Shiftdelete Forumda " Korsan Oyun " Bölümü

Korsan Oyun

• Açılsın

Kullanılan: 2 16.7%
  • Açılmasın

Kullanılan: 8 66.7%
  • Kararsızım

Kullanılan: 0 0.0%
  • Çok Kararsızım Çok...

Kullanılan: 0 0.0%
  • Ben Bilmem Moderatör Bilir :D

Kullanılan: 1 8.3%
  • Allah Bilir...

Kullanılan: 1 8.3%

• Kullanılan toplam oy
    12
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Bana göre bence böyle bir bölüm açılmalı. Buraya gelip Oyunlar Hakkında Soru,Hata vs. soranlar hep crack,warez oyun kullanıyor. Bizde insanlarda hayal kırıklığı yaratıyoruz. SİZCE ? Böyle bir bölüm açılmalı mı ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Emek hırsızlığı
Emek hırsızlığı değil firmalar bu durumdan şöyle para kazanıyor
A Serisinin 1. Oyununu korsan alıyor oyunu seviyor ve Orjinal oyun alıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

OİRİJİNAL
*- Kopya koruma sistemi var, oyunu yavaşlatıyor.
*- İnternet Bağlantısı olmadan çalışmıyor.
*- Steam, uPlay gibi saçmalıkları yüklemek zorunda değilsiniz.
*- Firma iflas ederse veya lisans sunucularını kapatırsa oyun artık çalışmıyor.
*- Online Oynanabiliyor.
*- Virüs bulaşma olasılığı daha düşük.

KORSAN
*- Kopya koruma sistemi yok, aynı güçteki bilgisayarda daha yüksek FPS alıyorsunuz.
*- İnternet Bağlantınız olmasa bile çalışıyor.
*- Çoğu korsan oyun Steam vb yüklemeye gerek kalmadan çalışıyor.
*- Oyun firmadan bağımsız çalışıyor, firma kapansada oyun çalışıyor. İlerde çocuklarınıza bak ben bunları oynuyordum diye gösterebiliyorsunuz.
*- Online oynayabilmek için crackli sunucu bilmek gerekiyor, sadece daha yüksek teknik bilgiye sahip kişiler yapabiliyor, fakat çoğu açık kaynak kodlu master sunucuyu indirip orjinal oyun kapansa bile siz hala kendi private serverinizde orijinal sunuculardan bağımsız oynamaya devam edebiliyorsunuz.
*- Eğer teknik bilginiz yoksa virüs bulaşma olasılığı var, ama abartıldığı gibi korsan indirmeyin kesin virüs bulaşır diye bir şey yok, hikaye bunlar.
*- Üreticiyi desteklememiş oluyorsunuz bu sebepten dolayı korsanını indirdiğiniz o çok sevdiğiniz oyun serisinin yenisi gelmeyebilir!

Bu tarz paylaşımlara hiç izin vermedik şuana kadar, bundan sonra da verilmeyecektir.
Niçin ???

Bende açılsın demedim olsa iyi olur dedim

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
İllegal paylaşımlarda bulunan pek çok site var. Oyun/crack/patch vesaire her nereden indirilmiş ise oradan yardım alınız. Bazı korsan oyunlarda Antivirus'ü devre dışı bırakmak, hosts dosyasına ekleme veya değişiklik yapmak vb şeyler de gerekebilir. Hepsi olmasa da warez indirmelerinin büyük bölümü kötü amaçlı yazılım içerir: ya dosyalar virüslüdür ya da dolandırıcılık vardır. Böylesi bir bölüm ve paylaşımlar, kullanıcıların güvenliğini tehlikeye attığı gibi sistem kararsızlığı da oluşturabilir ve nihayetinde bu gibi durumlarda format kaçınılmaz olur. Naçizane tavsiyem: oyunların ya yasal bir kopyasını satın alınız ya da çevrimiçi oynanabilen, ücretsiz sürümlerini kullanınız. Selamlar.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Az çok işi bilen biri virüslerle uğraşmak zorunda kalmaz . Yapmanız gereken tek şey doğru indir tuşunu bulmak ve reklamlara iphone x kazandınızda tamama basmamak .

