Shift Delete Net foruma önerilerim

Bu konuyu okuyanlar

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Bu forumda eksik gördüğüm bazı şeyleri paylaşmak istedim. Sıralama ve liste olarak başlayalım.

Konu Sahibinin görünmemesi​

Bir konuda çok fazla mesaj olunca konu sahibinin kim olduğu belli olmuyor. Böyle olunca karışıklıklar ve düzensizlik oluyor. En azından küçük bir konu sahibi yazısı eklenebilir.

Karanlık Temanın Yetersiz olması​

Forumu karanlık tema olarak kullanıyorum. Bazı yerler değil tamamında sorunlar var. Forum beyaz tema iken renkler ve ikonlar uyuyor ancak karanlık tema olunca ikonlar ve renkler değişmiyor. Sadece arkaplan karanlık oluyor. Optimize edilirse güzel olur.

Tema değiştirme butonunun kafa karıştırması​

Her siteye girdiğimde tema değiştirme butonu ile bildirim butonunu karıştırıyorum. Yeri aşağıya alınıp fazla göz önünde olmayan bir yere konulursa hoş olur.

dark theme.PNG

Açılan başlıkların açıklayıcı olmaması​

Açılan başlıkların içerik ile uyumsuz olması. "Arkadaşlar sorunumun çözümü nedir?" diye yazmak yerine "İnitramfs hatasının çözümü nedir?" Diye başlık olması hem arama motorunu kullanan kişilerin hem de forumu kullanan kişilerin işine yarar.

Profilin altının boş olması​

Profilimizin altı yazdığımız mesaja göre az kalıyor. En azından bazı istatikler ve kullandığımız OS ve tarayıcı eklenebilir. Ben "incele" kullanarak bazı şeyler yaptım.

istatistik.PNG

Özel Mesaj özelliğinin kötüye kullanımı​

Burası bir forum ve sorunlarımızı burada tartışarak çözüyoruz. Bazı kişiler konu açmak yerine özel mesaj atıp yardım bekliyorlar. Bazı kişiler de sorunun çözümünü özel mesaj ile belirtiyorlar. Önemli olan sadece konuyu açan kişinin değil, bu soruna sahip kişilerin de sorununu çözmek.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Burada yazdıklarınızda haklısınız, bazılarında işte. Bir de az kişi de olsa bana özel mesajdan, bilgisayar parçaları ile ilgili sorular soruyorlar. Bende bilmediğim şeylere, konu açın daha iyi yardım ederler deyip geçiyorum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bu forumda eksik gördüğüm bazı şeyleri paylaşmak istedim. Sıralama ve liste olarak başlayalım.

Konu Sahibinin görünmemesi​

Bir konuda çok fazla mesaj olunca konu sahibinin kim olduğu belli olmuyor. Böyle olunca karışıklıklar ve düzensizlik oluyor. En azından küçük bir konu sahibi yazısı eklenebilir.

Forumu karanlık tema olarak kullanıyorum. Bazı yerler değil tamamında sorunlar var. Forum beyaz tema iken renkler ve ikonlar uyuyor ancak karanlık tema olunca ikonlar ve renkler değişmiyor. Sadece arkaplan karanlık oluyor. Optimize edilirse güzel olur.

Tema değiştirme butonunun kafa karıştırması​

Her siteye girdiğimde tema değiştirme butonu ile bildirim butonunu karıştırıyorum. Yeri aşağıya alınıp fazla göz önünde olmayan bir yere konulursa hoş olur.

Ekli dosyayı görüntüle 134316

Açılan başlıkların içerik ile uyumsuz olması. "Arkadaşlar sorunumun çözümü nedir?" diye yazmak yerine "İnitramfs hatasının çözümü nedir?" Diye başlık olması hem arama motorunu kullanan kişilerin hem de forumu kullanan kişilerin işine yarar.

Profilin altının boş olması​

Profilimizin altı yazdığımız mesaja göre az kalıyor. En azından bazı istatikler ve kullandığımız OS ve tarayıcı eklenebilir. Ben "incele" kullanarak bazı şeyler yaptım.

Ekli dosyayı görüntüle 134319

Özel Mesaj özelliğinin kötüye kullanımı​

Burası bir forum ve sorunlarımızı burada tartışarak çözüyoruz. Bazı kişiler konu açmak yerine özel mesaj atıp yardım bekliyorlar. Bazı kişiler de sorunun çözümünü özel mesaj ile belirtiyorlar. Önemli olan sadece konuyu açan kişinin değil, bu soruna sahip kişilerin de sorununu çözmek.

Forum sade olduğu için konu sahibi etiketi yok.
Açılan başlıkların hepsini moderatörler düzenlerse tüm günlerini buraya ayırmak zorunda kalırlar burada üyelerin kendisinin düzgün yazmaları gerekiyor.
Profilin altının boş olmasını zaten sadelik için olduğunu söylemişti yöneticiler.
Özelden soru sorunca özelden cevap veriyoruz. Bana da soranlar oluyor ben de özelden cevap veriyorum.

