Show TV gümledi!

Bu konuyu okuyanlar

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
İki aydır yayından kaldırdığı dizilerle medya haberlerinin vazgeçilmez kaynağı olan Show TV dizilerin bedelini ağır ödedi!

show-1180261-350x178.jpg

TV kanallarının reyting yarışındaki sıralaması Aralık ayında şaşırtıcı bir boyuta ulaştı. Ayın sürprizini Show TV yaptı.

Aralık ayında, ortalama reyting sıralamasındaKanal D birinci olurken, bu sezon dizileriyle yeniden ön plana çıkan ATV ise ikinci sırada yer aldı. "Dizi ATV'de izlenir" sloganı geçen sezon havada kalmıştı, kanal bu sezon özlenen performansına kavuşmuş oldu.

Acun Ilıcalı ile haftanın üç gününü kapatan,Muhteşem Yüzyıl'la da Çarşamba günlerini parselleyen Star TV ise Aralık ayının reyting sıralamasında üçüncülüğe razı oldu. Kanalın Behzat Ç. ve İşler Güçler dizilerini geç saatlerde yayınlaması nedeniyle yerinde kullanamadığı gözlendi.

SHOW TV HALEN CENNET MAHALLESİ'Nİ YAYINLIYOR

Aralık ayının en çarpıcı gelişmesi ise Show TV'nin beşinci olması. Fox TV'nin bile arkasında kalan Show TV son iki aydır yayından kaldırılan dizileriyle gündemde. Kanalın hem çalışanlarına hem de yapımcılarına vaktinde ödeme yapmadığı yönündeki haberler de aylardır medya gündemini meşgul ediyordu.
İşin tuhaf tarafı ise, kanal "Doktorlar" ısrarından vazgeçmiş olsa da, fi tarihinde final yapan Cennet Mahallesi kanalın gece kuşağında yayınlanmaya devam ediyor.

KANALIN SATILMASI GÜNDEMDE!

Bizden duymuş olmayın da, Mehmet Emin Karamehmet'in Show TV'yi elden çıkaracağı medya kulislerinin en popüler dedikoduları arasında yerini aldı. Asıl önemli olan soru ise, bu büyük enkazı hangi grubun satın alacağı...

İŞTE ARALIK AYININ REYTİNG SIRALAMASI

1. Kanal D
2. ATV
3. Star TV
4. Fox TV
5. Show TV

KAYNAK

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
benim gözlemlediğim; kanal d ve star birincilik için yarışıyor. atv de en iyi ihtimal 3. olur. reyting sonuçları bana gerçekçi gelmiyor.

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Zaten bir işe yaramıyordu kanal bir de Acun ayrıldı tam oldu.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
O muhteşem gala gece... BİZİMLAASIIIIN !

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
hakikaten kanalın şuanki durumu enkaz.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
benim gözlemlediğim; kanal d ve star birincilik için yarışıyor. atv de en iyi ihtimal 3. olur. reyting sonuçları bana gerçekçi gelmiyor.
Her medya kuruluşu hangi tv kanalının arkasındaysa elbet biraz onu över..
Benim gözlemlediğimde bu izlenme ölçümlerinin hepsi saçma çünkü insanlar pek o kadar artık tv izlemiyor..

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Her medya kuruluşu hangi tv kanalının arkasındaysa elbet biraz onu över..
Benim gözlemlediğimde bu izlenme ölçümlerinin hepsi saçma çünkü insanlar pek o kadar artık tv izlemiyor..
evet, internetin geliştiği şehirlerde tv eskisi kadar çok izlenmiyor. ancak diğer bölgelerde hala halkın tek eğlencesi...

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bunu dandik tablet reklamı yaparak açık açık dile getiriyor artık show tv umarım tarih olurlar pis yedili belasından da kurtuluruz

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
pis yedili fox a geçecekmiş zaten
hadi ya olsun zaten izlemiyorum ki :D
birde türkiyede büyük izlenme oranlarına ulaşan diziler ilk olarak hep showda yayınlandı hepside showdan gitti sonra
bkz:kurtlar vadisi
muhteşem yüzyıl
yetenek sizsiniz

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
evet, internetin geliştiği şehirlerde tv eskisi kadar çok izlenmiyor. ancak diğer bölgelerde hala halkın tek eğlencesi...
Yapmayın beyler özellikle İstanbul dışındaki illerde insanlar boş vakitlerinin en az %50 sini TV karşısında geçiriyor.
TV yi açın günün her saati her tv kanalında diziler var. Bunlar izlenmese bu kadar dizi çekilirmiydi.
Dünya ya nazaran çılgın bir TV izleme potansiyeli var bizde.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Yapmayın beyler özellikle İstanbul dışındaki illerde insanlar boş vakitlerinin en az %50 sini TV karşısında geçiriyor.
TV yi açın günün her saati her tv kanalında diziler var. Bunlar izlenmese bu kadar dizi çekilirmiydi.

haklısın izlemesek bile tv her zaman açıktır

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Acun gitti ama Show TV'yi sömürerek gitti. Kanaldan ayrılırken kanalın 45 milyon borcu vardı Acun'a. :D Yakında Star da Show'un durumuna düşerse şaşırmayın. :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Şimdi enkaz demişler ama ben pek katılmıyorum.. Bence Show tv nin ilk kurulduğundan bu yana müthiş bi marka ismi var.. 90 lı yıllardan bu yana bütün kanallar onu takip ederdi ama gelin görünki özellikle son yıllarda kanalda berbat bi yönetim var..

Show tv hiç bişey yayınlamasa bi hababam sınıfı filmi yayınlasa raytinglerde inanın üst sıralarda olur.. Çünkü kanalın belli bi itibarı belli bi karizması var dıı eskiden tabii..

