Senetli Taksitle Telefon almak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Furkan1326

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar merhaba, senetli taksitle telefon almak istiyorum. interneti gezerken m***********m.tr diye bir siteye denk geldim internet üzerinden senetli satış yapıyolarmş kredi kartı falan istenmiyor. alışveriş yapanlarınız varmı. aklıma takılan güvenlimidir acaba bir de ürünü kapıda senet ödemesi varmış sizce ne yapmalıyım.

ilgilendiğim ürünler;

yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.
teşekkürler.

Son düzenleyen moderatör:

muhammedyakup

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Tanınmayan dandik bir site ile bence senet işine girme derim SSL sertifikası bile yok gibi adamların

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
reklamları geçelim.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Böyle bir şey yapıldığına pek inanmıyorum, eSa Smod'unda dediği gibi reklam kokuyor sanki:confused::confused::rolleyes::rolleyes:

Furkan1326

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
reklam la alakası yok mutlu evim diye bi mail geldi mailden baktım ürün alanınız var mı diye sordum sadece. tesekkürler

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Bu milleti dolandırmak ne kolay arkadaş. Daha geçen hafta bir arkadaşımız 5 bin lirasını kaptırdı, şimdi de senetle telefon almak için uğraşan üye görüyor ve okuyorum.

Bir kere senet işine girmek için imza atmanız gerek. Senedi de her taksidi ödedğinizde ödediğiniz miktara karşılık gelen senedi almanız lazım. http://www.mutlu evim.com.tr/taksitli-satis-prosuduru burada yazıyor zaten. Adamlar telefonla kendileri evinize geliyorlar ve senedi imzalatıp ilk taksidi peşin alıyorlar.

Dolandırıcı mantığı ile düşünelim;
Siz senedi imzaladınız, ilk taksidi yatıracaksınız senedi alacaksınız. adamlar ortadan kayboldu farzedin. Vadesi(ödemesi gelmiş) senedi icraya verebilirler,sizi sürüm sürüm süründürürler. Bulamadığınız takdirde diğer senetlerin de ödeme günü geldiğinde yine ortada adamlar yoksa senetlerin hepsini icraya verebilirler. Bu 1.
2.) http://www.mutlu evim.com.tr/taksitle-apple-iphone-7-plus-32gb hesaplamayı yaptığınızda adamlara 5748 lira ödeyeceğinizi(her şey yolunda gittiğini varsayıyorum) ödeyeceksiniz.
Apple tr sitesinde iphone 32gb 7 plus 3799 lira. hesap yaptığınızda fazladan 1949 lira ödeyeceksiniz. Üzerne icra tehdidi senet riski de cabası.

Param var aklım yok diyorsanız buyrun başlatın işlemleri.... Hesap ortada. Adamlar dolandıracak ena.. pardon müşteri arıyorlar....

Son düzenleyen moderatör:

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
ya reklam yapıyorsunuz ya da paranız fazla. Bunun başka açıklaması yok

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Örnek evkur ve evdiz den örnek vereyim bu iki firma senet ile ürün sata sata insanları dolandırdılar. Bir tanıdığım telefon aldı senet ile ardından senetleri ödemediniz diye iddia ederek mahkemeye verdiler:)

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Ben aldım dediğin yerden bilgisayar aldım hiç bi sorun olmadı. Bilip bilmeden millet sallamış. Kesinlikle bu firmanın reklamını yapmıyorum alışveriş yaptığım için diyorum. Yanlış 24 aylık taksitler iki katına geliyor. Sorun değil dersen al. Bide faturasını iki ay sonra veriyorlar. Niye böyle yaptıklarına da bi anlam veremedim ama cihaz yönünden sıkıntı yok

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
evkurdan filan alın bari ne diyeyim bilindik kazıkçı :D

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Dolandırılmak istemiyorsanız almayın bence senetle uğraşmayın

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Yahu kardesim soru mu bu simdi?kendini gaza getirip senet sepetle telefon mi alinir?internet uzerinden birde.

komancerokazim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mutluevim güvenilir mi? bakalım.... mutlu evim ile görüştüm. bir ürün alıyorsun senetle iyi güzel ama ay ay yapmaları gereken senetleri tek senet halinde düzenliyorlar ki bir ay taksit ödeyemedin mi bütün borcuna icra baslatılabilsin. örnekleyelim; normal olarak 1000 tl lik ürün sana geliyor 2500 tl ye senetle. 2500 tl yi 24 ay taksitle ödüyorsun ve 24 adet senet olması gerekli.. ama firma 24 ay taksit yapıyor ama 2500 tl yi de tek senet yapıyor. olur da ödeyemezsin taksitini hoop hemen 2500 tl olarak işlem başlatılabiliyor. normal olarak her taksit için tek tek senet olması gerekli. dikkat edin. mutluevim gibi firmalar canınızı yakabilirler. yine de size kalmış birşey. güvenirsiniz ya da daha önce alışveriş yapmıssınızdır bilemem. ben yapmam.

Son mesajlar