Shopier Sanal Pos Hk.

Bu konuyu okuyanlar

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Merhabalar, Shopier API'lerini kullanarak sanal pos oluşturdum. Ödeme tamamlanana kadar her şey güzel gidiyor fakat ödeme tamamlandıktan sonra üyeye bakiye eklemek istiyorum, bir türlü halledemedim. Kodlarım şu şekilde;

https://paste.ubuntu.com/p/3Z7Cm9YGpG/ (Kodları buraya ekleyemedim, hata alıyorum.)

Aldığım hata ise şu noktada başlıyor:
PHP:
if (!( (isset($_POST['res'])) && (isset($_POST['hash']))))

Sipariş bildirimi özelliğini test ettiğimde başarılı olarak görünüyor, Shopier ile görüşüp sipariş bildirimi özelliğimi aktif hale getirmelerini istedim, onayladılar.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
aşağıdaki kodu
PHP:
    $update = $vt->prepare("UPDATE shopier SET Durum = 'OK', SiparisId = ? WHERE KullaniciId = ? ORDER BY id DESCLIMIT 1");
şununla değiştirin
PHP:
$update = $vt->prepare("UPDATE shopier SET Durum = 'OK', SiparisId = ? WHERE KullaniciId = ? ORDER BY id DESC LIMIT 1");

ayrıca ORDER BY id DESC LIMIT 1 bu ifadeyi kullanmanız çok gereksiz bu gibi ifadeler genelde select sorgusunda kullanılır veya where şartı kesin olmayan yerlerde kullanılır sizin burda kullanıcı id'si zaten belli ve 1 tane o yüzden onu kaldırmanız daha doğru olur

olması gereken budur

PHP:
$update = $vt->prepare("UPDATE shopier SET Durum = 'OK', SiparisId = ? WHERE KullaniciId = ? ");

bunun gibi sql hatalarını görmeniz için her sql sorgusundan sonra kontrol etmeniz faydanıza olur örnek;
PHP:
$update = $vt->prepare("UPDATE shopier SET Durum = 'OK', SiparisId = ? WHERE KullaniciId = ? ") or die('SQL hatası');

Kolay gelsin...
Teşekkür ederim ama problem bu kodların başında dönüyor, en başta problem olduğu için die atıyor. $_POST['res'] ve $_POST['hash'] değerleri isset olmadığı için missing parameter yazdırıyor. Her şeyden önce bu soruna çözüm getirmem lazım, sonrasında bu kısımları sağlama alacağım.

Ayrıca or die komutu için teşekkür ederim.