Server'den görüntü alma?

Bu konuyu okuyanlar

serkur25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba. Hoca ödev olarak server'den görüntü nasıl alınır bir araştırın dedi. Ancak internette bunla ilgili herhangi bir şey bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen moderatör:

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Görüntü dediğin nedir ? Ona ulaşıp uzaktan kullanmak mı olacak yoksa uzak tan bağlandığın baglandığın serverdan ekran görüntüsü almakmı ?

iyi forumlar

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Tabi öncelikle anlaman gereken uzaktaki baglanacağın server fizikselmi yoksa sanalmı olmalı. Çoğu firma bir fiziksel server üstüne sanal serverler kuruyor . 2.ci olarak eğer uzak sunucua bağlanıp ondan işlem yapmak istiyorsan vmware player var onu kullanabilirsin. Ama ekran resmi almaya gelince ona ulaştıktan sonraki ekran görüntüsü alma farkı normalden farksız.

Vmware ile ulaşmak içinde karşı server için istenen config ayarlarını girmen lazım bunun mantığını anlaman için sana GİRİŞ SEVİYESİNDE BİR youtube de bir örnek video gönderiyorum.

Not: Çok meşgul olduğumdan videoyu izlemedim sadece adına göre seçip sana yolladım çünkü eğer başlığı gibi ise içeriği sorunun cevabı budur.

iyi forumlar

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Bu araştırdığın ccna-ccnp konuları önemli ve en az yazılım kadar değerlidir. Yazılımlara yol veren kanaldır. O yüzden sana tavsiyem sırası ile CCNA-CCNP- CCTV konularını öğrenmen ve sertifikalarını alman tabi 2-3 yıl gecerli olan sertifica verdikleri için şimdilik tahsil hayatın bitene kadar sadece araştırma ve çalışmalar yap. Kulanacağın uygulamalar yani programlar packet tracer - vmware olsun cctv için de her cameranın yazılımı ayrıdır ama içine grip config atmak için ie 8 ve altını da barındır bilgisayarında ve ilerisi için kendini geliştirdiğinde consoe kablosu ve çeviricinde olacaktır. Sana tavsiyem bunlarile birlikte birde yazılım knusunda da geliştirki kendini tadından yenmez olsun. Console maantığınıda iyi anlaman lazım.

iyi forumlar