Seboreik Dermatit Problemi Olanlar İçin Çözüm Burada

Bu konuyu okuyanlar

NeoDJV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba Arkadaşlar

Seboreik dermatit hakkında ordan burdan kopyala yapıştır yapıp uzun uzadıya size yazı okutmama gerek yok. Bu rahatsızlığı olanlar, konu başlığını görünce zaten inceleyeceklerdir. Ben bu hastalığı tam olarak 15 yıldır çekiyorum. İlk başlarda sadece saçlarımda mevcuttu. Çocukluğum, lise çağlarım iş hayatım hep bu illetle geçti. Sürekli bitmek bilmeyen bir kepek ve döküntüler. Hastalık geçen sene itibari ile yüzüme indi ve göz altlarımda hiç geçmeyen kızarıklıklar oluştu. Bende bir çok kişi gibi doktora gittim çeşitli ilaçlar kremler vs... kullandım. Fakat hiçbir işe yaramadılar. Araştırmalar ve deneme yanılmalar neticesinde bir çözüme nihayet ulaştım.

Öncelikle saç için, Kerium DS şampuan kullanmak gerekiyor. Fiyatı eczanelerde 50 TL ve sgk karşılamıyor. Yani malesef o paraya kıymamız gerekli ama merak etmeyin birkaç ay gidiyor. Bunun yanında bir de fiyatı 5 TL olan M-furo losyon almalısınız. Şampuan ilk yıkama da etkisini hemen gösteriyor. Haftada iki gün bu şampuanı kullanmalısınız. Ardından her gün M-furo losyon ile akşamlarını saçlarınıza masaj yaptığınız takdirde maximum 1-2 hafta içerisinde bu illet sona ermiş oluyor. Bu tamamen benim kişisel deneyimim. Birçokları farklı şampuanlar vs... öneriyorlar özellikle Clear Man Cool Sport. Bunu denemedim yalan yok ama aynı şekilde etkili olduğu birçok yorumda belirtilmiş. Benim asıl derdim yüz kısmı idi. Yüz için önerilen krem ise Coresatin isimli sarı renkli olan bir krem. Bununda fiyatı 32.5 TL ve aynı şekilde sgk karşılamıyor. Unutmadan hemen belirteyim, kortizon içermediği gibi yüzde ıslak görünüm ve koku da bırakmıyor. Dün iş çıkışı nöbetçi eczane ararken, tamda yolumun üzerinde bir tane olduğu gördüm. Hemen girip kremi sordum, şansıma son bir adet kalmıştı. Aldım ve evin yolunu tuttum. Ne okursanız okuyun, kim anlatırsa anlatsın, kendi denemediğiniz bir konuda içiniz de hep ufakta olsa bir şüphe olur ya! İşte o şüphe ile kremi sürdüm. Akşam saat 22:00 sularında. İster inanın ister inanmayın, sabah 05:00 de kalkıp aynaya baktığımda hepsi yok olmuştu. Çok şaşırdım gerçekten işe yaramıştı. Normalde 3-4 gün içerisinde etkisini gösterir. Tahminimce buda egzamanın yoğunluğu ile alakalı. Üzerinde günde 3-4 defa sürünüz yazar ama aldanmayın, işin aslı ben bunun biraz duygusal olduğunu düşünüyorum. Sadece akşamları sürmek yeterli. Bugün kendime geldiğim ilk gün :)

Şunu da belirtmek isterim, her yerde okuduğunuz okuyacağınız gibi. Bu hastalık artık sizin arkadaşınız. Ölene kadar sizinle olacak, biz sadece küs kalmaya çalışıyoruz. Kremi düzenli olarak kullanın. Tam iyileşme gözlemlediğiniz de artık 2-3 günde bir sürebilirsiniz. Yada tekrarlayana kadar bekleyip, tekrarladığı an devam edebilirsiniz. Deneyip test eden olursa yorumlarınızı bende merak ediyorum. Şimdiden geçmiş olsun...

alcatraz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar

Seboreik dermatit hakkında ordan burdan kopyala yapıştır yapıp uzun uzadıya size yazı okutmama gerek yok. Bu rahatsızlığı olanlar, konu başlığını görünce zaten inceleyeceklerdir. Ben bu hastalığı tam olarak 15 yıldır çekiyorum. İlk başlarda sadece saçlarımda mevcuttu. Çocukluğum, lise çağlarım iş hayatım hep bu illetle geçti. Sürekli bitmek bilmeyen bir kepek ve döküntüler. Hastalık geçen sene itibari ile yüzüme indi ve göz altlarımda hiç geçmeyen kızarıklıklar oluştu. Bende bir çok kişi gibi doktora gittim çeşitli ilaçlar kremler vs... kullandım. Fakat hiçbir işe yaramadılar. Araştırmalar ve deneme yanılmalar neticesinde bir çözüme nihayet ulaştım.

