Seo uzmanı yardımcı olursa sevinirim (XenForo)

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
84
Kendi forum adresim burasıdır BKZ Yanlış anlaşılmasın sadece google de nasıl basit olarak birazcık yukarıya çıkabilirim.
XenForo'da nasıl seo yapabileceğimi bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim (Hayırsever birileri)

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186

ozicloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Öncelikle siteye anahtar kelimelerini (rekabeti yüksek anahtar kelime seçmen işine daha iyi olacaktır) eklemen gerekir.Gördüğüm kadarıyla sitende anahtar kelime mevcut değil ayrıca hiçbir başlığında h etiketlerine dikkat etmemişsin h2 etiketi kullanmanda fayda var.

Başlangıç olarak sitedeki ziyaretçi sayısını yavaş yavaş arttırman gerekir sitede günlük paylaşımlar arttıkça olumlu yönde etkileyecektir.İnternette yazılan backlink,tanıtım yazısı gibi yöntemlere hemen yönelme öncelikli olarak optimizasyonu tamamlaman gerekir.

Site belirli bir şekilde devam ettikten sonra ve optimizasyon tamamlandıktan sonra kategorindeki sitelerden tanıtım yazısı alabilirsin.Tanıtım yazısını alırken dikkat etmen gereken şey DA / PA değerlerinin yüksek olması ve alexada globalde 1 milyon'un altı olması gerektiğidir.

Sonrasında anahtar kelimelerinde yükselme olduğunu görüceksin bu süreçte çok birşey yapmana gerek yok sosyal imlemeler ile devam edebilirsin.Bir noktada sitenin yükselmesinde yavaşlama olacak.Bu noktada tek yapman gereken şey siteye hit sağlamak olacaktır.İnternette yazılan yorum backlink gibi saçma şeylerle uğraşmanı tavsiye etmem.

Hit için ise ipts gibi sahte hit sağlayan programları kullanmaman gerekir çünkü google düşündüğün kadar da yapay zeka değil.Bu noktada yapman gereken şey 2 veya 3 yöntem var sırayla belirteyim:

1 - Scrape box ile proxy gönderimi

Scrapebox adlı program ile internetten satın aldığın proxyleri sitene yönlendirebilirsin işe yarayacaktır fakat sitenin hitinin 5 katından fazlasını yapmanı tavsiye etmem sandbox'a düşebilirsin.

2 - Doğal Hit

Sosyal medyada yüksek etkileşimli sayfalarda linklerini paylaştırabilir ve insanların sitene girmesini sağlayabilirsen google'ın gözünde siten olumlu olarak görünecektir. (Google mart 2018 güncellemesinde site hızı ve sosyal imlemelerin önemli olduğunun altını bir kez daha çizmiştir)

3 - Film Sitelerinden Pop-up Reklam Alma

Film sitelerinin günlük girişlerini ortalama olarak biliyoruz 1 aylık alacağın bir pop-up reklamı sitenin yükselmesinde büyük bir fayda sağlayacaktır. (Pop-up alırken dikkat etmen gereken önemli bir husus var.Alacağın playerın senin siteni direk olarak ön planda değilde arka plana atmasıdır.Ön plana atması halinde ziyaretçi direk olarak çıkacak ve ziyaret süresi kısa olduğu için google bunu olumlu olarak görmeyecektir.)

Kişisel olarak geliştirdiğim seo stratejim bu yönde.Sizlerin bildiği veya düşündüğü farklı şeyler var ise iletebilirseniz çok sevinirim.