Yani sonuç olarak kanal satılsa Show tv yi alan genede pişman olmaz.. Kanalın itibarından kurtarır..

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Acun gitti ama Show TV'yi sömürerek gitti. Kanaldan ayrılırken kanalın 45 milyon borcu vardı Acun'a. :D Yakında Star da Show'un durumuna düşerse şaşırmayın. :D

Show TV' nin Acun'a 45 milyon borcu vardı da haybeye mi oldu o borç? :D Demek ki program yaptırmış, o programlara reklam almış, ziyadesiyle Acun'un programlarından para kazanmış ama Acun 'un parasını ödemeyi geciktirmiş. Zamanında alsaydı Acun parasını kanalın Acun'a borcu olmayacaktı. Hem benim kanaatim Acun Show TV 'ye vefasından dolayı gitmemek için çok direndi ama sonunda gitmek zorunda kaldı.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Yaa diziler filmler veya tv programları izlenmiyor demiyoruzkii..

Türkiye de şöyle bi sistem gelişti sadece Türkiye de değil Dünyada artık günümüzde insanlar özellikle gençler istediği diziyi filmi veya tv programını istediği zaman izleme durumu gelişti işte buda televizyonların izlenme oranlarını büyük ölçüde etkildi ama tv kanalları bu durumu insanlara yansıtmıyorlar.. Eğer yansıtırlarsa kaybeden kendileri olacağı için.. TV ler o izlenme oranlarındaki gibi o kadar izlenmiyor..

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Show çözüm arıyor :D Şimdi de Adını Feriha Koydum'u yayınlıyorlar. :D

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Acun'a helal olsun vallahi. Kendi kanalını açsa ilk 5 garanti zaten adamda :D

Reaksiyon puanı
10,324

doğru dersin hemşo, benim programım hep 1. oluyor diye adamların tapusunu istiyorlardır.
acun kendini çok iyi pazarlayan biri, millete yedirmesini biliyor, tabii karşılığını da kanallardan alarak...
hemi de çok fazlasıyla... oluşturduğu algıyla kanalı adeta esir alan bir pazarlamacı.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
İzlemesem bile bazen evde ses olsun diye TV'yi açıyorum : D

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
doğru dersin hemşo, benim programım hep 1. oluyor diye adamların tapusunu istiyorlardır.
acun kendini çok iyi pazarlayan biri, millete yedirmesini biliyor, tabii karşılığını da kanallardan alarak...
hemi de çok fazlasıyla... oluşturduğu algıyla kanalı adeta esir alan bir pazarlamacı.
Kanallar Acun'a verdikleri paranın 2 -3 katını kazanmasalar o paraları verirler mi? Zaten bunu Acun da aynen söylemişti bir röportajında. Acun 'un programları iyi rating alıyor. Reklam verenler hangi kanal daha çok izleniyorsa doğal olarak o kanala reklam vermek istiyorlar ve de veriyorlar. Böylece kanalın reklam gelirleri artıyor. Yani Acun 'a verdikleri parayı ziyadesiyle çıkartıyorlar. Aksi zaten düşünülemez.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Show tv yi belki inanmıcaksınız ama izlemiyoz biz hiç açmayız.D smart kullanmasak izin verse silerim kanalı boş boş şeyler yayınlıyorlar.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
fox hızlı büyüyor show u da geride bıraktı gibi ama yanlış atılımlar yapıyor hep.
show tv de eskisi gibi değil..

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Yeniden kırmızı noktalı gece kuşağı, tutti frutti felan koysalar birinciliği bile zorlar :) Zaten bazı programların artık pek farkı kalmadı.

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle katılıyorum abi.

Reaksiyon puanı
10,324
Kanallar Acun'a verdikleri paranın 2 -3 katını kazanmasalar o paraları verirler mi? Zaten bunu Acun da aynen söylemişti bir röportajında. Acun 'un programları iyi rating alıyor. Reklam verenler hangi kanal daha çok izleniyorsa doğal olarak o kanala reklam vermek istiyorlar ve de veriyorlar. Böylece kanalın reklam gelirleri artıyor. Yani Acun 'a verdikleri parayı ziyadesiyle çıkartıyorlar. Aksi zaten düşünülemez.

ben aksini düşünüyorum [MENTION=81316]Quickly[/MENTION], şöyle... acunun kanallardan aldığı para kadar reklam geliri sağladıkları konusunda şüpheliyim. ama kanallar aldıkları rating ile bunca kanal arasında 1. olmak, en çok izlenmek gibi çok büyük bir prestij kazanmış oluyor, büyük olduğu fikrini insanların algısına yerleştirmiş oluyor. bugün show tv. ne kadar yerlerde sürünsede insanların kafasındaki büyük kanal algısını değiştirmeniz imkansız.

kanallara 1.ncilik getiren programlara verilen reklamlardan kazanılan para bunlara ödenen kadar olabileceğini zannetmem hiçbir zaman. ama onların bu bahsettiğim prestij algısı kazançları hatırınadır yüklendikleri külfet.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Acun, Show TV'den ayrıldı, kanal çöküşte. Star TV'ye geçti şimdi de. İnşallah bir gün de FOX TV'ye geçer ve Star TV batar. Sonra da başka bir kanala geçse ısınamadığım 3 kanal devredışı kalır. :D

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Kanal D' yi birinci yapan ne ki? Kanal D, hangi favori diziyi yayınlıyor?

hakan1987

Asistan
Reaksiyon puanı
8
tv ızlemıyorum tek trt dekı seksenler dızısını trt de ızlıyebılıyorum

behzat.ç ve işler güçler torrent çekiyorum inanın bu iki dizi erken yayınlansın star 1. olur