Bu konuyu okuyanlar

ozicloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Site için optimizasyonu tam olarak hatasız yaptığınızı varsayarak başlıyorum.

Başlangıç olarak sitedeki ziyaretçi sayısını yavaş yavaş arttırman gerekir sitede günlük paylaşımlar arttıkça olumlu yönde etkileyecektir.İnternette yazılan backlink,tanıtım yazısı gibi yöntemlere hemen yönelmemeniz öncelikli olarak optimizasyonu tamamlamanız gerekir.

Site belirli bir şekilde devam ettikten sonra ve optimizasyon tamamlandıktan sonra kategorindeki sitelerden tanıtım yazısı alabilirsiniz.Tanıtım yazısını alırken dikkat etmen gereken şey DA / PA değerlerinin yüksek olması ve alexada globalde 1 milyon'un altı olması gerektiğidir.

Sonrasında anahtar kelimelerinizde yükselme olduğunu görüceksiniz bu süreçte çok birşey yapmanıza gerek yok sosyal imlemeler ile devam edebilirsiniz.Bir noktada sitenin yükselmesinde yavaşlama olacak.Bu noktada tek yapmanız gereken şey siteye hit sağlamak olacaktır.İnternette yazılan yorum backlink gibi saçma şeylerle uğraşmanızı tavsiye etmem.

Hit için ise ipts gibi sahte hit sağlayan programları kullanmaman gerekir çünkü Google düşündüğünüz kadar da yapay zeka değil.Bu noktada yapmanızq gereken şey 2 veya 3 yöntem var sırayla belirteyim:

1 - Scrape Box ile Proxy Gönderimi (EN ÖNEMLİSİ)
Scrapebox adlı program ile internetten satın aldığın proxyleri sitene yönlendirebilirsin işe yarayacaktır fakat sitenin hitinin 5 katından fazlasını yapmanı tavsiye etmem sandbox'a düşebilirsin.

2 - Doğal Hit

Sosyal medyada yüksek etkileşimli sayfalarda linklerini paylaştırabilir ve insanların sitenize girmesini sağlayabilirseniz google'ın gözünde siteniz olumlu olarak görünecektir. (Google Mart 2018 güncellemesinde site hızı ve sosyal imlemelerin önemli olduğunun altını bir kez daha çizmiştir)

3 - Film Sitelerinden Pop-up Reklam Alma

Film sitelerinin günlük girişlerini ortalama olarak biliyoruz 1 aylık alacağın bir pop-up reklamı sitenin yükselmesinde büyük bir fayda sağlayacaktır. (Pop-up alırken dikkat etmen gereken önemli bir husus var.Alacağın playerın senin siteni direk olarak ön planda değilde arka plana atmasıdır.Ön plana atması halinde ziyaretçi direk olarak çıkacak ve ziyaret süresi kısa olduğu için google bunu olumlu olarak görmeyecektir.)

Kişisel olarak geliştirdiğim ve üstün başarılar sağladığı Seo stratejim bu yönde.Sizlerin bildiği veya düşündüğü farklı stratejiler var ise iletebilirseniz çok sevinirim.Aklınıza takılan her soruya cevap verebilirim. İyi forumlar dilerim

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Backlink ve DA/PA değeri tam olarak nedir? Her yerde okuyorum fakat genelde üstü kapalı oluyor.

Bu arada SSL sertifikası da SEO açısından önemli değil mi?

ozicloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
DA/PA değerlerini kısaca domain otoritenizin yüksekliği ile google sıralaması arasındaki ilişki olarak açıklayabiliriz.Domain otoriteniz ne kadar yüksek ise sıralamada yükselmeniz o derece kolay olacaktır. Mesela buraya tıklayarak bazı haber sitelerinin DA/PA değerlerini görebilirsiniz.

SSL sertifikası Seo açısından önemlidir.SSL sertifikası site ve ziyaretçi arasında kişisel bilgilerin, gizli verilerin, şifre ve kredi kartı gibi önemli bilgilerin şifrelenmesini sağlıyor böyle olduğu içinde google açısından önemli sayılıyor.

arkadasariyor

Asistan
Reaksiyon puanı
11
ssl ile seo arasında herhangi bir bağlantı yok yani benim sitem ssl diye ben seo da bir numarayı diyemez kimse ssl farklı bir durum

ozicloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
ssl ile seo arasında herhangi bir bağlantı yok yani benim sitem ssl diye ben seo da bir numarayı diyemez kimse ssl farklı bir durum
SSL Sertifikasız site google gözünde kullanıcılara öneremeyeceği derecede güvensiz olarak görünmektedir. Site trafiğini doğal olarakda seo'yu etkiler.