Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Mrtaltg

[email protected]
Yönetici
Super Moderator
Anlamadığım fenerlilerin hepsi savunma modunda birşey yapmadılarsa neden hepsi savunama moduna girdi var var bir sıkıntıları

neet

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Sağlıkçı olarak olayı değerlendirmenize, mesleğiniz gereği saygı duyuyorum.
Olaya sebebiyet veren şahıs tespit edilmiş, göz altına alınmış ve üstelik şahsın tehdit ve çeşitli suçlardan sabıkası da varmış. bkz.
Şenol Güneş'in doktoru açıklama açıklamada bulunmuş; bkz.

Hangi görüntüleri değerlendirdiniz bilmiyorum diyelim ki fotoğraflar/görüntüler sahte, peki iç kanama olup olmadığı da görüntülerden anlaşılabiliyor mu? Bir sağlıkçı olarak nasıl değerlendirirsiniz?

Roberto Soldado'nun paylaşımını gördüm; bu ne duygusuzluktur arkadaş; renkler önemli değil; insan sağlığı bu kadar mı ucuz!

tabi ki de görüntü ve şahsa bakılarak iç kanama teşhisi yapılamaz.
görüntü sahte derken hocam, kesiğin ki kesik olduğunu düşünüyorum maalesef kesinlikle taraf tutmak olayı ile bakmayın (öyle de bakmamışsınız sevindim.) ben sadece Ş. Güneş'in paylaşılan fotoğrafını inceleyerek bu kanıya vardım. video görüntülerine bakarak. :)

ancak olayın tamamen büyütüldüğünü düşünüyorum. tabi ki yapan holigan hakkındaki düşüncelerimi burada ağır olacağı için paylaşamıyorum.
ek not olarak 1998 Trabzonspor Fenerbahçe müsabakasında maçı terk eden Fenerbahçe hükmen mağlup sayılmış. enteresan bir maç.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Öyle şey mi olur hocam kulüp kapanmalı yahu :D
bana kalsa kepenk indiririm. Aziz Yıldırım gidene kadar. :)

Son düzenleme:

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
tabi ki de görüntü ve şahsa bakılarak iç kanama teşhisi yapılamaz.
görüntü sahte derken hocam, kesiğin ki kesik olduğunu düşünüyorum maalesef kesinlikle taraf tutmak olayı ile bakmayın (öyle de bakmamışsınız sevindim.) ben sadece Ş. Güneş'in paylaşılan fotoğrafını inceleyerek bu kanıya vardım. video görüntülerine bakarak. :)
Yukarıda yazdığım gibi, tabi ki, bu gibi olaylarda renk gözetmemek, fanatik olmamak lazım.
Çünkü; buradaki yanlışlıkları, hataları savunmanın bir anlamı yok;
gün gelir savundukları yanlışlıklar, hatalar başlarına gelir bu yanlışa düşenlerin.

Görüntüler, fotoğraflar aldatıcı olabilir; bu bağlamda emin olmadığımız bir olayda kesin yargıda bulunmak doğru olmaz.
Allah korusun, bir iç kanama geçiriyor da olabilirdi adam, çünkü devam eden pozisyonda sendeliyor, tekrar düşüyor.

ek not olarak 1998 Trabzonspor Fenerbahçe müsabakasında maçı terk eden Fenerbahçe hükmen mağlup sayılmış. enteresan bir maç.
Evet;
Kupa organizasyonu, olaylar ve o anki ikili skor avantajları açısından 1998'deki Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşması ile benzerlikler gösteriyor;

Niktekim;
11.02.98'deki maçta Otto Baric takımını sahadan çekiyor. bkz.

Dünkü maç ise, hakem tarafından tatil ediliyor, ki Şenol Güneş zaten ambulansla hastaneye kaldırılıyor. bkz.

Bu açıdan doğrudan Fenerbahçe lehine sonuçlanacak bir karar çıkacağına ihtimal vermiyorum.
Ayrıca, iki takımda PFDK'ya sevkedilmiş durumda.

Ortada bariz bir güvenlik zafiyeti var;
tribün olayları, Tolga Zengin'in tribünle olan atışması, Şenol Güneş'in yaralanması, soyunma odalarına giden koridorda yaşanan arbede, özel güvenlik güçleri ile Beşiktaş personelinin birbirine girmesi ve akabinde Tolga Zengin'in güvenlik görevlisine yumruk atmaya çalışması vs. bir derbi maçına hiç yakışmıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Konu ile alakası yok ama 98'deki karşılaşmayı araştırırken;
15.02.1998'de yani olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçından dört gün sonra Aziz Yıldırım, Vefa Küçük'ü 1 oy farkla geçerek Fenerbahçe Kulübünde başkanlığa geliyor. Enteresan.

bkz.

Son düzenleme: