Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Seren Serengil ülke gündemine damga vurdu. Gülben Ergen krizi sonrası 3 gün hapis cezası alan Serengil, cezaevine kabul edilmedi. Serengil'in avukatı Ayşegül Mermer yaşanan gelişmeyle ilgili açıklama yaptı. Seren Serengil yoğun trafikte Seda Sayan'ın telefonuna bağlanarak uzun uzun açıklamalar yaptı.

1517253188712.png

Seren Serengil şok üstüne şok yaşıyor. Serengil bugün öğleden sonra gittiği cezaevine alınmadı. Seren Serengil cezaevine gitmesine rağmen alınmadı. Serengil'in avukatı Ayşegül Mermer konuyla ilgili kısa bir açıklama yaptı. Avukat Ayşegül Mermer'in yaptığı açıklama şu şekilde: "Dğerli Basın Mensuplarına; İstanbul 11. Aile Mahkemesi'nin Müvekkilim Seren Serengil ile ilgili verdiği 3 günlük zorlama hapis cezasının infazı için bugün Bakırköy Kadın Tutukevine gitmek üzere hazırlığını yapmış ancak İstanbul 11. Aile Mahkemesi hakimi tarafından gerekçeli karar henüz yazılmadığı için infaz gerçekleşmemiştir. Değerli basın mensuplarını gelişmelerle ilgili bilgilendireceğimizi belirtirim. Saygılarımla"
Seren Serengil-Gülben Ergen arasında ne olmuştu?

Gülben Ergen, üç ay önce "Duymayan Kalmasın" programında yaptığı yayınlar nedeniyle Seren Serengil’e tedbir kararı aldırdı. Mahkemenin tedbir kararına rağmen Seren Serengil'in programında ve Instagram hesabında aleyhte yayın yapmayı sürdürdüğünü iddia eden Gülben Ergen’in başvurusu üzerine mahkeme Seren Serengil’in 3 gün süreyle zorlama hapsine karar verdi.

Seren Serengil - Gülben Ergen arasında ne yaşanmıştı?

Gülben Ergen'in evli iş adamı Tolga Duğles'le ilişkisi olduğu iddiaları ortaya çıktıktan sonra özellikle Yeşim Salkım ve Seren Serengil cephesi Gülben Ergen'e savaş açmış ve eski defterler yeniden açılmıştı.
Her iki isim de sosyal medya hesapları üzerinden Gülben Ergen’e ciddi suçlamalarda bulunmuş hatta Ergen için ‘Kocamadokunma’ adıyla bir de hashtag açılmıştı. Tüm bu gelişmeler sürerken konuya Gülben Ergen’in eski eşi Erhan Çelik de dahil oldu. Ergen’le olan sürpriz boşanması sonrası ‘Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır’ şeklinde bir açıklama yapan ve dikkatleri üzerine çeken Çelik’in şimdi de Yeşim Salkım’la ittifak yaptığı yönünde haberler gün yüzüne çıktı. Yeşim Salkım’ın yanlışlıkla paylaştığı Whatsapp mesajlarında Çelik ve Salkım arasındaki yazışma gün yüzüne çıktı.
Kısa bir süre önce sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak mahkemeye suç duyurusunda bulunmak üzere çalışmalar yaptığını gösteren Gülben Ergen sonunda bugün harekete geçti. Sosyal medya hesaplarından kendisiyle ilgili hakaret dolu paylaşımlarda bulunan Salkım ve Serengil’e dava açmak üzere Çağlayan Adliyesi’ne başvuran Gülben Ergen ayrıca Yeşim Salkım’la ortaklaşa hareket ettiğini düşündüğü eski eşi Erhan Çelik’i de mahkemeye vermeye karar verdi.

Seren Serengil neden hapse giriyor?

Habertürk‘ün haberine göre; Gülben Ergen’in avukatı müvekkiline hakaret ettiği iddiasıyla Seren Serengil hakkında tedbir kararı verilmesini talep etti. İstanbul 10. Aile Mahkemesi, 17 Ekim 2017 tarihinde, Seren Serengil'in tedbiren 6 ay süreyle Ergen’e, 30 metreden fazla yaklaşmama, hakaret etmeme, şiddet uygulamama tedbir kararı verdi. Gülben Ergen’in tedbir kararını rağmen kendisine omuz attığı, tedbir kararını ihlal ettiği gerekçesiyle Seren Serengil hakkında suç duyurusunda bulundu.
Seren Serengil ne zaman hapise girecek?

Gülben Ergen üç ay önce "Duymayan Kalmasın" programında yaptığı yayınlar nedeniyle Seren Serengil’e tedbir kararı aldırdı. Mahkemenin tedbir kararına rağmen Seren Serengil'in programında ve instagram hesabında aleyhte yayın yapmayı sürdürdüğünü iddia eden Gülben Ergen’in başvurusu üzerine mahkeme Seren Serengil’in 3 gün süreyle zorlama hapsine karar verdi. Mahkeme kesin kararın infazı için Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı gönderdi.
Gülben Ergen üç ay önce ‘Duymayan Kalmasın’ programında yaptığı yayınlar nedeniyle Seren Serengil’e ihtiyati tedbir kararı aldırmıştı. Mahkemenin tedbir kararına rağmen Serengil programında ve Instagram hesabında aleyhte yayın yapmayı sürdürdü.
Seda Sayan: Seren kullanıldı

Seda Sayan, Seren Serengil'e verilen hapis cezayla ilgili konuştu. Sayan şunları söyledi: Herkes konuştu. Biz konuşmadık diye de eleştirildik. Niye konuşmadık, bizim konumuz değildi. Seda abla bana bunu sorma diyorsa, saygım var. Seren kullanıldı. Aslında çok temiz kalpli bir kız. Benim yapımcım 'konuşma' dedi mi, konuşmuyorum. Cengiz Semercioğlu gerçekten isteseydi, Seren Serengil'i sustururdu. Ama yapmadı.

Seda Sayan'ın ve stüdyodakilerin açıklamalarından sonra Seren Serengil canlı yayına katıldı. Serengil şunları söyledi: Benim konuşma yasağını deldiğim iddia ediliyor. Ben konuşma yasağını delmedim. İftira ve hakaret edemem. Her haber doğru. Bütün programlarda çıkan haberler doğru. Bunlar ispatlı ve doğru. Ben konuşmaya devam ettiğim şeyler programın içeriğiyle ilgili. Bu karar tamamen haksızlık. Cezaevinden çıkar çıkmaz dava açacağım. Seda abla beni seviyorsan... Beni daha fazla üzmeyin. Madem böyle bir karar çıktı... Çıktıktan sonra bunun neden doğru bir karar olmadığını teker teker açıklayacağım. Benim konuşma hakkım var. Yasada da böyle bir şey yok. Sadece hakaret ve iftira edemezsin diyor yasa. Bu hakim hakkında da dava açacağım. Mahkeme zaten bu kararı reddetti ama o hakim karar verdi. Beni içeri tıktırmak için yaptılar. Şerefimin ve onurumun üzerine yemin ederim hayatımda kimseye iftira atmadım.

Seren Serengil cezaevine alınmadı