Sıfır alınan cihazın garanti süresi ile ilgili

Bu konuyu okuyanlar

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Geçen birine turkcell den sıfır telefon aldık fakat kutusu açılmıştı neden kutu açık denildiğinde müşteriye gösterilmek için açıldığı söylenmişti. Neyse arkadaş imei no ile garanti süresini sorguladığında 24 ay olması gereken garanti 21 ay gözükmekte hesaplandığında. Sizce turkcell den sıfır olarak alınmış Bi telefon kullanılmış olabilir mi. Bu durumda ne yapabiliriz ayrıca

M

Murat Burç

SDN Okuru
Almayacaktınız. Bu kadar kolay atlanır mi? Başka telefon yok mu? O telefon müşteriye gösterilmek için çok kez açılmıştır emin olun. Ben turkcellde P20 Pro istediğimde açık kutudan cihaz verdiler.
Fatura ve garanti sorguladığınız sitenin ssini alıp (gerekirse çıktı alın) ve aldığınız yere gidin birebir değişim veya para iadesi dışında hiç bir şey kabul etmeyin ve onlara hiç bir şey vermeyin.kabul etmezlerse direk hakem heyetine gidin gideceğinizi de söyleyin.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Yarın ilgilenicem bizzat sağol

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Aynı olayın benzeri de bana oldu. Telefon alacağımız zaman kutunun bir kısmı yırtılmıştı bende telefonu görmek istemiştim. Telefonu satın almadan açamayacaklarını söylemişlerdi bende vazgeçmiştim. Demek ki huy edinmişler.

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
1.si geçmiş olsun umarım halledebilirsin.
Sonrasında cihazın imei numarasini garantisiyle çikti alip telefonun kendi faturasıyla bizzat para iadesini isteyeceksin.Caz yaparlarsa aynı cazı sen yapacaksın ki bir daha başkalarına yapmaya kalkişmayacaklarını ögrenecekler.Sonuç olmadı mı hakem heyeti cart curt derken para bile sökersin davadan.Umarım oralara kalmaz işin hallolur.Bu ülkede durum ne yazık ki böyle.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Türkcell e bile güvenemiceksek yazık valla ilgilenicem bakalım

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
yaptıklarını kabul etmezlerse cihazın fatura tarihini ve kalan garanti süresini çıktı alıp şikayet edeceksiniz.