Sigara içince uykum geliyor başım dönüyor

Bu konuyu okuyanlar

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
beyler sigara icince basim donuyor bide uykum geliyor. sanaayide calistigim icin surekli dinc olmam gerek ama. sigara beni mahvediyor icmesemde olmuyor neden boyle oluyoor?

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Sigara kan akışını yavaşlatır. Doğal olarak bünye de yavaşlar. Yorulursun.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
İçme o zaman :wink:

yerge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Aynen içmemek lazım, ama bırakamıyor insan

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Sigara içme planı oluşturup yavaş yavaş iş vakitlerinde terket.

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Almayacaksın kardeşim , böyle bırakırsın en güzel. :yes:

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
peki neden bende oluyor arkadaslarimda olmuyor?

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
peki neden bende oluyor arkadaslarimda olmuyor?
Herkesin tütün veya alkol eşiği aynı olmayabilir. Örneğin biri 3 bardak içki ile sarhoş olurken bir başkası 6 bardak içki ile sarhoş olur. Sigara da aynı mantıkta olabilir. Sonuçta beyni etkiliyor. Siz daha dayanaksız olabilirsiniz tütün ürünleri deki maddelere.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Sigara içince, başının dönmesini değilde canlanmayı bekleme zaten. Zehir çekiyorsun sonuçta. :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
daha ciğerlerin ve vücudun çok temiz. bu işi bir nevi bağışıklık gibi düşün. şuan ciğerlerin sigara içtiğin zaman tüm zararlı maddeleri ayırmak ve sistemini korumak için tüm gücüyle çalışıyor ve bu da yorgunluk hissi veriyor. ama bir müddet sonra ciğerlerin artık "seninle mi uğraşacağım, benden bu kadar" diyecek ve temizleme işlemi yavaşlayacak. yavaşlayınca da vücudun daha az yorulacak. vücudun yorulmayınca da sen sanacaksın ki sigaranın sana zararı yok, ne delikanlı adamım ben be diyeceksin. sonra öleceksin.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Sanayiyi acilen bırakman gerek. :)

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kokusu bile rahatsız edici bence umarım sigara alışkanlığını bırakırsın

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
daha ciğerlerin ve vücudun çok temiz. bu işi bir nevi bağışıklık gibi düşün. şuan ciğerlerin sigara içtiğin zaman tüm zararlı maddeleri ayırmak ve sistemini korumak için tüm gücüyle çalışıyor ve bu da yorgunluk hissi veriyor. ama bir müddet sonra ciğerlerin artık "seninle mi uğraşacağım, benden bu kadar" diyecek ve temizleme işlemi yavaşlayacak. yavaşlayınca da vücudun daha az yorulacak. vücudun yorulmayınca da sen sanacaksın ki sigaranın sana zararı yok, ne delikanlı adamım ben be diyeceksin. sonra öleceksin.

Çok güzel özetlemiş.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
uyku gelme olayını ilk kez duyuyorum. :D
ama kan akışına etkisi olduğundan ve zehirli bir duman aldığından baş dönmesi yapması normal.
daha yeni yeni başladı isen bırak gitsin.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
ya cok guzel anlatmıssınız hepiniz ah keske bırakabilsem :) sanayi işini bırakıyorum ama haftaya zaten sınıfta kaldıgım için vermişlerdi cıkıcam bidahaki haftaya

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
gemi motoru. yenileme (rektefiye)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
beyler sigara icince basim donuyor bide uykum geliyor. sanaayide calistigim icin surekli dinc olmam gerek ama. sigara beni mahvediyor icmesemde olmuyor neden boyle oluyoor?
herşey beyinde bitiyor ve büyük azim istiyor.. bunları başarırsan bırakırsın aklına geldiğinde sakız,büskivi vs birşeyler ye unut.... zamanla zaten bırakırsın yada patlıcan ye ondada nikotin var en azından zararsız yapsın yemegini ye yada karnıyarık gibi yemekler ye patlıcan olan ben başlamadım çok iyiyim çevremde herkes içiyor....

GORT

Asistan
Reaksiyon puanı
4
oksijen yetersiz geliyor... kendini boğuyorsun... tek çözüm sigarayı bırakman...