Öncelikle saç için, Kerium DS şampuan kullanmak gerekiyor. Fiyatı eczanelerde 50 TL ve sgk karşılamıyor. Yani malesef o paraya kıymamız gerekli ama merak etmeyin birkaç ay gidiyor. Bunun yanında bir de fiyatı 5 TL olan M-furo losyon almalısınız. Şampuan ilk yıkama da etkisini hemen gösteriyor. Haftada iki gün bu şampuanı kullanmalısınız. Ardından her gün M-furo losyon ile akşamlarını saçlarınıza masaj yaptığınız takdirde maximum 1-2 hafta içerisinde bu illet sona ermiş oluyor. Bu tamamen benim kişisel deneyimim. Birçokları farklı şampuanlar vs... öneriyorlar özellikle Clear Man Cool Sport. Bunu denemedim yalan yok ama aynı şekilde etkili olduğu birçok yorumda belirtilmiş. Benim asıl derdim yüz kısmı idi. Yüz için önerilen krem ise Coresatin isimli sarı renkli olan bir krem. Bununda fiyatı 32.5 TL ve aynı şekilde sgk karşılamıyor. Unutmadan hemen belirteyim, kortizon içermediği gibi yüzde ıslak görünüm ve koku da bırakmıyor. Dün iş çıkışı nöbetçi eczane ararken, tamda yolumun üzerinde bir tane olduğu gördüm. Hemen girip kremi sordum, şansıma son bir adet kalmıştı. Aldım ve evin yolunu tuttum. Ne okursanız okuyun, kim anlatırsa anlatsın, kendi denemediğiniz bir konuda içiniz de hep ufakta olsa bir şüphe olur ya! İşte o şüphe ile kremi sürdüm. Akşam saat 22:00 sularında. İster inanın ister inanmayın, sabah 05:00 de kalkıp aynaya baktığımda hepsi yok olmuştu. Çok şaşırdım gerçekten işe yaramıştı. Normalde 3-4 gün içerisinde etkisini gösterir. Tahminimce buda egzamanın yoğunluğu ile alakalı. Üzerinde günde 3-4 defa sürünüz yazar ama aldanmayın, işin aslı ben bunun biraz duygusal olduğunu düşünüyorum. Sadece akşamları sürmek yeterli. Bugün kendime geldiğim ilk gün :)

Şunu da belirtmek isterim, her yerde okuduğunuz okuyacağınız gibi. Bu hastalık artık sizin arkadaşınız. Ölene kadar sizinle olacak, biz sadece küs kalmaya çalışıyoruz. Kremi düzenli olarak kullanın. Tam iyileşme gözlemlediğiniz de artık 2-3 günde bir sürebilirsiniz. Yada tekrarlayana kadar bekleyip, tekrarladığı an devam edebilirsiniz. Deneyip test eden olursa yorumlarınızı bende merak ediyorum. Şimdiden geçmiş olsun...

Yıllardır kullandığım ürünleri sayayım:
1-Kellulal Ds şampuan ve saç kremi
2-Head and Shoulders in tüm şampuanları
3-Clear in tüm şampuanları
4-Dermotave saç losyonu
5-Seba Med
6-Kenazol
7-Travacort Krem
8-Advantan

Yıllardır hiç bir ürünün kalıcı olarak çözüm üretemediğini söyleyebilirim.Yukarda saydığım ürünler en fazla 3 gün iyi gelmiştir , maalesef her kepek sorunu yaşayan insan gibi ben de kendimi alıştırsam da bu duruma , artık son yıllarda yüzümde de özellikle bıyık bölgemde kızarıkla beraber döküntüler başladı..

İşim gereği her gün takım elbise giyiyorum ve omuz bölgesinde kötü görüntü oluşmaması için 2 günde bir mutlaka saçlarımı yıkıyordum , artık saçlarımı geçtim yüzümde dökülmeler başladı , çok şükür ki Travacort ve Advantan isimli kremlerle kızarıklıı giderebiliyorum.

