Şehrinizde fiber internet var mı?

Şehrinizde fiber internet var mı?

• Kullanılan toplam oy
    105

Bu konuyu okuyanlar

araba5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 Mbps yani. Tamam işte ondan fiber değil.

Aynen Blackout'un da söylediği gibi, 2048kbps ne yapar? 2mbps internet yapar, bırak fiberi, fibercik bile değil o hız :D
o kadar pahalı olmasının da tek nedeni, simetrik internet olması, yani download ve upload hızları aynı, yani sadece 2mbps, 8megabite kadar bile değil :)

eywah justin bibırlar heryerde:)
kime şimdi bu laf?

C-4

Asistan
Reaksiyon puanı
4
hız ile fiber interneti karıştırmak doğru olmaz çok kısa bir süre öncesine kadar superonline de en düşük hız 10 mbps iken ben fibersiz adsl ile 16 mbps kullanabiliyordum bu demek değilki ben fiber kullandım. ttnet in bi kısmı superonline dışındakilerin ise çok büyük kısmı sözde fiber internet. bu yarışı fiyatları ve akk politikası ile ttneti aratmayan ama fiber konusunda tekelleşirse bence ttneti mumla aratacak olan superonline başlattı diğerleri henüz sözde hizmet verebiliyor bu bir gerçek.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu fiber altyapısını mahallemizde olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
@Rüstembey Üstüme alındım.

İstanbul Esenler iş yerimiz ise Yavuzselim mahallesinde Esenler otogarın karşısındayız.

Fiber kablonun geçtiği yer 4 yol üç yüzlü caddesi nereden geldi bilmiyorum sadece fiberi yer altına aldıklarında gördüm.

Eski üçyüzlü ptt şubesinin önündeki logar kapağından içeri veriyorlardı. :laugh:
yo yo kimse hedef deyildir..sadece aydınlanma açısındandı sorum...o kadar net tarif ettiniz amma gelip bulabilirmiyim hem niye bulayım....sadece nereler gözetiliyor hizmetten yararlanıyordu amacım..başka hiçbir şey düşünmedim inanın..birde dikkat edin bizde var denmiş ayıkla pirincin taşını acaba ora nire...gibi.sağlıklı kalın.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bizim burdada var uzun süredir bekliyordum oturduğumuz binaya gelmesini :D taşınmamıza 1 hafta kala sağolsun geldi süperonline ekibi bağladılar biz evden çıktık :D şimdi yeni siteye gelmesini bekliyoruz umutla :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Sağımda solumda her tarafımda var ama normal mahallere yok sadece "elit" sitelere...

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
3 senedir kapının öndünde duruyor ama 2 senedir kullanıyorum. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Var ya olmaz mı, epey hızlı yayıldı zaten. 12 şehirde varmış zaten ben de o şanslı insanların arasındayım.

vestham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kayseride bizim siteye geldi.Yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz.getiren türk telekom yani ttnet :)

BİLGEKRAL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ankara'da her ikisi de var. Ben bunlardan farklı olarak Metronet adlı firmanın 25 Mbps'lik fiber internetini kullanıyorum. 50 Mbps fiber seçeneği de var. Daha önce yine aynı firmanın 10 Mbps BPL internetini kullanıyordum. Bu tarifeye geçeli bir hafta kadar oldu. Her yerde yok ama eğer varsa yaşadığınız muhitte kaçırmayın derim. Adil kullanım kotası vs ve bundan kaynaklı hız düşmesi, fatura artışı kesinlikle yok.

24 ay taahhütle fiyatlar :

25 Mbps : 50 TL (İlk 3 ay 10 TL)
50 Mbps : 70 TL

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
şehirde olsa ne olacak mahallemizde yok ki:):)

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evimin önünden geçiyor ama mustakil olduğundan yararlanamıyorum :)
kullanamadığım fiberin bana ne faydası olur ki ?

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Varda bizim mahallede yok daha gelmedi geleside yok sanırım..

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Balıkesirde fiber net yok :(
c7513.jpg

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bırak fiber interneti daha uzaktan bile görmedim :D

zuvay16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şehrin bi yerlerinde vardır mutlaka :D ama daha ben göremedim :;

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fiber internet apartmana kadar fiberoptik kablo ile internetin gelip bir çeviriciden geçerek ethernet kablosu ile dairelere dağılmasıdır berke08.uydunet ise binalara anten kablosu diye bilinen koaksiyel kablo ile gelir.sonuçta altyapı ışık temelli değil bakır kablo üzerinden elektrik sinyali ile gerçekleşir.hızın yüksek veya düşük olması altyapının fiber olup olmadığını belirlemez.servis sağlayıcına ne kadar hız için para ödüyorsan o kadar hız alırsın.ancak fiber optik altyapıda 1000Mbps (MegaBitPerSecond) hıza kadar abonelik paketi bulunurken, uydunet en fazla 100 Mbps civarında hız verebilir.bunun sebebi bakır kablo üzerinden gönderilebilecek frekansın yüksekliğinin kablonun çapı ile sınırlı olmasıdır.anten kablosu ile en fazla 1GHz frekansında iletişim kurulabilirken fiber optik kabloda TeraHz seviyesinde sinyal gönderilebilir.Ne kadar yüksek frekans o kadar yüksek hız.daha fazla bilgi istiyorsan telekomünikasyon,mikrodalga ve antenler,sayısal haberleşme gibi dersleri araştır oku.ardından fikir beyan edip savun.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Şehrimde var. Mahallemde var. Sokağımda var. Ama evde yok :D :D

zewzek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
smile fiber 16 mbit kullanıyorum smile fiber ile 21 mbite kadar çıktım 3 ay 21 mbit kullandım daha sonra smile farkına varıp 16 mbite indirdi hızımı :) smile internetin ttnet altyapısı kullandığını duymuştum öyle sanırım...