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
sanayiyi biraktim ustadim sigarayida azaltmaya calistim kucuklukten gelen kalbimde delik (ufuruk) varmis daha yeni ogreendim gecen kalbim sikisinca doktora gittigimde. aslinda doktor buyuyunce kapani demis ama kapanmamis azaltmaya calisacagim sigarayi...

killedby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
direk birak elektronik sigara ic yardimci olacaktir sonra onu da birakirsin zamanla

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
ustadim onuda kullanmayi denedimde coluk cocuk seyi diye dalga gectiler insan daraliyor boyle salaklari umursamasa bile..

killedby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
52bfeb75567c5a2f6abc8fbd1c59f863.jpg

soyle birsey kullan ustat, ahsap guzel bir mod, sonra bir kac makale, arastirma okuyup gelin uzerine bilimsel bir tartisma yapalim ici bos kalmasin muhabbetin, hangisi daha zararli ondan sonra konusalim de, susarlar...

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124

2.5 sene önce bu anlattığın durum sözkonusuydu 2.5 yıl içinde sigara kullanımım gittikçe arttı ozamanlar günde 3-4 tane içerken zamanla günde 1 paket içmeye başladım , ciğerlerimin "seninle mi uğraşacağım, benden bu kadar" dediği yere geldim . artık sigara içtikten sonra ne uykum geliyor ne başım dönüyordu ama nefes almalarım zorlaşmıştı bu sebepten gittiğim hastanede koah'ın ilk evrelerinde olduğumu öğrendim. Örnek burda ister bırakın ister bırakmayın...

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Koah ilerlemez İnşallah Yasinbedir hocam, bende 13-14 senedir kullanıyorum ama defalarca bıraktım geri başladım sigaraya, azalttığım çoğalttığım oldu falan. Aslında kendimi kandırma ama bendeki işte, stresi azaltıyor biraz. En son düzenli olarak iki günde bir paket sigara içerdim braktım iki sene boyunca içmedim, sağlık yönünden olumlu oldu tad alma koku alma duyularım güçlendi ama psikolojik anlamda sıkıntıya girdim bağımlılık resmen işlemiş bünyeye tabi yine başladım, psikolojim düzeldi. Ama şimdi günde en fazla 3-4 sigara içiyorum, geri başlayalı bir sene oldu yinede kontrollüyüm peş peşe sigara içme durumuna karşı. Elde sarıyorum tütün kullanmaya başladım o baş dönmesi vs yapmıyor ama öksürtüyor, baş dönmesi biraz sigara içindeki kimyasallardan kaynaklı sanırım. Birde ben ciğere çok çeken biri değilim boğazdan geri salıyorum dumanı, buda boğaza zarar veriyo, ya gırtlat ya ciğer Allah korusun. Her türlüsü zehir başlama hevesi olan arkadaşlar varsa da aman uzak dursun, ben alışmam ver bi dal sigara diyen benden fazla bağımlı olan insanlar biliyorum, tamamen kurtulmak imkansız değil ama cidden zor. Keşke tamamen bırakabilsem bende.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Sigara bir kere bile bulaşmaya gelmeyen iğrenç bir illet. Ben de çok gencim daha yaşım 18. Geçen sene başlamıştım 1 seneye yakın içtim ve akciğerlerimdeki bir rahatsızlığı (olduğu zaman öğrendim) tetiklediği için akciğer sönmesi sonucu 2 ay hastanede yattım. İki kere ameliyat oldum. Göğüs kafesime canlı canlı hortum soktular böyle çılgın şeyler yaşadım. 3 aydan fazla oldu daha ameliyat ağrılarım yeni geçti. İki aydan fazladır antidepresan kullanarak dışarıda dolaşmaya başladım. Yani bunca şeyden sonra bile hala dışarı çıkıp dolaştığımda şimdi bir sigara olsaydı da icseydim diyorum. Hala arıyorum. 5 aydır ağzıma sürmedim. Sırf bunun yüzünden eziyet çektim ama hala istiyorum. Daha hiç bir sağlık sıkıntısı yaşamamış insanların bırakması gerçekten zor bir durum. Hele stresli bir hayatı varsa.

Bırakmak istiyorsanız kesinlikle destek alın. Bunun için hastanelerde bölümler var. İlaç kullanmaktan çekinmeyin.