Shift tuşu görevine istediğiniz tuşu atayabilirsiniz. [Symbian]

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Symbian cihazlarda kalem tuşu son derece önemlidir. ABC ya da shift tuşu olarak da adlandırılmaktadır.
Bu tuşu kullanrak Apple'ın iPhone cihazında bulunmayan kopyala yapıştır özelliğini yapabilmek son derece basittir.
Tabi bu tuşa program bağlantılı çalışmadığından farklı program çalışmaları da atamanız mümkün olmaktadır.

Bazı cihazlarda olmayan shift tuşu için standart olarak # tuşu atanmıştır. Ancak bazen bir takım çakışmalara neden olmaktadır.

İşte bu tür durumları aşmak için Rus arkadaşlarımızdan JBak tarafından bir yazılım geliştirilmiş durumda. Bu program ile kalem tuşunu istediğiniz program olarak değiştirebiliyorsunuz.

Programın kullanımı ise son derece basit. Yükleme işleminin ardından uygulamayı çalıştırdığınızda kırmızı bir ekran sizi karşılıyor. Burada shift tuşu olarak atamak istediğiniz tuşa basmanız isteniyor. Bastığınız tuşun uid kodu ekranda görünüyor. Seçimi tamamladıktan sonra kaydet diyerek programdan çıkıyoruz.

NOT: Symbian os9.xx cihazlarda çalışan program Nokia N82 ile denenmiştir. Unsigned bir uygulamadır.

http://rapidshare.com/files/211128809/ThePencil.SIS

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Şimdi ben bunu bilgisayardan yüklersem olur mu?Yoksa apple iphoneden mi yüklücem bu siteye girip ?Kafam karıştı ya

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Şimdi ben bunu bilgisayardan yüklersem olur mu?Yoksa apple iphoneden mi yüklücem bu siteye girip ?Kafam karıştı ya

Sanırım ne demek istediğini anlamadım.:wassat:
Program Symbian için ve cihazına gönderip kuracaksın hepsi bu kadar.

Reaksiyon puanı
2,146
hocam güzel hoş capture de yapabildim ama durmuyo bu program :D:D:D
bide menü içinde işe yaramıyor

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
hocam güzel hoş capture de yapabildim ama durmuyo bu program :D:D:D

Durmuyordan kastın ne onu anlamadım.:D
İşlemlerde sürekli çalışıyor görev yöneticisinde görünmüyor. Cihazı yeniden başlattığında ayarlar sıfırlanıyor ne yazık ki.

Son mesajlar