Sene 2019a geliyor iPhone 7 alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

barnes07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Sizce stabil bir telefon mu çok araştırdım 6S'ten çok 8'e daha benziyor. 8le ortak çok özelliği var. üstelik 1000 lira daha ucuz 8den. beni 2 sene hızlıca götürse yeterli. En önemli uygulamalarım instagram, Marvel: FUTURE FIGHT, facebook twitter vs. Marvel oyununu kaldırması yeterli yani... iOS olmalı çünkü oldukça fazla filmim var. Apple watch ım var. Ama akıllıca ve 2000liralık android önerilerine de açığım. androide daha fazla para vermeyi düşünmem.

Reaksiyon puanı
143
Şahsen ben almayı düşünmem. Artık çentikli veya full ekranlı cihazlar geldikçe bu cihazlar bana pek albenisi olmuyor. Tabi stabil çalışır iş görür ama daha hızlı ve daha uyguna bir çok seçenek olabilir.

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
Dostum bence alınmaz.Almaman için o kadar çok neden yazilir ki alma sebebin için bir elin parmağini geçmez.Dediğin gibi sene 2019 bahsettiğin telefon İphone 7 eğer gerçekten ios kullanicaksan iphone 7 plus al sonra 7 aldin diye pişman olma.
V30+ , G7 Thinq , Mate 10 pro bu telefonlar bahsettiğin telefonun fiyatlarinda hatta 1000 lira kadar fark eden v30+ var.Ben fiyat cikarim dersen S9+ öneririm.Bu telefonlarin hepsi 7 den çok daha iyi telefonlar..

Reaksiyon puanı
143
Apple zaten her gelen yeni seriden sonra bir öncekilerde yavaşlatma v.s. işlemleri yapıyor. Şimdi gelip 5S IOS 12 aldı diyecekler. Peki aldıktan sonraki performans ne oldu ? Donma yavaş çalışma olmadı mı ? Bence de alınacak ise en azından 7 Plus öneriyorum. Kamera ve ekran boyutu yüzünden. Ama dediğim gibi rakiplerde daha büyük ekran ve daha dolu donanım...

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
alma alma bak benden demesi. çalıştığım işyerinde tasarım bölümündeyim. toplam 7 kişiyiz ve içimizde bir ben android kullanıyorum. diğerleri hep ıphone....sürekli etrafta şarj aleti olan var mı? telefonum açılmıyor... hafızam dolu...diye etrafta dolanıyorlar. benim telefon hepsine yetişiyor :))))

barnes07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
peki 2000 civarı (+/- 300TL) Xioami veya Samsung ne önerirsiniz ama sadece bu 2 marka düşünüyorum tasarım olarak vs.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Belki haftaya cuma hepsiburada da Black Friday indirimiyle 3700e inmiş 8 görürsem alırım malum appleda 5500 internette 4500 şuan.

Son düzenleme:

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,091
Sizce stabil bir telefon mu çok araştırdım 6S'ten çok 8'e daha benziyor. 8le ortak çok özelliği var. üstelik 1000 lira daha ucuz 8den. beni 2 sene hızlıca götürse yeterli. En önemli uygulamalarım instagram, Marvel: FUTURE FIGHT, facebook twitter vs. Marvel oyununu kaldırması yeterli yani... iOS olmalı çünkü oldukça fazla filmim var. Apple watch ım var. Ama akıllıca ve 2000liralık android önerilerine de açığım. androide daha fazla para vermeyi düşünmem.

