Shift+delete ile silinen dosyalar

Bu konuyu okuyanlar

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar herkese,
Yaklaşık 1 hafta önce boyutu büyük diye beklemeden bir dosyayı shift+delete kombinasyonu ile sildim. Fakat şu an o sildiğim dosyaları geri kurtarmam gerekiyor. Recuva,myrecoverfiles,easyrecover programlarını denedim. Sistem geri yüklemeyide denedim ama bir sonuç yok. Şunuda söylemem gerekiyor bu sildiğim dosyanın harddiskine silme işleminde itibaren herhangi bir dosya işlemi yapmadım ve onun üzerinden çalışan bir programda kullanmadım zaten depo şeklinde kullanıyordum. Bu dosyaları tekrar kurtarmam mümkün müdür? Program tavsiyeleriniz nelerdir? Cevaplarınızı bekliyorum.
Teşekkürler

Burgazko

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşin zor dostum. Sanıyorum ki bu tür programlar geri dönüşüm kutusundan silinenleri geri getiriyor. Shift+delete geri dönüşüm kutusuna göndermeden direk siliyor... Yani dosyaların sonsuza kadar tarih olarak kalabilir. Yardım etmek isterdim ama pek fazla bilgim yok bu konuda... Kolay gelsin...

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
İşin zor dostum. Sanıyorum ki bu tür programlar geri dönüşüm kutusundan silinenleri geri getiriyor. Shift+delete geri dönüşüm kutusuna göndermeden direk siliyor... Yani dosyaların sonsuza kadar tarih olarak kalabilir. Yardım etmek isterdim ama pek fazla bilgim yok bu konuda... Kolay gelsin...

bu tür programlar bütün silinen dosyaları geri getiriyor. ama silinen dosyanın üstüne veri yazılmamış olmalı.

exop bence başka recovery programları da dene.

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Cevaplarınız için teşekkürler peki gerçekten bunun başka bir çözümü yok mu? Shift+delete'yi shiftdelete.net çözer diye umuyorum hala.

alchakboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer kurtaracağın dosya fotoğraf ise Photo Recovery Genius da gayet iyidir. buradan ulaşabilirsin

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Benimde başıma gelmişti bir ara, ne kadar program varsa denedim geri gelmedi. Sanırım disk birleştirme vs. yapılan dosyalara ulaşılabiliyor yada üzerine yazılmayan

Kullandığım programlar;
Easy Recovery Professional v.6.0
FinalData Ent Ed 2.0.1028 Lite
GetDataBack.for.FAT.and.NTFS.v3.03-DVT
Power Data Recovery 4.0.0
Recover My Files
Recover4All_Professional_v2.21
R-Studio v4.5
Stellar Phoenix Data Recovery 2.1
Recuva

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Daha önce benimde başıma 3-4 kez geldi yapacağın işlem basit 2-3 tane program dene eğer olmazsa program araştırmanın manası yok zaten geri getirilebilecek durumda olsa listedeki programlardan hepsi getirebilir. Ondan dolayı vakit kaybetmek yerine dosyaları nasıl geri oluşturabilirim diye düşünmek daha mantıklı tabii eğer silinenler fotoğraf falan değilse.

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
DataDoctor ve ya Recuva öneriyorum sana, gelişmiş/derin taramayı açarak kurtarma şansını yükseltebilirsin.

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
10'a yakın recovery programını denedim. En iyisi ve verim aldığım power data recoverydir.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Çok çok önemli ise profesyönel veri kurtarma hizmetlerini araştırabilirsin.

apse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Veri kurtarma programları tarama yaparken dosylarınızın üzerine yazma yapmaktadır. Tarama sonucu eğer olumsuz bie sonuç alırsanız verilerinize zarar verebilirsiniz. Hatta veriler tamamen kaybolabilir. Eğer verileriniz önemli ise bence kesinlikle veri kurtarma programları kullanmayın. Bu işi yapan profosyonel firmalar var biraz pahalı ama önemli ise göze alcaksınız. Bunu doğru düzgün yapan türrkiyede 1-2 tane firma var zaten.mydisk

sırfseniniçin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
exop kardeşim konunun açılmasının üzerinden 1 sene kadar geçsene sırf senin için üye oldum cevap yazmak için içim rahat etmedi böle bi program var shift+delete ile silsen bile geri getirebiliyor hatta dosya ismini hatırlıyorsan direk ismini yazarsan sadece o dosyayı buluyor

Advanced System Care v5 Download : http://download.cnet.com/Advanced-S...07614.html?part=dl-6271865&subj=dl&tag=button

inşallah işini görür kal sağlıcakla ..

