Sıfır iPhone 7 mi? 2. El iPhone 8 mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Silva

Üyecik
Yaklaşık 1 ay önce telefonum bozuldu. Yeni bir telefon almak istiyorum ve bütçem en fazla 3750 - 3800 TL civarı. iPhone almak istiyorum ve geniş kapsamlı bir arayış içerisindeyim. iPhone 7 sıfır alabiliyorum fakat bu fiyatlara da iPhone 8 var.

Sahibinden uygulamasında bulduğum bir kaç iPhone 8 var ve bu telefonların garantileri en az 19-20 ay gibi yani uzun bir süre daha devam edecek. Gönlüm iPhone 8'den yana fakat birde sıfır telefon almak var. Sizin önerileriniz nelerdir?

Bulduğum bazı 2. el iPhone 8'ler;

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-mira-iletisim-iphone-8-64gb-silver-4-aylik-hatasiz-tr-618249863/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-kayhan-dan-iphone-8-64-1-ay-kullanildi-sifir-diye-alkulln-yrtici-621583515/detay

Marques

Üyecik
Yani iPhone 8’in gerçekten temiz olduğuna inanıyorsan iPhone 8 al. Ama sadece çiziğiyle kırığıyla anlaşılmaz o işler bataryası falan da önemli , he sıfır olsun benim olsun diyenlerde çıkar ama ben sıfır olsun benim olsun tarafındayım. En azından o telefon eskicekse ben eskiticem :)

Tekno Tron

Üyecik
2.el iphone alınmaz bence iphone 7 al ios olacaksa illa android alacaksan s9 p20 g7 var o bütçede

Mert Alper

Profesör
iPhone 7 en az 4 sene götürür, gerek performans gerek güncelleme desteği ile. iPhone 8 bir tık daha iyi olacak tabi ama telefonu kutusundan siz çıkarıp o jelatinin çıkış sesini dinlediğinizde içiniz rahatlıyor...

Silva

Üyecik
Sıfır İphone 8 almanızı tavsiye ederim :)
Evet gönül ister sıfır 8 alayım ama işte o kadar bütçem yok ve artık daha fazla beklemek istemiyorum :D

iPhone 7 en az 4 sene götürür, gerek performans gerek güncelleme desteği ile. iPhone 8 bir tık daha iyi olacak tabi ama telefonu kutusundan siz çıkarıp o jelatinin çıkış sesini dinlediğinizde içiniz rahatlıyor...
Ya şimdi doğru söylüyorsunuz evet de hani ne bileyim daha güncel olan olduğu için içimde iPhone 8 isteği vardı fakat dediğim gibi ikinci el olacaktı ama bende şuanda o istekten uzaklaştığımı söyleyebilirim. Galiba iPhone 7 sıfır alacağım :D

Mert Alper

Profesör
iPhone'larda ille de en güncelini almak zorundaymış gibi hissetmenize gerek yok. Zaten kolay kolay güncelliğini kaybeden telefonlar değiller. Tek sıkıntısı batarya ömrü azalınca kendisini yavaşlatıyor (tabi uzun kullanımdan sonra), onu da batarya değişimine göndererek ilk gün olduğu haline çevirebiliyorsunuz.

2.el 8 kesinlikle 7 6S ayarında işlemci olarak A11 den bahsetmeme bile gerek yok.Kamera olarak da 8 in kamerası günümüz koşullarında.7ise ondan biraz daha kötü.

stat counter