Sevdiğim kıza nasıl açılabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Bay8.Sınıf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kızla aynı sınıftayız ama açılamıyorum kızı o kadar çok seviyorumki rüyalarımda bile görüyorum nasıl açıpabilirim kıza yardım acil⁹

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Mesajla yürü.

Bay8.Sınıf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
B
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya zaten kızla konuşmamız var aynı sınıftayız sadece açılma kaldı ve şöyle deyim açıkçasi red yemekten korkuyorum

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Reddedilmekten korkuyorsun.
Söyleme o zaman. Sonra ya kabul etseydi diye için içini yesin dursun.

Postacıı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Korkunun ecele faydası yok alakasız ama anladın işte.

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Ne bekliyosun bizden anlamadim dostum
Ben sana şöyle soyleyeyim. Sen bana cevap ver.
Bi kizdan hosalniyorum ayni siniftayiz red yemekten korkuyorum. Naail acilabilirim yardim pls. Ne derdin bana cevap olarak.
Bence düşündükçe kotu olcaksin
Git soyle kurtul bence

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Çocuk reddedilmekten korkuyorum diyor, siz durumu şöyle bir analiz etmeden hemen git açıl diyorsunuz ?

Öncelikle durumu çok iyi etüd etmelisin, açılmadan önce öyle bir kıvama getirilmeli ki aranızdaki bağ çok güçlendirilmiş olmalı, böylece red edemez bir anda da aşkını ilan edersin. Olaya stratejik açıdan bakmak gerek ;):p Şu atasözünü de unutma :

Davul bile dengi dengine çalar, insanlar arasındaki yakınlaşmalar, arada eşitlik olursa güzeldir. Anlaşma ve dostluk da böyle sağlanabilir. Birbirine uygun kişilerin birlikte olmasında faydalar vardır.

Gelecek için bir hadis:

“Kadın dört hasleti için nikâhlanır: Malı için, nesebi (soyu) için, güzelliği için, dini için. Sen dindarı seç de huzur bul.”[595]

[595] Buhârî, Nikâh 15; Müslim, Radâ 53, hadis no: 1466; Ebû Dâvud, Nikâh 2, hadis no: 2047; Nesâî, Nikâh 13

Bu hadiste en önemli kıstas olarak dindarlık sonrasında ise diğer unsurların geldiğini akl edebiliriz.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Açılma kardeş. Kendi sularında yüz. Bu yaşta aşk acısı çekerek büyümeyin. Hedeflerinize odaklanın.

Gelecekteki aileniz için ve ahiretiniz için hayatınızı dizayn edin, hedefler koyun, hedeflerinizi yakalamak için çalışın.

Aşk meşk evlilik işlerinin zamanı değil bu yaşlar.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Açılma kardeş. Kendi sularında yüz. Bu yaşta aşk acısı çekerek büyümeyin. Hedeflerinize odaklanın.

Gelecekteki aileniz için ve ahiretiniz için hayatınızı dizayn edin, hedefler koyun, hedeflerinizi yakalamak için çalışın.

Aşk meşk evlilik işlerinin zamanı değil bu yaşlar.
Aslında "aşk" insanı biraz da "adam" eder inancındayım yeter ki "HELAL" bir yol izlensin veya sonuca gidilsin... O yüzden bence aşk yaşanması gerekilen bir olgu zaten Lise çağında arkadaş, yavaş yavaş o çağa gelmiş sayılır...

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Abig haram oluyor lisede ben seni seviyom sen beni seviyon el ele tutsak olaylari...

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Kızla aynı sınıftayız ama açılamıyorum kızı o kadar çok seviyorumki rüyalarımda bile görüyorum nasıl açıpabilirim kıza yardım acil⁹
mesajla söyle gitsin belki kabul edecek benimkine ben söyleyemedim üniversiteyi beğenmedim ayrıldım geçen sene numarasıda kayboldu sosyal medya hesabıda yok içimde kaldı gitti

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Red yedim gençler ?
Kendini geliştirmeye bak, tahsilini başarılı olarak devam ettir ve spor yap... Beğenilecek, hayranlık uyandıracak özellikler, yetenekler kazandır kendine... Sonra işin daha kolay olur. Bu işlere öyle balıklama atlanılmaz ama geç de kalmamak için şimdiden kendini geliştirmeye bak, hazırla kendini geleceğe.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Boşver sana kız mı yok.
Lise geçiş sınavına ver kafayı bu fırsattan istfade.

Onunla konuşmanı istemştim çünkü kafanı meşgul edecekti. Şimd cevabın var. Merakın yok. Boşver.

Bay8.Sınıf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nilay Artık sana bazı şeyleri söylemem lazım.sınıfa ilk geldiğimde seni gördüm.Tenefüslerde ve derslerde gözüm hep sana takılıyordu ?Nedeni neydi bilmiyordum.Denemelerin sonuçları geldiğinde ise başarını gördüm.İşte bu kız zeki dedim.Sonra derslerde seninle ara sıra göz göze geliyordum.Sende bilirsin ?.Daha bir gün geçmeden şunu dedim kendime:Bu kız zeki ve çok güzel.Sonra seni her gördüğümde kalbım çok hızlı atıyordu (halada öyle hatta şuan daha hızlı ?).Ve artık şunu söyliyeceğim.Ben senden çok hoşlanıyorum.Güzel ve zeki bir kızsın.Umarım birlikte oluruz dünyalar benim olur senle paylaşmak isterim.İkimizde zekiyiz ondanda öte çok iyi anlaşıyoruz.O yüzden çok isterim senle olmayı ve seni en mutlu kız yapmayı ?

Kötümü yazmışım

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Nilay Artık sana bazı şeyleri söylemem lazım.sınıfa ilk geldiğimde seni gördüm.Tenefüslerde ve derslerde gözüm hep sana takılıyordu ?Nedeni neydi bilmiyordum.Denemelerin sonuçları geldiğinde ise başarını gördüm.İşte bu kız zeki dedim.Sonra derslerde seninle ara sıra göz göze geliyordum.Sende bilirsin ?.Daha bir gün geçmeden şunu dedim kendime:Bu kız zeki ve çok güzel.Sonra seni her gördüğümde kalbım çok hızlı atıyordu (halada öyle hatta şuan daha hızlı ?).Ve artık şunu söyliyeceğim.Ben senden çok hoşlanıyorum.Güzel ve zeki bir kızsın.Umarım birlikte oluruz dünyalar benim olur senle paylaşmak isterim.İkimizde zekiyiz ondanda öte çok iyi anlaşıyoruz.O yüzden çok isterim senle olmayı ve seni en mutlu kız yapmayı ?

Kötümü yazmışım
Tüy dikseydin.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Hocam iyi yazmışsın güzel yazmışsın da bu iş mesajla olmaz göz göze olacak.Asıl hisler öyle belli olur.Burada biraz klavye delikanlılığı devreye girdiği için herşey değişiyor.Artı olarak kızla fazla yakınlaşmamış olabilirsin.
Birde sen nasıl 8. Sınıfsın yahu?Bende 2005'liyim 9'a gidiyorum.Geç yazılma falan mı?
Tavsiye;LGS'ye çalış kardeşim hiç beklemediğin yerlerden vuruyor.Hocalara falan da aldırma (lisede rahatlarsın falan demelerine)Lisede çok daha zorlaşıyor...8. sınıftan temeli güzel at...