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
EASEUS Data Recovery Wizard birde bu programı denemeni tavsiye ederim.

ensardereli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Shif+delete ile silinen dosyalar geri gelmez diyenler, bilip bilmeden konuşmasınlar. Daha şu anda shift+delete ile sildiğim 60 kadar resim dosyasını MiniTool Power Data Recovery 6.6 ile çok rahatça geri getirdim. Burda önemli olan tek nokta şudur. Nasıl silmiş olursanız olun, aslında üzerine yeni veriler yazılmadığı sürece bir veri harddiskten silinmez. Sadece silindi olarak etiketlenir. Buda ne olursa olsun üstüne yeni veriler yazılmadıkça geri getirilebilir anlamına gelir. Ben bu malum resim dosyalarımı D: sürücümden sildim ve başka hiçbi işlem yapmadan hemen internetten aaştırdım ve bu forumu buldum. yukarda yazan arkadaşlardan birinden bu programın adını buldum aradım ve C: sürücüme kurdum. Çalıştırdım tarattım vs. ve akabinde bana D: sürücümde sildiğim tüm dosyaları önüme döktü. Kurtarılması gerekenleri seçtim, C: sürücümdeki masaüstüme bi dosya açtım ve hepsini kurtardım. Sonra onları D: Sürücümdeki silindikleri yerlerine geri taşıdım.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Kurtarılabilir anca diske de zarar veriyor diye biliyorum. Ben de epey önceleri sıklıkla kullanıyordum bilgisayarcımın tavsiyesi üzerine kullanmaz oldum. Verileri getirirken zarar verebiliyormuş.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Kurtarılabilir anca diske de zarar veriyor diye biliyorum. Ben de epey önceleri sıklıkla kullanıyordum bilgisayarcımın tavsiyesi üzerine kullanmaz oldum. Verileri getirirken zarar verebiliyormuş.

Öyle birşey yok. Ben 1TB veriyi silim hepsini tek tek geri getirdim.
Askerdeki içinde binlerce döküman olan bilgisayarım çöktü diskteki tüm verileri geri getirdim.

Yeterki verinin üstüne bişey yazılmasın, hepsi sıkıntısız sağ salim geri gelir.
R-Studio bu konuda çok başarlı, gösterişsiz basit bir program daha geçen c.tesi patronun hanımımın netbookunu geri getirdim hatta :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi ctrl-z yaparsan geliyor ama bazı prognam indireceksin olabilir.:thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
normal olarak bilgisayardan bir veri sildiğimde geri dönüşüm kutusuna gönderiyor buraya kadar normal daha sonra bilgisayar kapanıp açıldığında geri dönüşümdekiler de siliniyor. netten baktım biraz boyutunu yükseltmem gerektiğini okudum yükselttim ama yine olmadı yardımcı olursanız çok sevinirim.

EREN SARIOĞLAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Shiftdelete ile sildiğim fotoğraflarımı geri yüklediğimde küçük bi kısmın tekrar açılabildiğini geri kalan kısmın ise sanki pikseller silinmiş gibi önizlemesi bile görünmüyo. Bu dosyaları geri kurtarabilme imkanım var mı ?

Ekli dosyalar

• ssdf.png
    ssdf.png
    61.2 KB · Görüntüleme: 728

Danyal Artemis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Easeus data recovery kurup taramanla bulursun.
Pc de cok fazla işlem yapmadan bian önce yap ama bu islemi

EREN SARIOĞLAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu program da buldu dosyaları ama yine görüntüleyemedim. Paintle görüntülemeyi denediğimde ise bu cevabı alıyorum. Sanırım fotoğraflarım ve videolarım gitti. Hayır anlam veremediğim şey yaklaşık 60 gb dosyayı silmesi yaklaşık 3 saniyeyi almadı. ESC ye bile tıklayamadan yanlışlıkla sildim ve geri kurtaramadım. Çok zoruma gitti ya.

Ekli dosyalar

• ssdw.png
    ssdw.png
    2.1 KB · Görüntüleme: 352

Ekkoekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya bu programlardan ücretsiz olan yok mu arkadaşlar

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Ya bu programlardan ücretsiz olan yok mu arkadaşlar
Recuva şahanedir. Çizikten yüzü gözükmeyen Windows'un bile zor okuduğu CD'yi 15 dakikada %0 veri kaybıyla kurtarmıştı. Ancak amacınız büyük dosyaları getirmek ise yeniden indirmek çok daha kısa sürer söyleyeyim.