Anladığım kadarıyla siz burayı malum yere benzetmeye çalışıyorsunuz.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Burada yazdıklarınızda haklısınız, hepsinde de. Bir de az kişi de olsa bana özel mesajdan, bilgisayar parçaları ile ilgili sorular soruyorlar. Bende bilmediğim şeylere, konu açın daha iyi yardım ederler deyip geçiyorum.
Ben de özel mesajı sadece takip ettiğim kişilere özel yaptım.
Forum sade olduğu için konu sahibi etiketi yok.
Açılan başlıkların hepsini moderatörler düzenlerse tüm günlerini buraya ayırmak zorunda kalırlar burada üyelerin kendisinin düzgün yazmaları gerekiyor.
Profilin altının boş olmasını zaten sadelik için olduğunu söylemişti yöneticiler.
Özelden soru sorunca özelden cevap veriyoruz. Bana da soranlar oluyor ben de özelden cevap veriyorum.

Anladığım kadarıyla siz burayı malum yere benzetmeye çalışıyorsunuz.
Forum sade olacak diye kullanışlılıktan kaybetmeyelim bence. Konu içerisinde mesajı yazan kişinin konu sahibi olduğunu anlamadan yazmak zor. Siz kolaylık yerine uğraşmayı seviyorsanız olabilir. Malum yer olarak da hiç bir siteyi düşman olarak görmüyorum. Amacım yardım ve yardımı en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ben de özel mesajı sadece takip ettiğim kişilere özel yaptım.

Forum sade olacak diye kullanışlılıktan kaybetmeyelim bence. Konu içerisinde mesajı yazan kişinin konu sahibi olduğunu anlamadan yazmak zor. Siz kolaylık yerine uğraşmayı seviyorsanız olabilir. Malum yer olarak da hiç bir siteyi düşman olarak görmüyorum. Amacım yardım ve yardımı en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum.
Kullanışta bir sorun yok bence. Konu sahibinin ismini ben başta görüyorum görünce aklımda kalıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aktiflik yerlerde demeyelim de sade diyelim.
Ekli dosyayı görüntüle 134329
Aktiflik yerlerde değil. Perşembe gününden bu yana hemen aktifliği nasıl gördünüz anlamadım.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,920
Bence fikirler güzel. Karanlık tema için şöyle bir durum var mesela, komiğime gidiyor da hata olup olmadığını anlamadım.
Ekran Alıntısı.PNG

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Konu Sahibinin görünmemesi:
Katılıyorum, konu sahibinin belirtildiği yeşil etiket gelebilir.

Katılıyorum, etiketlerin sarı veya mavi renkle gözükmesi gerekiyor.
Hesap ayarlarından değiştirsek daha iyi olur, butonun kaldırılması laızm.

SEO'dan bahsediyorsunuz, bunun için raporlayıp, mantıklı başlığı bildirin.
Technopat'ta vardı diye hatırlıyorum, gereksiz olduğunu düşünüyorum. Kimin, hangi tarayıcadan girdiği pek önemli değil. Aynısı mesaj sayısı vb. için de geçerli.
Bazı kişiler konu açmak yerine özel mesaj atıp yardım bekliyorlar.

Burada haklı olabilirsin, ben özelden sorduğum sorular ve diğer kaynaklardan yararlanıp rehber açmayı planlıyorum, yöneticilerle konuşmamız da iyi oluyor. Hakaret, küfür, rencide edici söz, reklam vb. olursa raporlarsınız. 28.kural olduğu için konuya linki atamıyorum ve özelden gönderiyorum. Herkes birbirine "sorunun varsa yeni konu aç" derse azalır bir nebze de olsa :)

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,920
@HanzeH, hata değil o, sabitlenen konular. Çivi simgesi var sağda :)
Onu biliyorum da beyaz olması sırıtıyor, temalar arasında bir hata sandım ben de. Aydınlık temada konulara atılan emojileri göstermiyordu, karanlık kullanıcıyım artık. :D
Ana sayfayı emojilerle doldurmayı sevdiğimden yani.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Cevap gelmesi forumun aktif olduğu anlamına gelmez. Ha ben milyonlarca kişiden bahsetmiyorum tabii ki. Sadece yetersiz. Onu diyorum.
Evet, aktiflik yerlerde. Az konu açıldığını düşünürsek (troll konular harici) o konu üzerinden yoğunlaşıyoruz. Araştırma yaptığım için arada bir bildirimlere bakıyorum.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Konu açmak yerine buraya yazayım.

Bazı kişilerin yazdıkları iletileri görmek istemiyorum, yani iletileri görme butonu olmalı. Bunu ekleyiniz lütfen.