Çok iyi anladım ki hormonlarımızla bu sorunu asla yenemeyip sadece hızlanmasını durdurabiliriz, doktorlar stres-beslenme ve hormonsal dengelerden bahsetse de , ben kesinlikle hormonlarla alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum artık , hiç yağlı yemesem de , hiç stres yaşamadığım zamanlarda da aynı sorunu yaşıyorum çünkü :)

Allah şifa versin hepimize , bence artık buna alışmalı ve kardeşçe geçinmeliyiz, sinir olduktan snra psikolojinizi de bozarsınız ve bu daha kötü bi rahatsızlığa zemin hazırlar...

NeoDJV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Advantan isimli kremi bende kullandım ama akşamdan sabaha kadar hafifletmekten başka bir işe yaramadı. Coresatin çok iyi geldi ama yanma hissiyatını da giderdi. Daha 2-3 gün oldu kullanalı. Bakalım 1-2 haftaya kadar ne olacak :)

MuminKurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben arkadaşımda da aynı sorun vardı. Bende başlangıç seviyesinde arkadaşımın ise ileri seviyede yara falan oluyordu. Bi sürü ilaç ve şampuan kullandık ama fayda etmedi. Vücut için takviye ürünler ararken Aloa veralı ürünlar satan Forever Living'in tedarik etmiş olduğu Sonya Volume Shampoo adlı şampuanı ve yaninda bide cilti rahatlatmak için Aloe First sprey aldım ve arkadaş ile ortak kullandık çok çok memnunuz. İleri seviye olan arkadaş tamamen kurtul ben ise işimden dolayı yani stresten dolayı arada kaşıntı tutuyor ama onada sprey ile iki kere sıkıyorum geçiyor hemen. Tavsiye ederim denemenizi. İlaçlarla uğraşmaktansa bunlarda iyi.

YEUDADONİS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Seboreik dermatitten muzdarip birisi olarak yıllarca adı geçen ürünlerin hepsini denedim desem yalan olmaz kullandıktan sonra 3-5 gün rahatlıyorsun sonra gene başa bela oluyor bu meret en son bir kaç ay önce denediğim bir şampuan oldu doktorumun önerisiyle başladım gene kepek ve kaşıntının pik yaptığı bir dönemdi cilt doktoruma gittim bana coresatin verdi birde REMOLENT şampuan bir de M-furo losyon ilk bir hafta M-furo losyon ve coresatin kullandım sonrasında ise REMOLENT KEPEK ve SAÇ DERİSİ şampuanını kullanıyorum M-furo losyonu daha öncede kullanmıştım fakat bu REMOLENT şampuanı ilk kez kullanıyorum 2 ay oldu kullanıyorum saçımda ne kepek kaldı ne kaşıntı bu REMOLENT şampundan ziyadesiyle memnun kaldım kesinlikle tavsiye ederim deneyin derim.

Merhaba Arkadaşlar

Leydirüya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğal yağlar kullanın bence. İşe yarayanlar:

Çay ağacı yağı

Hindistancevizi yağı

Tarçın yağı

Jojoba yağı

Saç Derisi: Seboreik Dermatit (Malassezia Furfur) Tedavisi

Seboreik Dermatit: Seboreik Dermatit Hindistan Cevizi Yağı

Glsmglsm83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 sene boyunca seboreik dermatit için bir çok doktor gezdim teşhisi bile çok zor koydular.2 senelik zorlayıcı bunaltıcı bir dönemin ardından denediğim son Dr.tedavisi ile seboreik dermatitime şifa buldum Allah'a çok şükürDarısı diğer hastalara diyerek başlıyorum tedavi basamaklarını anlatmaya:SEboreik derrmatit hem saçımda hem de yüzümde ve kulaklarımda bulunuyordu.Saçlarımda şiddetli dökülme kaşıntı hassasiyet pullanma mevcuttu.yüzümde ise sivilceler ve kaşıntı.

1)saç şampuanı olarak her banyo yaptığımda coresatin relief shampoo kullandım 2 ay boyunca.2 aydan sonra bu şampuanı haftada 1 kere kullandım esas şampuanım
Vichy Dercos Ultra Apaisant Ultra Soothing Normal To Oil Hair Shampoo oldu.

2)ilk 5 gün saç diplerime sabah akşam betnovate saç losyonu (kortizonlu losyon)sürdüm.Sonra 15 gün boyunca saç diplerime sabah akşam coresatin scalp lotion sürdüm.