İphone 7 Alınmaz, G7 Thinq veya Samsung Galaxy S9+ almanızı tavsiye ederim :)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Apple zaten her gelen yeni seriden sonra bir öncekilerde yavaşlatma v.s. işlemleri yapıyor. Şimdi gelip 5S IOS 12 aldı diyecekler. Peki aldıktan sonraki performans ne oldu ? Donma yavaş çalışma olmadı mı ? Bence de alınacak ise en azından 7 Plus öneriyorum. Kamera ve ekran boyutu yüzünden. Ama dediğim gibi rakiplerde daha büyük ekran ve daha dolu donanım...
5s gibi telefonlar ios 11’e göre gayet hızlandı. Apple sonunda doğru bir adım attı

apple watch varsa ios al. Bildiğim kadar android cihazlar desteklenmiyor(destekleniyorsa beni düzeltin)

7 gayet stabil ve güzel bir telefon ama artık 2019’da alınır mı orası sorunlu. Telefon istediğin şeyleri rahatlıkla kaldırır ama artık güncelleme kısmında ömrü azaldı.

Black friday’i bekleyip 8(daha fazla $ varsa plus modelini) almanı tercih ederim

Edit: sadece 2 yıl için demişsin. Orayı görmedim ;) O zaman 7 alınır. Ama 2. Yılda zorlanabilir

Son düzenleme:

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Alınır tabi kardeşim neden alınmasın. Al İ7’yi lafan uzunca bir süre rahat etsin Samsungtur carttır curttur uzak dur.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,091
Alınır tabi kardeşim neden alınmasın. Al İ7’yi lafan uzunca bir süre rahat etsin Samsungtur carttır curttur uzak dur.

Neden İphone 7 açıklar mısınız? ( mümkünse en ince ayrıntısına kadar açıklamanızı rica edeceğim )

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
İ7 ile o kafa ne kadar uzun süre rahat edicektir merak ediyorum +3500 lirayla ...

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
Gereksiz heyecan aramaktan başka bir şey değil, bir de daha uzun süre rahat etsin demez mi :D:D:D
Tamam bende iphone severimde uzun süre nedir acaba 6 ay mı ? :) +3500 lira verip 1 sene sonra küfür etmek , 3 saatte dolmayan şarj sistemi , insani uzun süre kanser etmeye neden sebeplerin başında geliyor. Ekran süresi cabası.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,091
Tamam bende iphone severimde uzun süre nedir acaba 6 ay mı ? :) +3500 lira verip 1 sene sonra küfür etmek , 3 saatte dolmayan şarj sistemi , insani uzun süre kanser etmeye neden sebeplerin başında geliyor. Ekran süresi cabası.

Haklısın, bende bir süre önce İphone 8 Plus kullanmıştım :)

barnes07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
5s gibi telefonlar ios 11’e göre gayet hızlandı. Apple sonunda doğru bir adım attı

apple watch varsa ios al. Bildiğim kadar android cihazlar desteklenmiyor(destekleniyorsa beni düzeltin)

7 gayet stabil ve güzel bir telefon ama artık 2019’da alınır mı orası sorunlu. Telefon istediğin şeyleri rahatlıkla kaldırır ama artık güncelleme kısmında ömrü azaldı.

Black friday’i bekleyip 8(daha fazla $ varsa plus modelini) almanı tercih ederim

Edit: sadece 2 yıl için demişsin. Orayı görmedim ;) O zaman 7 alınır. Ama 2. Yılda zorlanabilir

Yani 2 sene maksimum kullanacağım zaten sonrasında yeni bir model alırım iPhone. Çoğu filmim müziğim itunestan alınma. Ayrıca evde Apple TV var. Apple watch 1 s1 var. başka bir sisteme geçmek beni iPhone7nin 2 saniye geç açılmasından daha çok zorlar diye düşünüyorum bu durumda. Ama burda 7 Plus diyenler oldu. 3gb ram i varmış Plus modelin. O bakımdan Black Friday bekleyip 7 Plus veya 8 için bekleyeceğim. Düşündüm de işletim sistemi değiştirmek şu durumda benim için çok zor.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Mutlu mesut bir Apple kullanıcısı iseniz, Android e geçmek gibi bir maceraya girmenize hiç gerek yok. İtunes den bir sürü satın alımınız var, Apple watch ınız var Apple tv niz var yani ufak çaplı da olsa bir Apple ekosisteminiz var ve bunu bozmanıza hiç gerek yok. Android e geçmek size bluetooth la dosya göndermekten başka bir şey kazandırmaz. Diğer herşeyi iPhone da yapıyor zaten. Üstelik bunun birde pişman olma ihtimali var. Ya bu ne biçim sistem ne kadar da dandik. Nerede o premium iOS havası da diyebilirsiniz. Cihaz tavsiyesi olarakta ikinci el garantisi devam eden bir iPhone 7 alın bence 2300 2500 civarına çok temiz bulursunuz. İlerde paraya kıyar son modelini alırım diyorsanız bence böyle yapın sıfırına 3500 vermeyin.

