Servis haklı mı ?

Bu konuyu okuyanlar

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Benim V10 da yine ghost screen sorunu oldu . Servise götürdüm baya tartıştık . Cihazı kontrol ettiler bataryanın bir yerinde kırmızılık varmis oda bataryanin azda olsa sivi aldigini gosteriyormus . Bundan dolayi batarya degismeli 90 tl ucret olmaliymis ve batarya yapilmadan ekrana degmezlermis . Yani telefonun ekranindan sebep garantiye veriyorum bataryadanda para aliyorlar ? Ayrica ghost screen sorununa gelice ordaki adam bana sorunun yazilimsal oldugunu soyledi (ekranin yazilimi yaniyor sanirim ) ve yine ayrica orda telefonuma bakti ve ghost screen sorunu goremiyorum dedi . Sinir oldum teknik servise nasil adamlar yerlestiriliyor zaten bu sorun telefon isininca gosterir kendini ve ekran acik kaldikca . Kisacasi bana telefon tamir edilse bile 90 tl ucret odeyecegimi soylediler . Bense sirf gicigina bu ucreti 1 tl olsa bile odememe taraftariyim . Yollama bir sey yapmadan geri gonderecekler deselerde banane ben servise yollayacam dedim ve yollattirdim . Sizce nasil bir yol izlemem gerek ?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Biraz ısrar et... Hakkını ara. İtiraz ederlerse, THH yani Tüketici Hakem Heyeti'ne durumu bildir. Para kolay kazanılmıyor. Fabrikadan hatalı olan cihazı kabullenmek zorunda değilsin... Ayrıca batarya konusunda hiç sıvı deydi mi cihaza?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,990
Aynı telefondan arkadaşım anakart yanması sorunu yaşamıştı.V10 parçası TR de bulunmadığı için mecburen G5 verdiler.Üst model yollamak ile uğraşmamak için yapıyor olabilirler.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Bu servisler hep mi yan cizer arkadaşım! Hakkini ara eger sonuc bulamazsan tüketici haklarına başvur. Mahkeme her zaman tüketiciden yanadır unutma. Kesin çözümdur.

Iyi Forumlar.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Vallahi cahil cahil adamlari koyuyorlar ya da adam beni bilincsiz tuketici sandi mal yerine koymaya calisiyor . Ne kadar diretsede ben dedim yolla servise eger orda da sıkıntı olursa tuketici hakları .

Telefon sivi temasinda bulunmadi yagmur altinda kullandigim oldu o kadar ama bataryadan dolayi cihazi tamir etmemek sacma degil mi ? Verdikleri cevap su ;

Telefon servisten sorunsuz cikmak zorundadir bu yuzden bataryaninda yapilmasi gerekiyor . Buda tuketici kaynakli sorun oldugu icin 90 tl ucret vermelisiniz dedi . Sonra ben dedimki batarya yapilmasada olur ve adamin dedigi şu ; bataryayi yaptirmayacaksiniz sonra telefonu oyle verince size telefonun anakarti filan bataryadan dolayi yaniyor ve buda lg teknik servisten biliniyor kalitemiz zedeleniyor .

Yani tamamen sacmalik adamin bagladigi yere bak .

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
V10'da Ghost Screen zaten kronik bir sorun. Üretimi hatalı ve kullanıcı hatası olmayan ürünleri servis herhangi bir ücret talep etmeksizin telefonu ya tamir etmeli ya cihazın yenisini vermeli ya da size başka bir cihaz vermeli.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
THH ye yolla halletsinler LG nin servisi paragöz

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Böyle haberleri okudukça uzun zamandır beklediğim v30 dan adım adım soğuyorum:(

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Pahalı cihaz almıyorum, garantiye bakmıyorum çünkü göndersem sadece oyalayıp yasal süreyi geçirmeye çalışacaklar. %90 ihtimalle teknik servisi dava etmem gerekecek hizmet almam için. Ayrıca yaptığımız herşeyi garantiyi yırtmak için bahane olarak kullanacaklar, bizden serviste para koparmaya çalışacaklar zaten. 1 yıl'dan fazla olması ve herşeyden de önce sıfır olması bence yeterli.
Boşuna demedik...

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Bir bakacam artık servisten bir sey çıksında . Olmadı THH ye bosvurcam .

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Ghost screen uygulamasını kullan hiç uğraşma böyle şeylerle ? İşe yarıyor :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ghost screen uygulamasını kullan hiç uğraşma böyle şeylerle ? İşe yarıyor :)
Ghost screen benim için sıkıntı değil , ben cihazı yeniletmek istiyorum . Serviste hakkım olan şeyi bana vermiyor :D Yoksa Ghost screen gerçekten sorun değil .

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Arkadaşlar uzun zaman oldu biliyorum , bugün telefonu servisten alcam , bu arada 90 TL istemişlerdi servise gitti 120 oldu tabikide onarım yaptırtmadım . THH'ye başvurmayı düşünüyorum . Gün içerisinde servisten alıp telefonu o belgeyide atacağım THH 'ye . İnşallah beni haklı bulurlar . Kısacası özetlemek gerekirse konu ; '' Bataryanın sıvı aldığı düşünülüyor bundan dolayı batarya yapılmadan telefonun herhangi bir yeri yapılamaz '' yani Ghost screen sorunu tamir edilmesi için 120 vermem gerekiyor .

Beni haklı görürler umarım , tecrübeli arkadaşlarımız varsa yardımcı olabilirler mi ? Tüketici haklarına başvururken bataryanın sıvı alması konusunu filan yazsam mı ? Nasıl kendimi haklı çıkartabilirim ?

Bu arada para iadesi konusunda servis telefonun 2. el olduğu gerekçesiyle para iadesinin bana edilmeyeceğini söyledi ... Bu konu hakkında ne yapmalıyım , tabi para iadesi yapılmazda olurda bir gün yapılırsa diye ?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Telefonun 0 değilmi

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
THH 'de belge istiyor galiba ya da ben bilmiyorum , doldurulması zorunlu alan olmadığı halde tüm gerekli bilgiler doldurulmadı diyor . Belge filanda yok telefonun reddedildiğiyle ilgili . Süreçte yardım edecek var mı ?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
THH'ye başvurdum . Sonucun ne olduğunu nereden anlayacağım ?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
İnternetten başvurduysan mail gelmesi lazım

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Bilmiyorum ama 1 hafta içinde dönüş yapmaları lazım
Olmadı telefonu satacam , 800 - 1000 civarına üstüne biraz daha ekleyip 2. el S7 edge ya da Mi 6 , OP 5 filan alırım . Şuan öyle bir karara vardım . :) Telefonla çok sıkıntım yok ama sıktı nedense tasarımı filan .

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Olmadı telefonu satacam , 800 - 1000 civarına üstüne biraz daha ekleyip 2. el S7 edge ya da Mi 6 , OP 5 filan alırım . Şuan öyle bir karara vardım . :) Telefonla çok sıkıntım yok ama sıktı nedense tasarımı filan .

Hakkını aramalısın Galaxy s8'i herkes alamıyor onada o kadar bütçe kolay toplanmıyor