Sharp Aquos TV- Kanalları kaydetmeme

Bu konuyu okuyanlar

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Dün akşam babam kanal aratırken ani bi elektrik git geli ile televizyon kapandı. En başta açılıyor Sharp yazısı geliyor fakat ilerlemiyordu bir kaç fiş çekmeden sonra bu sefer çizgili ekran gelmeye başladı. Biz tamamen ayvayı yediğini düşünürken bir süre kapalı kaldıktan sonra (10-15 dk) kendini toparladı. Şuan normal çalışıyor fakat Kanal aratıp (Uydu) kanlaları bulduktan sonra kapatıp açtığımızda tekrar kanallar gitmiş oluyor. Source kısmından DVB-s (daha önce oradaydı) ona tıkladığımızda hiç sinyali olmayan yabancı kanallar gözüküyor. Ayrıca dil ayarı ve internet şifresi gibi şeylerde kapatıp açınca sıfırlanıyor.

Elektrik kesintisinden sonra herşey karıştığı için bir kez fabrika ayarlarına çevirdim ondan sonra bu muhabbet olmaya başladı.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Garantisi var ise arayın belki format falan atarlar. Belkide hafızasında problem olmuş olabilir. Hadi hiç olmazsa küçük bir receiver uydu alıcısı alabilirsiniz.

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Garantisi var ise arayın belki format falan atarlar. Belkide hafızasında problem olmuş olabilir. Hadi hiç olmazsa küçük bir receiver uydu alıcısı alabilirsiniz.
Kanalları bulma konusunda sıkıntı yok. Kaydetmiyor. Garantiyi en olmadı ararım zatende sanmıyorum düzgün bir geri dönüş alabileceğimizi.

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Receiver uydu alıcısı ile denedim. Onla düzgün çalışıyor herşey ama tabii görüntü çok tırt :D. Şimdi bu televizyonun kendi dahili Receiver'ine bişey olmuş sanırım değil mi? Onu değiştiriyorlar mı (garanti kapsamında veya değil) veya HD kanalları destekleyen receiver'lar var mı satılan?