Sekmelere Özgürlük Geliyor

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Internet Explorer ve Google Chrome'un en yararlı özelliklerinden biri daha Firefox'a doğru yol alıyor.

Firefox'un en büyük gediklerinden biri daha kapanıyor. Tek bir sekmenin çökmesi, artık tüm tarayıcının çökmesine neden olmayacak. IE ve Chrome'da mevcut olan her sekmenin ayrı bir işlem olarak görülmesi, Firefox için de önemli bir ihtiyaç halini aldı. Zira hiçbir kullanıcı çöken bir Adobe Flash sekmesi yüzünden tüm açık sayfalarının kapanmasından hoşnut olmuyor.
Kötü haber ise, sekmelerin ayrı işlem olarak görülmesi, çıkışına sayılı günler kaldığını umduğumuz Firefox 3.5'te yer almayacak. Electrolysis adı verilen projenin herkese yayınlanması, temmuz ortasını bulacak.
ff-processes1245932540.jpg
:: Firefox'ta çökme yaşıyor musunuz?

Bilgi İçin : Mozilla Wiki
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

grandprix

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ara sıra her zaman. :S bozuk bi ram vardı farkında degildim onu taktıgımda her zaman çökme hatası geliyor.

cihanakova

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bu günkü teknolojiye göre çok yavaş gidiyoruz bence. Örnek verecek olursak modem tanıtımları bana çok banal gelmeye başladı. önceden usb bellekleride cd ile tanıtıyorduk ama şimdi taktığın gibi tanıyor. modemlerde aynı olması lazım. yukarıda bahsedilen konu da çok geç kalınış.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Vistada firefox kullanırken sık sık çökerdi bazen günde 3-4 kez. Windows7 de daha hiç yaşamadım ama çökme sorunu.

globy7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ara sıra oluyordu son güncellemeden sonra hafif donmalar oldu ama diğer sekmeleri kaybetmedim :D

ubuntulu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende hiç yaşamıyorum çökme sorunu. Windowsdayken çok karşılaşırdım ama ubuntuda olduğuma göre yok sanırım.

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Eskiden daha sık çökerdi.Windows 7 ve Firefox 3 pek başımı ağrıtmadı.Birkaç defa çöktüğünde,yeniden açılınca eski sekmeleri yükledi.Bir kaybım olmadı :)

usrnm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sayfada çok fazla flash varsa çökme olasılığı artıyor, bu yüzden firefox un adblock plus eklentisini tavsiye ederim, reklam flashlarını ya da sizin istemediğiniz flashları göstermiyor.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
firefox da milletten kopya çekiyo işte ne yapsın :D en iyisi bütün tarayıcıları kullanmak. birbirlerini tamamlıyorlar ancak...

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
firefox da milletten kopya çekiyo işte ne yapsın :D en iyisi bütün tarayıcıları kullanmak. birbirlerini tamamlıyorlar ancak...

sadece bir özellik için FF kopyacı yaptın yaw :D unutmayalım ki sekmeleri piyasaya sürende firefox idi :D

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
geçici bir çözüm gibi duruyor. Çökmeye çözüm bulamadılar mı?

İLHAN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu tarz sorunların halledılmesı bence de en onemlısı

bayrak01

Doçent
Reaksiyon puanı
2
çökmezmi herzaman ama bende opera bıle çokuyo .D