Sıfırlama hatası

Bu konuyu okuyanlar

umut468

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi geceler herkese bilgisayarımı sıfırlamaya başlattım ancak 2-3 saattir %41 de takıldı napmalıyım ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?Bu işlem normalde uzun sürebilir ama %41 de o kadar süre kalması normal değil.

ncfkr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Bi köşeye koy bütün gece bekle yada bas power tuşuna kapa sonra temiz format atarsın sana kalmış

umut468

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?Bu işlem normalde uzun sürebilir ama %41 de o kadar süre kalması normal değil.
İşlemcisi: İ5 model: casper nırvana c500 m
Diğer arkadasın dediği gibi kapatsam ssd ye zarar verirmi

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
İşlemcisi: İ5 model: casper nırvana c500 m
Diğer arkadasın dediği gibi kapatsam ssd ye zarar verirmi
SSD ye zarar gelmez ama bilgisayarı yeniden başlatıp temiz kurulum yapmanızı öneririm.Sisteminizin içindeki dosyalar zarar görmüşse bu hatayı alabilirsiniz.Donanımsal olarak HDD de sıkıntı olabilir.Bilgisayarınızı HDD Tune ile taratmanızı öneririm format sonrası.

umut468

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
SSD ye zarar gelmez ama bilgisayarı yeniden başlatıp temiz kurulum yapmanızı öneririm.Sisteminizin içindeki dosyalar zarar görmüşse bu hatayı alabilirsiniz.Donanımsal olarak HDD de sıkıntı olabilir.Bilgisayarınızı HDD Tune ile taratmanızı öneririm format sonrası.
Zaten hdd ile ilgili bi arızası oldu yaptırdım ama tam olmamış galiba . O zaman şuanlık power tusuyla kapatayımmı sabaha kadar kalsınmı

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Zaten hdd ile ilgili bi arızası oldu yaptırdım ama tam olmamış galiba . O zaman şuanlık power tusuyla kapatayımmı sabaha kadar kalsınmı
Sabaha kadar kalmasıyla bir şey olacağını sanmam açıkçası ama isterseniz kalsın.Dediğim gibi başka bilgisayar yardımı ile format USB si oluşturup temiz kurulum yapabilirsiniz.

umut468

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sabaha kadar kalmasıyla bir şey olacağını sanmam açıkçası ama isterseniz kalsın.Dediğim gibi başka bilgisayar yardımı ile format USB si oluşturup temiz kurulum yapabilirsiniz.
Teşekkürler