Reaksiyon puanı
296
İphone 8 al artik i̇phone 7 eski̇di̇ alabi̇yorsan i̇phone 8 plus al daha i̇yi̇ üzmez seni̇

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Black Friday bekleyip X veya 8/8Plus daha mantıklı. 2 sene götürsün demişsiniz, 3 sene bile götürür 7. Fakat Black Friday 8 Plus almak nerede? 7 almak nerede?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yani 2 sene maksimum kullanacağım zaten sonrasında yeni bir model alırım iPhone. Çoğu filmim müziğim itunestan alınma. Ayrıca evde Apple TV var. Apple watch 1 s1 var. başka bir sisteme geçmek beni iPhone7nin 2 saniye geç açılmasından daha çok zorlar diye düşünüyorum bu durumda. Ama burda 7 Plus diyenler oldu. 3gb ram i varmış Plus modelin. O bakımdan Black Friday bekleyip 7 Plus veya 8 için bekleyeceğim. Düşündüm de işletim sistemi değiştirmek şu durumda benim için çok zor.
aynen. Sen ekosisteme girmişin. Ondan çıkmak biraz zor.

7+ daha iyi normalinden: ekran boyu,kamera,batarya ve ram konusunda daha iyi.

barnes07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Mutlu mesut bir Apple kullanıcısı iseniz, Android e geçmek gibi bir maceraya girmenize hiç gerek yok. İtunes den bir sürü satın alımınız var, Apple watch ınız var Apple tv niz var yani ufak çaplı da olsa bir Apple ekosisteminiz var ve bunu bozmanıza hiç gerek yok. Android e geçmek size bluetooth la dosya göndermekten başka bir şey kazandırmaz. Diğer herşeyi iPhone da yapıyor zaten. Üstelik bunun birde pişman olma ihtimali var. Ya bu ne biçim sistem ne kadar da dandik. Nerede o premium iOS havası da diyebilirsiniz. Cihaz tavsiyesi olarakta ikinci el garantisi devam eden bir iPhone 7 alın bence 2300 2500 civarına çok temiz bulursunuz. İlerde paraya kıyar son modelini alırım diyorsanız bence böyle yapın sıfırına 3500 vermeyin.

Evet Tommy, ben de öyle düşündüm. Eğer Black Friday'de 8 inerse onu alırım yoksa dediğin gibi daha ucuza 7 alırım. haftaya cumaya kaldık yani :) işin kötüsü önümüzdeki hafta cumaya kadar iPhone 3GS kullanacak olmam. Onun dışında her işi mac'ten yapıyorum. Ekosisteme senelerdir alışmışım dediğin gibi yılların birikimi burada. 2-3 sn geç açıldı diye dert edinemem yani.

Mesela iPhone 7'ye bakınca 6S'ten çok 8'e daha yakın bir iPhone. Mesela ois'li F1.8 kamerası, su geçirmezliği, yeni nesil ana menü tuşu, %25 daha parlak ekranı, 1960 mAh bataryası (6ste 1715mah), Fusion Çip olması, Ön kamerasının 7mp olması gibi özellikleri 8le aynı. Zaten X'i şişirmek için 8i daha düşük yapmışlar belli.