Servis mi haklı ben mi? Ne yapmalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Arkadaşlar bugün V10 'umu LG TR garantiyle servise vercektim , adam almayız telefonu alırsakta 550-600 tl masraf olur dedi , ekranım kırık olduğundan dolayı , ama ben ghost screen sorunundan dolayı servise veriyorum dedim yok adam inat etti almayız diye baya olayı anlattım forumlarda filan sana hiç müşteri gelmedi mi dedim , adam evet biliyorum sorunu dedi .

Ekran kırıkmış diye herhangi bir problemde cihazı alamazlarmışta .

Benim G2 nin ekranında sararma var böyle problemlerde ekran cam hatta kasanın bir kısmı otomatik düzeltiyolar zaten .

Ha kırık ekranlı telefonun ekranını yenilemişsin ha kırık olmayan ayrıca ghost screen in kırık ekranla alakalı olmadığınıda adam biliyor.

Neymiş kural öyleymiş falan filan dedi adam istersen tüketici haklarına başvur dedi .

ShiftBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
289
Ekran kırıksa tabiki de servis haklı, abartmayalım arkadaşlar :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ekran kırıksa tabiki de servis haklı, abartmayalım arkadaşlar :)
Ama ekran kırık diye vermiyorum ki , ghost screenden dolayı diyorum

Mantık şu camı değişmeselerde olur ki mecbur camı değişince ekranı değişiyolar .

E zaten cam kırık olsada olmasada ghost screen için 2 sinide değişiyolar , yani camın parasını 2 şekildede LG ödemiş oluyor .

Mantık yok maalesef .

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058

Mantık şu camı değişmeselerde olur ki mecbur camı değişince ekranı değişiyolar .

E zaten cam kırık olsada olmasada ghost screen için 2 sinide değişiyolar , yani camın parasını 2 şekildede LG ödemiş oluyor .

Mantık yok maalesef .
Yanlış mantık da gidiyorsun ekranında ghost screen var desende ilk öncelik ekranın sağlamlığı dır sen kırık verince kabul olmaz tabi

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Yanlış mantık da gidiyorsun ekranında ghost screen var desende ilk öncelik ekranın sağlamlığı dır sen kırık verince kabul olmaz tabi
O zaman kırık ekranla kalcaz bir süre

550 TL bir cama vermem . Sadece camın dışı kırıldı ne cam parasıysa , ya da kendim takarım bir şey yaparım .

Başka fikirler bekliyorum :)

S8 alma param olduğu gibi S8 alcam 3300 lere insin bir de .

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
O zaman kırık ekranla kalcaz bir süre

550 TL bir cama vermem . Sadece camın dışı kırıldı ne cam parasıysa , ya da kendim takarım bir şey yaparım .

Başka fikirler bekliyorum :)

S8 alma param olduğu gibi S8 alcam 3300 lere insin bir de .
Ana kartın yanmasını bekle ve hadi yiyosa şimdi alma telefoncu abi de

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459

Mantık yok maalesef .

Benim cihazım root luydu knox 1 den daha once bir telefonumu anakarti samsungdan degismisti .Note 4 ün tusu takilinca servise verdim parasi neyse halletsinler 100 200 vs.
Cihazi garanti disi biraktilar tusu da yapmadilar spen ve yakinlik sensor kablolarini da takmayarak geri verdiler 1000 tl anakart ucreti istediler.
Bu biraz isi yokusa surmekti bence ucreti mukabilinde hizmet istedim ama ustelemedim kendim actim yaptim.

Sizin telefonun ekrani kirik diyorsun kirik degilken ghosting sorunu deyip hizmet almasan haklisin ama burda haksizsin.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ana kartın yanmasını bekle ve hadi yiyosa şimdi alma telefoncu abi de
Yanmassa?
--- Gönderi Güncellendi ---
Yanarsa alcaklar mı o bile belli değil :( Cam kırık diye ekrandaki hatayı yapmayan , ana kart yansa kabul etcek mi ?

550 TL bayılıyım mı ? .

Bir sürü ihtimal var şuan , bir sürü öneri bekliyorum .

550 TL versem garantiye bir de sorunları abartsam , atıyorum wifi arada açılmıyor derim , arada restart atıyor , bide batarya kendini şarj ediyor ya da birden % düşüyor falan desem (bunları 1 2 defa yaşadım sadece) , anakartı filan da değişirler belki komple yenilerler , bende telefonu aldığım gibi 1300'e filan satsam kurtulsam mı acaba .

Bir de internette var , orijinal alıp kendim taksam anlarlar mı ?

350 TL ye filan .

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bu adamlar voleyi böyle vuruyor zaten. Ekran kırık olmasa ghost screen problemine binaen tüm değişimleri ücretsiz yaparlar ama "ekran kırık" kozunu bu adamlara verirsen affetmezler, geçirebildiği kadar geçirirler. Çünkü ekran sağlam olsaydı onu da başkasına iteleyeceklerdi.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Yanarsa alcaklar mı o bile belli değil :( Cam kırık diye ekrandaki hatayı yapmayan , ana kart yansa kabul etcek mi ?

550 TL bayılıyım mı ? .

Bir sürü ihtimal var şuan , bir sürü öneri bekliyorum .

550 TL versem garantiye bir de sorunları abartsam , atıyorum wifi arada açılmıyor derim , arada restart atıyor , bide batarya kendini şarj ediyor ya da birden % düşüyor falan desem (bunları 1 2 defa yaşadım sadece) , anakartı filan da değişirler belki komple yenilerler , bende telefonu aldığım gibi 1300'e filan satsam kurtulsam mı acaba .
Bu adamlar voleyi böyle vuruyor zaten. Ekran kırık olmasa ghost screen problemine binaen tüm değişimleri ücretsiz yaparlar ama "ekran kırık" kozunu bu adamlara verirsen affetmezler, geçirebildiği kadar geçirirler. Çünkü ekran sağlam olsaydı onu da başkasına iteleyeceklerdi.
Sevmediğim mantıkta bu işte , kırık olsada kırık olmasada komple değişiyorlar . Para almak için sadece .

Kural olsun ya da olmasın , ama tüm firmalarda böyle sanırım . (Huawei bazı cihazlarında 1 sene garanti veriyor kırılma için)

Neyse 490 TL ye şengüller servisine verdim kargoyla , bakalım ne olacak . İçim acıdı ama bir gün cihazı satarım diye garantiye veriyorum .

rasimoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadasim mecidiyekoyde ana lg servis var vintek git bire bir derdini anlat karsilikli yardimci oluyorlar. Benim lg3 telimi dogru durust bakmadan hemen ana karti kasayi değiştirdiler sorun yapmadan ben gayet memnun kaldim. Araci baska servis koymadan sansini dene kendin git derim

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Arkadasim mecidiyekoyde ana lg servis var vintek git bire bir derdini anlat karsilikli yardimci oluyorlar. Benim lg3 telimi dogru durust bakmadan hemen ana karti kasayi değiştirdiler sorun yapmadan ben gayet memnun kaldim. Araci baska servis koymadan sansini dene kendin git derim
Telefonu çoktan verdim , zaten ekran kırıkken hiçbir servisin alacağını düşünmüyorum , şengüller bile para alınması normaldir dedi .

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Teslim etmişsin olay kapanmış.
Bildiğim kadarıyla değişim yapılan her parça merkeze bi şekilde resim, video veya değişim paçasının kendisi gidiyor.
Buna karşılık hizmet bedelini faturalandırıyorlar böylece işlem resmiyete binmiş sağlama alınmış oluyor.
Haklılık haksızlık hususunuzu buna göre değerlendirin.