Sigarayı Bırakmak İstiyorum !

Bu konuyu okuyanlar

Alişan Bakır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese Merhaba!
Ben 18 yasinda lise son sinif ogrencisiyim ve 4.5 senedir sigara kullanıyorum ve son zamanlarda aşırı derecede çok içmeye başladim günde 1.5 pakete kadar çıkardım. Ve artik öksürmekten ve tıkanmalardan bıktım yanı sıra maddi zorluklarda çekiyorum. Daha önce En fazla 28 saat bırakabildim yani 1 gün. En sonunda dayanamayıp yine icmistim. Artik tamamen birakmak istiyorum ama dayanamıyorum . Kimseden destek almayıp(sigara biraktirma hatti vs) kendi irademle bırakmak istiyorum o yuzden sizlerden yardım almaya geldim daha once kullanip birakanlar tavsiye verirse cok sevinirim . Bıraktığımda tek korkum kilo almak birakirsam kilo alirmiyim. tesekkurler :)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Herkese Merhaba!
Ben 18 yasinda lise son sinif ogrencisiyim ve 4.5 senedir sigara kullanıyorum ve son zamanlarda aşırı derecede çok içmeye başladim günde 1.5 pakete kadar çıkardım. Ve artik öksürmekten ve tıkanmalardan bıktım yanı sıra maddi zorluklarda çekiyorum. Daha önce En fazla 28 saat bırakabildim yani 1 gün. En sonunda dayanamayıp yine icmistim. Artik tamamen birakmak istiyorum ama dayanamıyorum . Kimseden destek almayıp(sigara biraktirma hatti vs) kendi irademle bırakmak istiyorum o yuzden sizlerden yardım almaya geldim daha once kullanip birakanlar tavsiye verirse cok sevinirim . Bıraktığımda tek korkum kilo almak birakirsam kilo alirmiyim. tesekkurler :)
Merhabalar,
öncelikle bırakmak irade meselesidir. İraden güçlü ise bırakabilirsin. Şahsen hiç kullanmadım, fakat bırakmak için güçlü bir iradeye sahip olmak gerekir diye biliyorum. Mesela sigara yerine o parayı farklı aktivite veya gıdaya harca... Bu sayede psikolojin paran boşa gitmediği, yediğine gittiği için irdeni bastıracaktır. Ayrıca yiyeyim derken çok da kilo alma. :) Merak etme düzenli beslenirsen kilo almazsın. :)

atik posta

Asistan
Reaksiyon puanı
54
İstedikten sonra bırakabilirsin. Demek ki kesin olarak istemiyorsun. Sigarayı bırakınca kilo almak çok saçma. Çok yersen alırsın tabi. Bu herkes için geçerli. Kilo alma olayı, yemek yeme sıklığına bağlıdır.

Yıllar önce bir dershane arkadaşıma bıraktırmıştım. "Buna vereceğin parayı eşine ver mutfak masrafı yapsın, çocuğuna ver okul harçlığı yapsın." gibi söylemlerde bulunmuştum. O da istekliydi ve en fazla bir hafta içinde bıraktı ve asla içmedi. Daha sonraları 6-12 ay gibi sürelerde aradım ve karşılaştık. İçmiyordu. Tabi birkaç yıldır görmüyorum; ama içeceğini sanmıyorum.

İstek olmadıktan sonra bırakamazsın. Bildiğin baca dumanı. Onu içine çekmek bile, ayrı bir düşüncesizlik.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Aşağı yukarı 25 sene içtikten sonra tam 7 sene oldu bırakalı..7 yıldır 1 tane bile içmedim kokusundan ve dumanından nefret ediyorum. içinde 18 tane olan LM marka lanet sigaranın paketini kırdım attım bir daha bunu asla içmeyeceğim diye de kendime söz verdim ve aklıma geldikçe de o zamanlar Allah'a bana bir daha sigara içmeyi nasip etme diye de çok dua ettim çok şükür kurtuldum.
Sen yeterince istersen bırakırsın, eğer bırakamıyor san demek ki yeterince istemiyorsun sadece söylüyorsun.

Neşeli Enginar

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Ben senelerdir biraktim arada elektronik sigara iciyorum ama cok cok az, ya da enfiye cekiyorum.
Nikotin ihtiyacini en ucuz ve en saglikli enfiye ile giderebilirsin.

Alişan Bakır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
deniyorum deniyorum çıldırcam illaki canım çok çekiyor ofoffff. hep a klıma geliyor parmaklarımın arasında boşluk hissediyorumm ofofofff :( :(

Neşeli Enginar

Asistan
Reaksiyon puanı
38
deniyorum deniyorum çıldırcam illaki canım çok çekiyor ofoffff. hep a klıma geliyor parmaklarımın arasında boşluk hissediyorumm ofofofff :( :(

Ilk 1-2 ay normaldir. Sadece dayanman gerekiyor. Ben cok basit biraktim be ya. :D

Son düzenleyen moderatör:

Etnik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
her şey kafada bitiyor.