SIKAYET SITELERI...

TEPKI OLARAK BURDAN DIREKT SIKAYETLERIMIZI PALASALİM...

IZ OLARAK TEPKI OLARAK KALSIN BURDA... !!!

Dolandırıcı : Yasar Şaylan (gözlüklü) veya Cemal Şaylan sahte kimlikleri ile piyasada dolaşır ve kendini iş adamı olarak tanıtır. Kendini çok güçlü göstererek her şeyi yapabileceğini söyler... Dini duyguları ve güven duygularını kullanarak güveninizi kazanır ve bir şekilde sizi dolandırır. Söz verir tutmaz.. Yalancıdır. Hiç hayır demez hep yapacağım. Ödeyeceğim. Hallederiz. Abim. Kardeşim. Hocam. Ayakları yapar. Dikkatli olun... Kullandığı Telefon numaraları. : 0545 351 06 06 ve 0530 793 34 06

Ekli dosyalar

• Yasar_Saylan_FOTO_.jpeg
    Yasar_Saylan_FOTO_.jpeg
    34.2 KB · Görüntüleme: 542

esenpoyra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15.10.2019 tarihinde Hardline Nutrition markasına ait creapure kreatin 120 kapsül sporcu gıda takviyesi ürününü satın alıp kullanmış olduğum 2 hafta sonunda eklemlerde ileri derecede sıvı kaybı meydana geldi, bu nedenle yürümede dahi sıkıntı çektim Bu nedenle Şikayetvar.com da şikayetim oldu şikayetim yayınlandıktan bir süre sonra yayından kaldırıldı. Tekrardan şikayet kaydı oluşturduğumda ise yayınlanmadı Hardline Nutrition firması hakkındaki şikayetim.
Anlaşılan o ki farklı dümenler dönmekte olsa gerek şikayetçi olduğum firmanın talebi üzerine veya farklı bir çıkar ilişkisi olsa gerek şikayetim yayınlanmıyor ve hatta kaldırılıyor
Halbuki şikayetvar.com platformu maduriyetlerin paylaşıldığı yer olarak bilirdim ancak hiçte öyle olmadığını görmekteyim.

arkadasariyor

Asistan
Reaksiyon puanı
11
İyi de şikayetediyorsun da ne oluyor hiç bir şey ama insanlar okuyor ve takip ediyor acaba hangi site hangi şikayet edilmiş diye insanlar bakıyor ve öğreniyor. Ama her hangi bir gelişme yok yani

Son mesajlar