Sıfır telefon iPhone 7 Plus mı Samsung Galaxy S10e mi

Bu konuyu okuyanlar

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Merhaba arkadaşlar ios kullanıcısıyım. Bu zamana kadar sürekli 2. El temiz telefon aldım ama 2. El olduğu için ilerleyen zamanlarda küçük sorunlar çıkıyor. Bu yüzden sıfır telefon alıp 4-5 sene kullanacağım. iPhone 8 plus - iPhone XR gibi cihazlar çok pahalı. O yüzden ios sisteminde iPhone 7 Plus ile android sisteminde güçlü bir telefon olan Samsung Galaxy S10e arasında kaldım. Fiyatları yakın 7 plus 4400 s10e 4800 Yorumlarınızı bekliyorum

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
s10e kullanıyorum, 7 plus a nazaran öneririm daha memnun kalırsın.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Bataryası nasıl gidiyor? Ekran çözünürlük ayarını en düşüğe aldığında nasıl gidiyor?

Rdmsy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Ekran kasa oranı rahatsız etmeyecekse kesinikle 7plus. Her türlü üstün s10e den. S10e kullanıyorum bazen iphone 7 bile alabilirmişim diye düşünüyorum. 7 plus iyi secim...

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
iphone 7 eskidi s10e al güncellik iyidir

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
bu soruyu soruyorsan iphone al. demek ki sana iphone yetiyor. iphone'daki eksiklikler gözüne batmıyor demektir. eksiklikler gözüne batmıyorsa en iyi telefon iphone. yapabildiği herşeyi çok iyi yapıyor.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
İkisi arasında S10e daha iyi bir cihaz fakat Mi 9T Pro öneririm. S10e kasa büyüklüğü, batarya ve işlemci performansı olarak Mi 9T Pro’ya göre düşük bir cihaz.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Bataryası nasıl gidiyor? Ekran çözünürlük ayarını en düşüğe aldığında nasıl gidiyor?

ekran çözünürlüğü sabit dpi ayarı yapılıyo sadece, bataryası da bana 1,5 gün yetiyo, kamerası gayet güzel, akıcılık da iyi asla üzmez hiç böyle aman takılcam aman bekle 1 sn gibi triplere girmiyo telefon, güncelleme sürekli alıyor, tasarımı 7 plus a göre hayli hayli iyi zaten, güzel wallpaperlar sayesinde kamera da belli olmuyo ekranda.

aslında ben de 7 ile arasında kaldım bu telefonun şimdi kaç senelik telefona sıfır 4 bin vereceğime güncel bir telefona 4 bin verdim daha mutluyum. mi 9t pro da iyi cihaz ama sen düşünür müsün bilmem..

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
4-5 senede 7+ daha çok zorlanır. S10e gibileri daha mantıklı bir seçim olur.

ekran çözünürlüğü sabit dpi ayarı yapılıyo sadece, bataryası da bana 1,5 gün yetiyo, kamerası gayet güzel, akıcılık da iyi asla üzmez hiç böyle aman takılcam aman bekle 1 sn gibi triplere girmiyo telefon, güncelleme sürekli alıyor, tasarımı 7 plus a göre hayli hayli iyi zaten, güzel wallpaperlar sayesinde kamera da belli olmuyo ekranda.

aslında ben de 7 ile arasında kaldım bu telefonun şimdi kaç senelik telefona sıfır 4 bin vereceğime güncel bir telefona 4 bin verdim daha mutluyum. mi 9t pro da iyi cihaz ama sen düşünür müsün bilmem..
720p’ye indiremiyor musun?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Galaxy S10e öneririm. Hertürlü iPhone 7 Plus dan çok daha iyi bir cihaz

Rdmsy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Hangi konularda üstün anlat bakalım da biz de bilelim.
Kâğıt üzerinde ram ine megapikseline bakmayla olmuyor bu işler. Daha önce iphone kullandınız mı kaç yıl kullandınız? Fhd+ ve modern ekran kasa oranı dışında hiçbir artısı yok.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
mi 9tpro bu ikisinden daha mantıklı bir model hem işlemci gücü daha iyi hem bataryası bu yönden uzun süre götürür. Mi 9tpro eksi yanı ois yok arka kamerasında video için eis var şiddetle tavsiye ederim. Bu sizin baktığınız iki model hem birbiri ile alakasız biri büyük batarası 7'ye göre büyük, s10e zaten batarya 1 seneye üzmeye başlar hemde o bütçeye mi 9tpro varken bakılmaz.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
iphone fan boyu geldi ben kaçar.. pardon ios fan boyu mu deseydim?

