Selamın aleyküm Banka hesabı açıam

Bu konuyu okuyanlar

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Banka hesabı açmak istiyorum ama kredi kartı değil para yatıracak sadece askerdeki gibi yani birde dünyanın her yerinden gönderilebilen kart istiyorum böyle mevcut bir kart varmı amerka brazilya ukrayna Fransa ülkelerinden vesaire tüm ülkelerden para gönderimi olurmu ücretsiz çıkarılıyor mu şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Diğer ülkelere ücretsiz para göndermek dünyanın hiç bir yerinde yok :)

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Nasıl yani misal Amerika'dan Ukrayna Fransa para göndericek göndermez mi ????

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Gönderir ama direk hesabına değil adına western yapar bankan destekliyorsa hesabına alırsın.. senden kesmez fakat gönderenden ücret keser.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Her Banka hesabına dünyanın her yerinden para gönderilebilir veya çekilebilir. Ama arada farklı düzeylerde "Komisyon" olur. Visa/Master Card komisyonları Avrupa için düşük olur, Amerika'da olmayabilir. Amerikan Express için Türkiye'de daha yüksek Komisyon uygulanıyor. Öyle hatırlıyorum. Türkiye içinde bile farklı ATM'den para çektiğinde, veya farklı bir Banka'nın şubesinden para çektiğinde, Komisyon alıyorlar. Bankaların işi para satmak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen Kart'ın mı ücretsiz çıkarıldığını soruyorsun? Para çekiminin mi? orası sanırım doğru anlaşılmadı.

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Hem kartın ücretsiz çıkarılıyor mu diye sordum birde başka ülkeler para yaptırabilir mi diye sordum birde bunun için en uygun kart hangisidir ben hiç kullanmadığım için bilmiyorum dünyanın her yerinde arkadaşım var para göndericek olan bende açmak istiyorum birde iddaa çok iyi biliyorum tüyo verdiklerim hesabıma yatırıcaklar

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Sen bir vadesiz hesap aç, Normal bankakartı al. Başka bir şeye gerek yok. Sana para gönderecek olan kişiye "İBAN" numaranı iletmelisin. Bu çok uzun bir rakamdan oluşan bir numara. Dikkatlice yaz ki, yanliş yazma.

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Anladım çok teşekkür ederim peki iban hesabı herkese verebilir miyim bir sorun olurmu çalınır mı onanla para çekebilir lermi çalan kişi veya yolda düşürürsem bir şey olurmu hangi kartı açayım sizce en uygun hangisi iddaa da oynayabilir miyim o kartla

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İBAN numarası senin uluslararası hesap numaran. Kimse para çekemez, işlem yapamaz. Ancak kendi işleminin nerede sonuçlanacağını göstermek için son ulaşak adres olarak göstermesi gerekir. Yurt içi havale hesap numarasına da olur. Yurt dışından kimse senin bankanı ve seni tanımaz. bu nedenle İBAN numarası çıkarıldı. Tabi İsmini de vermelisin ki, karşı taraf yanlış numaraya ödeme yapmadığını denetleyebilsin.

daimasen10

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun saolun yardımlarınız için ??????