sıfır iphone 6s pil sağlığı %85

Bu konuyu okuyanlar

Eyüp muhammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dubai’den bir tanıdığım türkiyeye gelecekti bende bi iphone 6s istedim hem ucuz olduğundan 300 dolar civarında 64 GB Bügün getirdi arkadaş telefonu çıkardım kutudan ilk gözüme batan arka kasada hafif 2 tane çizil olması telefonu açtığım zaman şarjı yoktu açılmıyodu şarja takıp açtıktan sonra telefonu bi bakayım dedim pil sağlığına baktığım zaman maksimum kapasite %85 yazıyor neyden kaynaklıdır acaba ? değişimde yapma şansımda yok ne yapacam ?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Geçmiş olsun kesin teşhir ürünüdür o

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
teşhir ne demek ilk defa duydum

74852

Yeterince anlayacağınızı düşünüyorum :)

Eyüp muhammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
MediaMarkt, Teknosa gibi mağazalara gittiğimizde elimize alıp incelediğimiz açık şekilde orada duran ürünler demek.
hadi be satmaları yasak değilmi böyle malları ? birde ürünün teşhir olduğu nasıl anlaşılır sağlık olsun artık idare etcez pili değiştirmeme gerek varmıdır sence ? 6-7 saat ekran süresi veriyor

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
hadi be satmaları yasak değilmi böyle malları ? birde ürünün teşhir olduğu nasıl anlaşılır sağlık olsun artık idare etcez pili değiştirmeme gerek varmıdır sence ? 6-7 saat ekran süresi veriyor
Yasak değil diye biliyorum teşhir ürünleri normal kapalı ürünlerden daha düşük fiyatlara satılabiliyor. Mesela Teknosa yapıyor bunu..

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Şu an için değiştirmenize gerek yok bence. Pili çok kötü durumda değil. Satmak yasak değil ancak mağazalar normalde o ürünleri satıyorsa bunu belirterek satıyor diye biliyorum. Mesela MediaMarkt bir laptopu kendi sitesinde normal fiyatından biraz daha ucuza satıyordu ve teşhir ürünü diye yazıyordu, geçen denk gelmiştim laptop bakarken.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
iPhone pil sağlığı %80’in altına indiği zaman batarya 1 gününü çıkarması için performanstan kısmak zorunda kalır(öyle hatırlıyorum yanlış ise yanlışımı düzeltirseniz çok memnun olurum) yani mümkünse %80 den aşağıya düştüğünde değiştirin.. :) Ayrıntılı bilgi için:iPhone Pili ve Performansı

Eyüp muhammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iPhone pil sağlığı %80’in altına indiği zaman batarya 1 gününü çıkarması için performanstan kısmak zorunda kalır(öyle hatırlıyorum yanlış ise yanlışımı düzeltirseniz çok memnun olurum) yani mümkünse %80 den aşağıya düştüğünde değiştirin.. :) Ayrıntılı bilgi için:iPhone Pili ve Performansı
Şu an için değiştirmenize gerek yok bence. Pili çok kötü durumda değil. Satmak yasak değil ancak mağazalar normalde o ürünleri satıyorsa bunu belirterek satıyor diye biliyorum. Mesela MediaMarkt bir laptopu kendi sitesinde normal fiyatından biraz daha ucuza satıyordu ve teşhir ürünü diye yazıyordu, geçen denk gelmiştim laptop bakarken.
anladım teşhir ürünlerinin garantileri olmuyo herhalde öyle demi ?

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Vatan Bilgisayar
74853

74854

Mesaj otomatik birleştirildi:

Galiba ürünü açış tarihine göre garanti başlıyor diye düşünüyorum..

Reaksiyon puanı
143
Açılmasından çok Apple ürünlerde ilk kurulum anında sistemsel bir aktivasyon olduğundan garantisi sistemden başlıyor. Evet pil seviyesi epey düşmüş. Normal kullanımda ve günde bir defa şarj etseniz muhtemelen iki yıl civarında o duruma siz getirirdiniz. Gittiği yere kadar kullanın. Pil değişim kampanyası olursa değiştirirsiniz. Birde Apple arayıp cihazın Türkiye desteği olup olmadığını kontrol ettirin.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
o taraflarda bu tarz olaylar çok oluyor maalesef.. ikinci el ürünü ambalajlayıp sıfır diye sattıklarını çok duydum.
Apple Destek uygulamasını indirip detaylı bir test yaptırın başka arızalı bir parçası var mı öğrenin. Durumu anlatın. Ama yardımcı olabileceklerini sanmıyorum. Yapabileceğin tek şey 70-80 ₺ verip A kalite bir batarya taktırmanız