4-5 senede 7+ daha çok zorlanır. S10e gibileri daha mantıklı bir seçim olur.

720p’ye indiremiyor musun?
s10e de ekran çözünürlüğü değişmiyor, bu özellikler sadece s10 ve s10 plus ta var. gerçi gerekte duymuyorum ben :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Kâğıt üzerinde ram ine megapikseline bakmayla olmuyor bu işler. Daha önce iphone kullandınız mı kaç yıl kullandınız? Fhd+ ve modern ekran kasa oranı dışında hiçbir artısı yok.
Her iki markanında bir çok modelini kullandım, deneyimlerim yorumlarımda da geniş yer tutar.
Kamera, ses, ekran,işlemci açısından katbekat üstündür, pil konusunda da daha iyidir. Ayrıca hızlı şarj vb. gibi günümüz tekonoljilerini de içinde barındırıyor S10e.
İki cihaz arasından 7+ diyorsan fanboy etiketini yersin benden demesi. "iPhone" diye ekstra iyi olduğunu idda ettiğin o cihaz iOS olmasa kimse dönüp bakmazdı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karşılaştırmaya sırf iPhone diye hiçbir özelliği olmayan, fiyatını sonuna kadar haketmeyen, takozdan hallice bir cihazı sırf aynı fiyatta diye dahil etmek akıl karı değil, yanlış anlamayın bu dediğimi ama gerçek bu. Her anlamda S10e çok daha iyi. Ama bu fiyat bandında Mi9T Pro almak çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Son düzenleme:

Rdmsy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Her iki markanında bir çok modelini kullandım, deneyimlerim yorumlarımda da geniş yer tutar.
Kamera, ses, ekran,işlemci açısından katbekat üstündür, pil konusunda da daha iyidir. Ayrıca hızlı şarj vb. gibi günümüz tekonoljilerini de içinde barındırıyor S10e.
İki cihaz arasından 7+ diyorsan fanboy etiketini yersin benden demesi. "iPhone" diye ekstra iyi olduğunu idda ettiğin o cihaz iOS olmasa kimse dönüp bakmazdı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karşılaştırmaya sırf iPhone diye hiçbir özelliği olmayan, fiyatını sonuna kadar haketmeyen, takozdan hallice bir cihazı sırf aynı fiyatta diye dahil etmek akıl karı değil, yanlış anlamayın bu dediğimi ama gerçek bu. Her anlamda S10e çok daha iyi. Ama bu fiyat bandında Mi9T Pro almak çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.
Zaten olay tam da bu ios olması. Ekran kasa oranını benim de içime sinmiyor zaten bahsettim bu şu zamanda gereksiz. Zaten arkadaşa da onu söyledim ekran kasa içinize sinerse alın diye. S10e kamera kesinlikle daha kötü kullanıyorum biliyorum.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Zaten olay tam da bu ios olması. Ekran kasa oranını benim de içime sinmiyor zaten bahsettim bu şu zamanda gereksiz. Zaten arkadaşa da onu söyledim ekran kasa içinize sinerse alın diye. S10e kamera kesinlikle daha kötü kullanıyorum biliyorum.
Kameranın beğenilme durumu bence kişiye kalmış, bazıları Huawei kamerasını sever, bazıları iPhone bazıları Samsung liste uzayabilir fakat kötü demek pek hoş değil. Bahsedilen cihazın kamerası daha objektif veya subjektif bakılmaksızın daha iyi ve abileri Dxomark dereceli neticede. O yüzden beğenmedim desen daha hoş olurdu.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
s10e de ekran çözünürlüğü değişmiyor, bu özellikler sadece s10 ve s10 plus ta var. gerçi gerekte duymuyorum ben :)
Diğerlerinde olup s10e’de olmaması çok ilginç...s10e’nin bataryası diğer s10 serilerinden kötü olduğu için bazı durumlarda 720p’ye indirmek diğer modellere göre daha mantıklı oluyor.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhaba arkadaşlar ios kullanıcısıyım. Bu zamana kadar sürekli 2. El temiz telefon aldım ama 2. El olduğu için ilerleyen zamanlarda küçük sorunlar çıkıyor. Bu yüzden sıfır telefon alıp 4-5 sene kullanacağım. iPhone 8 plus - iPhone XR gibi cihazlar çok pahalı. O yüzden ios sisteminde iPhone 7 Plus ile android sisteminde güçlü bir telefon olan Samsung Galaxy S10e arasında kaldım. Fiyatları yakın 7 plus 4400 s10e 4800 Yorumlarınızı bekliyorum
S10e alacağına S10 almanı öneririm güncellik her zaman daha iyidir