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Asla. Virüs olmadığını düşünsek bile ASLA. Bizler, yazılımcılar bir oyunu 1-2 yılımızı harcıyoruz, o kadar emek veriyor, ter döküyor, sermaye harcıyoruz, siz de ONU PARA ÖDEMEDEN Mİ KULLANACAKSINIZ!
HAKKIMIZ NERDE?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Asla. Virüs olmadığını düşünsek bile ASLA. Bizler, yazılımcılar bir oyunu 1-2 yılımızı harcıyoruz, o kadar emek veriyor, ter döküyor, sermaye harcıyoruz, siz de ONU PARA ÖDEMEDEN Mİ KULLANACAKSINIZ!
HAKKIMIZ NERDE?
Yazılımcıyız derken ? Evde oturup duran ergen bir liselimi ?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Cracklenmiş lisanssız yazılımdır.
Ancak kendi web sitem de kullandığımı da belirtmek isterim.
Sipariş verilen bir site de değil.
HAKKIMIZ NERDE?

"Hocanın (imamın) dediğini yap, yaptığını yapma" ata sözünü anımsattı.
Umarım bundan sonraki tüm girişim ve çalışmalarında bu son yazdığın düşüncede olursun. ;)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Genelde uygulanmasa da yazılı bir anlaşma vardır, devletler hukuğunda... Korsan yayın yasaktır genel olarak. Bu yasak Türkiye ve çoğu "gelişmiş ve gelişmekte" olan ülkelerde genelde uygulanmaz ama şöyle bir yazılı olmayan sistem mevcut; Büyük yazılım şirketleri genelde batı uyruklu oluyor ve bu şirketler "REKLAM" pazarının baş aktörleridir genelde. Eğer reklam gelirlerinden para kazanmak sizin için elzem ise ve bu şirketlerin hedefi olmak istemiyorsanız korsan piyasasına istemeye istemeye de olsa karşı olmak zorundasınızdır... Özellikle batı kaynaklı arama siteleri kendi teknolojilerini kopya veya korsan şekilde çoğaltıp yayan sitelere ambargo uygulamaktadır ama tersi durum için herhangi bir yaptırım söz konusu değildir :)

Yani güçlü olanın, çıkarı olanın söz sahibi olduğu bir dünya siber alem :)

ve HER HOROZ KENDİ ÇÖPLÜĞÜNDE ÖTER, şeklinde yine bir yazılı olmayan kural sıradan kullanıcılarca da desteklenir ve bu kısım orjinal de olsa para vermek istemez batılı sömürgeci şirketlere...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
konuya kilit vurulmamalı sonuçta kimse yasak program veya oyun paylaşımında bulunmamakta ama herkes özgürce fikrini beyan etsin, bakalım kim ne düşünüyor...

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
"Hocanın (imamın) dediğini yap, yaptığını yapma" ata sözünü anımsattı.
Umarım bundan sonraki tüm girişim ve çalışmalarında bu son yazdığın düşüncede olursun. ;)
Hocam a kötü yanıda var orj. yazılımın. Eğer benim gibi paranız yoksa, mutlaka warez kullanacaksınız :)

Yazılımcıyız derken ? Evde oturup duran ergen bir liselimi ?
Hocam bir şeyler öğrenmeye ve bir şeyler geliştirmeye çalışıyorum. Galiba siz geçen gün paylaşmış bulunduğum yazılımları incelemediniz. Örneğin; PSU Check

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
1571479320350.png

Kanı deli akan her çocuğun oyun oynamaya ve program hacklemeye hakkı vardır diyor ve "kirlenmek" güzeldir pankartı açıyorum ! ?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Hocam a kötü yanıda var orj. yazılımın. Eğer benim gibi paranız yoksa, mutlaka warez kullanacaksınız :)
Satın alacak kadar yeterli paran olmayabilir ama paran yok diye bir şey yok. Artık ya indirimleri/promosyonları varsa onları takip edeceksiniz ya da ücretsiz alternatiflerine yöneleceksiniz, hatta bazen bazı sitelerde (yabancı sitelerde) oyunlar/programlar için çekilişler bile oluyor. Yani özetle kimse warez'e mecbur değil warez kullanmak zorunda değil. :)

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Eskiden bizde çok indirdik oynadık o zaman paramız mı vardı şimdi oyunların single player modları ilgi çekmediği için online versiyonu olan oyunları mecbur almak zorundasın ve birde dikkatli olmak lazım artık alabilecek gücümüz var alıp oynayabiliyoruz böylesi daha güvenli..

Son düzenleme: