Sıfır kodlama bilgisiyle bunu yapabilirmiyim?

Bu konuyu okuyanlar

Sorrow331

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, çalıştığım şirketteki ekipmanların (araç aksesuarları) daha kolay tanınması amacı ile kodunu yazdığım ekipmanın resmini bana gösteren offline bir mobil uygulama yapmak istiyorum. Örneğin 5 rakamını yazdığım zaman bana daha önceden belirlediğim resmi gösterecek. Bunu sıfır kodlama bilgimle yapabilirmiyim ? en azından 1 2 ay gibi bir süre içerisinde, veya bu tarz bir uygulama için hazır kodlar varmıdır sadece belli parametreleri değiştirip hazır hale getirebileceğim?

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Sıfır kodlama bilgisi = sıfır kodlama bilgisi yani değişen birşey olmayacak sorunda kendi cevabını vermişsin zaten.

Ayrıca mobile uygulama yazmak öyle 3 ayda malesef şu sorduğun basitte olsa da masaüstü yada web yazmak gibi değil mobil yazmak. O yüzden bence önce bir dil öğren sonra o dilde dene.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Resimleri telefone yüklersin. Görmek istediğinde Galeri'den bakarsın. En kolayı böyle.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Excel kullansanız işinizi görmez mi? Filtereleme yaparsınız. Ama Office uygulamasının açılması bahsettiğğniz bir iş için geliştirilen uygulamaya göre biraz uzun sürebilir.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Aslında veri tabanı gibi excelden veri ve resim yükleyip sorgulama yapılabilecek uygulama kesin vardır Google Play'de. Ama araştırmak lazım.

Telefondaki rehber uygulaması mantığı gibi yani. Numarayı yazıyorsun. O numaraya kayıtlı resim görünüyor. Böyle uygulamalar vardır.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Yinede para ödemek istersen sana kaynak kodsuz 650 TL ye Kaynak kodlu 1500 TL ye yaparım. Db olarakta sql bağlarım. Hem Android hem iOS ta kullanırsın.

İşe başlamadan ücretin yarısını alırım bitirip gösterdikten sonrada ( video çekip yollarım apk yı verdikte sonra zaten teslim etmiş oluyor insan. ) kalan yarısını alır işi teslim ederim.

Tabi markete atma işi senin ben yaparsam + ücret alırım.

iyi forumlar.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Aşağıdaki uygulama gibi bir uygulama işinizi görebilir:

İçerisinde hazır şablonlar var. İsterseniz içine manuel veri import (içe aktarma) edebileceğiniz gibi olan veriyi de export (dışa aktarma) yapabilirsiniz. Şablonlardan resim yüklenebilen işinize yarar bir tane seçin adı kısmına ürün adını yazarsınız mesela, resmi kısmından resmin konumunu seçersiniz, tel no kısmına da ürün kodunu yazabilirsiniz. O şekilde bir örnek oluşturup CSV olarak export yapın. PC'ye CSV'yi atın. Excel'de o dosyayı açıp aynı mantıkta ilave olarak eklemek istediğiniz tüm verileri ekleyin, resimlerin yerinin adını ve telefona yükleyeceğinşz konumu da seçip yapabilirsiniz. Kaydedin. Sonra tekrar telefona atıp import yapın.

Şablona girip arama kısmına ürün kodu/tel no ya da ürün adını yazıp sorguladığınızda ürünü buluyor listeden. Listeden çıkana tıklayıp resmine bakabilirsiniz.

Sorrow331

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yinede para ödemek istersen sana kaynak kodsuz 650 TL ye Kaynak kodlu 1500 TL ye yaparım. Db olarakta sql bağlarım. Hem Android hem iOS ta kullanırsın.

İşe başlamadan ücretin yarısını alırım bitirip gösterdikten sonrada ( video çekip yollarım apk yı verdikte sonra zaten teslim etmiş oluyor insan. ) kalan yarısını alır işi teslim ederim.

Tabi markete atma işi senin ben yaparsam + ücret alırım.

iyi forumlar.
Özel mesaj yolladım.

Sorrow331

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uygulamayı
ozmen_celik 'e yaptırdım, kendisi son derece ilgi alaka gösterdi extra tavsiyelerde bulundu. Kendisine ulaşmak için Linkedin üzerinden mesaj atabilirsiniz.