Eyüp muhammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o taraflarda bu tarz olaylar çok oluyor maalesef.. ikinci el ürünü ambalajlayıp sıfır diye sattıklarını çok duydum.
Apple Destek uygulamasını indirip detaylı bir test yaptırın başka arızalı bir parçası var mı öğrenin. Durumu anlatın. Ama yardımcı olabileceklerini sanmıyorum. Yapabileceğin tek şey 70-80 ₺ verip A kalite bir batarya taktırmanız
Anladım hocam ama ben bu A kalite bataryalardan çok çektim orjinal bataryaya 319 verilir mi ? sence 2-3 sene beni götürür mü

garanti sorgulama yaptım sonuç böyle çıktı ne oluyo bu anlamadım

Ekli dosyalar

• EB3688B4-5974-47BF-A525-E3971E5EFD47.png
    EB3688B4-5974-47BF-A525-E3971E5EFD47.png
    122.6 KB · Görüntüleme: 382
Son düzenleme:

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Anladım hocam ama ben bu A kalite bataryalardan çok çektim orjinal bataryaya 319 verilir mi ? sence 2-3 sene beni götürür mü

garanti sorgulama yaptım sonuç böyle çıktı ne oluyo bu anlamadım
Bak kardeşim orjinal bataryaya 319 verilmez. dediğim gibi kaliteli yan sanayi bataryalar var yarı fiyatından daha ucuz. Hiç bir iPhone bataryası 2-3 sene götürmez. pil salığı %88'e indiği zaman batarya performansının gözle görülür düştüğünü zaten hissediyorsun. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum. ama iyi araştır güvenilir bir serviste cihazın bataryasını değiştir.. O sorgulama ekranında bazen sapıtıyor. Apple sitesi üzerinden kontrol et bir de

Eyüp muhammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bak kardeşim orjinal bataryaya 319 verilmez. dediğim gibi kaliteli yan sanayi bataryalar var yarı fiyatından daha ucuz. Hiç bir iPhone bataryası 2-3 sene götürmez. pil salığı %88'e indiği zaman batarya performansının gözle görülür düştüğünü zaten hissediyorsun. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum. ama iyi araştır güvenilir bir serviste cihazın bataryasını değiştir.. O sorgulama ekranında bazen sapıtıyor. Apple sitesi üzerinden kontrol et bir de
evet ama bu dediğin bataryalar en fazla 7-8 ay birde apple servis değişim yaptıkları zaman kasaya contayı takıyormuş diğerleri öyle değil ben önceden çok kullandım bu tür bataryalardan 3-4 ay sonra şişiyodu pil sağlığı çok hızlı düşüyordu

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
evet ama bu dediğin bataryalar en fazla 7-8 ay birde apple servis değişim yaptıkları zaman kasaya contayı takıyormuş diğerleri öyle değil ben önceden çok kullandım bu tür bataryalardan 3-4 ay sonra şişiyodu pil sağlığı çok hızlı düşüyordu
319 ₺ verip değiştireceğin batarya 2 sene seni performanslı bir şekilde götürmeyecek buna emin ol. Kaldı ki conta diye bir şey yok. sadece bataryanın altında bir lastik oluyor, bataryanın oynamaması için onuda takıyoralar. iPhone 6 319₺ masraf edilecek bir cihaz değil.

Eyüp muhammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
319 ₺ verip değiştireceğin batarya 2 sene seni performanslı bir şekilde götürmeyecek buna emin ol. Kaldı ki conta diye bir şey yok. sadece bataryanın altında bir lastik oluyor, bataryanın oynamaması için onuda takıyoralar. iPhone 6 319₺ masraf edilecek bir cihaz değil.
iphone 6s

Eyüp muhammed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
300 Dolar para vermişsin. Ortalama 1.700₺ şimdi bi 300₺ daha vereyim diyorsun.
Bende sana diyorum ki 1700-1750₺ ye 2. el garantisi mevcut cihazlar var. Bu cihaza boşu boşuna 320₺ para verme.
gsm iletişimde batarya değişimi 130 tl değiştireyimmi iyimidir ?

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
gsm iletişimde batarya değişimi 130 tl değiştireyimmi iyimidir ?
GSM iletişimde A kalite batarya kullanıyor. Oradakiler de %100 onlara maliyeti ortalama 8 dolar buda 45-50₺ yapıyor yani geriye kalan 80₺ yi işçilik alıyorlar n11'de 38₺ye bulabilirsin bataryayı zor bir şey değil kendin bile değiştirebilirsin. Yada bataryayı al bilinir bi teknik servise götür 20₺ye değiştirler

Son mesajlar