Serie A'da devrim niteliğinde karar!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
İtalya Futbol Federasyonu, yayınladığı açıklamayla devrim niteliğinde bir karara imza attı. Federasyon'dan yapılan açıklamaya göre, bundan böyle Serie A karşılaşmalarında takımlar 12 yedek oyuncu kullanabilecek.

yedek_kulubesi_6845312.jpg

Ulusal karşılaşmalardaki uygulandığı gibi 12 oyunculu yedek kulübesi kararının kademeli olarak alt liglere de uygulanacağı belirtilirken; kararla ilgili ilk açıklama Napoli Başkanı Aurelio De Laurentiis'den geldi.

Laurentiis konuyla ilgili olarak; "Bu teklifi uzun süre önce yapmıştım. Şüphesizki teknik direktörler ve oyuncular açısından çok büyük bir şans. Maç sırasında daha fazla tercih seçeneğinizin olması olumlu bir durum." şeklinde konuştu.

Kalabalık yedek kulübesi uygulaması ile birlikte takımların yedek kulübelerinde boş yerler görme ihtimali artarken; kadroya girmekte zorlanarak karşılaşmaları tribünden takip eden oyuncular ile altyapıdan yetişen genç oyuncular için forma savaşına katılma şansı doğuyor.

Sporx

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Aslında güzel uygulama futbolcuyu dışlar gibi kadroda yer kalmadıgı için tribünde oturması yerine saha içinde yedek olarak oturur:)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
yedek kalanlar açısından psikolojik olarak belki pozitif bir etkisi olabilir de, bunun haricinde yedek kulübesinin boyutlarını genişletmekten başka bir işe yaramayacağını sanıyorum. yani sonuçta çok da fena bir karar değil, müspet sayılabilir... de, "devrimsel" nitelemesi biraz abartı gibi geldi bana...

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
o zaman değişiklik hakkıda artırılsın :D 3 değilde 4 5 olsun :D

o zaman değişiklik hakkıda artırılsın :D 3 değilde 4 5 olsun :D

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Gerçekten ıtalyan futbolu adına önemli bir karar olduğunu dusunuyorum.

martymcfly

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Daha 3-4 sene öncesine kadar İngiltere'de 5 ti 7 oldu bunlar 12 yapıyor :D

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Aslında 3 yapacaksın. 3 oyuncuda oyuna gireceğini bilir. 9 adamı üzmeye, kırmaya ne gerek var. Fani dünya :p