3)3 ay boyunca sabah öğle ve akşam günde 3 öğün panplus vitamin hapı kullandım.(saçlar için özel bir vitamin hapı)
4)Yüzüm ve kulaklarım için 15 gün boyunca sabah ve akşam coresatin sarı renkli kremi sürdüm.Sonrasında ise hergün ihtiyaç duyduğumda Avene tolerance extreme emulsion krem kullanıyorum.

2017 seboreik dermatit tedavi

Arasim12345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 sene boyunca seboreik dermatit için bir çok doktor gezdim teşhisi bile çok zor koydular.2 senelik zorlayıcı bunaltıcı bir dönemin ardından denediğim son Dr.tedavisi ile seboreik dermatitime şifa buldum Allah'a çok şükürDarısı diğer hastalara diyerek başlıyorum tedavi basamaklarını anlatmaya:SEboreik derrmatit hem saçımda hem de yüzümde ve kulaklarımda bulunuyordu.Saçlarımda şiddetli dökülme kaşıntı hassasiyet pullanma mevcuttu.yüzümde ise sivilceler ve kaşıntı.

1)saç şampuanı olarak her banyo yaptığımda coresatin relief shampoo kullandım 2 ay boyunca.2 aydan sonra bu şampuanı haftada 1 kere kullandım esas şampuanım

2)ilk 5 gün saç diplerime sabah akşam betnovate saç losyonu (kortizonlu losyon)sürdüm.Sonra 15 gün boyunca saç diplerime sabah akşam coresatin scalp lotion sürdüm.

3)3 ay boyunca sabah öğle ve akşam günde 3 öğün panplus vitamin hapı kullandım.(saçlar için özel bir vitamin hapı)
4)Yüzüm ve kulaklarım için 15 gün boyunca sabah ve akşam coresatin sarı renkli kremi sürdüm.Sonrasında ise hergün ihtiyaç duyduğumda Avene tolerance extreme emulsion krem kullanıyorum.

--- Gönderi Güncellendi ---

Bende benzer problemi yasiyorum,ban yardimci olursaniz en azindan bir kere telefonda gorusebilirsek,bir kac hususu danismak isterim,umarim donus yaparsin

Duzcelee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi dostlar yabancı ilaçlar kremler falan bu hastalığı biraz öteler ama çözüm olmaz gördüğüm kadarıyla İle! ben 2 yıl kadar boğuştuktan sonra öğrendim ki bunun çözümü çok basit ve öyle uzun bir süreçte istemiyor gelin hep beraber bu illet nedir, neden ileri gelir anlayalım.
Dermatit'in tüm türevleri mantar ile ilişkilidir üstelik çok sinsi bir mantar !!!! Adı kandida üstelik semtomlarda sadece dermatit değil mide ve barsak sorunları bitkinlik sürekli uyku hali kronik yorgunluk ile birlikte bir paket olarak gelir zati şahane gibtiminin mantarı
Ancaak çözüm de bir okadar basit düşmanı tanıyınca..... sıkı durun ! Dayanabileceğiniz kadar sıcak su ile kişisel temizlik ve düş almaya özen gösterin sıcaktan etkilenir bu deyyus ül ekber ayrıca aktarsa bulunan ardıç özlü sabun ve şampuan ile 2 veya 3 günde bir banyo yapın ben şahsen MAİA Diye bir şampuan kullanıyorum üstelik ucuz bir şampuan ardıç özlü daha 2. Kullanımda etkiyi göreceksiniz morali yüksek tutmak ve stresten kaçınmakta önemli deneyip sonuç alanlardan bi allah razı olsun şifa ve izzet versin diye bir duayı esirgemezseniz bahtiyar olurum kalın sevgi ve saygı ile live long and prosper dostlar

cetindulger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SEBORAİK DERMATİT TE 3 YIL. ( KULLANILMAYAN İLAÇ KALMADI . ) DERMATOLOGLARIN VERDİĞİ TÜM İLAÇLARI KULLANDIM. 2 SENEDİR BİR KARIŞIM YAPTIRIYORDUM EN SON DOKTORUMUN YAZDIĞI AMA TAMAMEN GEÇİRMEDİ SADECE KAŞINTIYI AZALTTI. BUGÜN İTİBARİ İLE TÜM YAZILAN TÜM KREMLERİ VE KARMA KARIŞIMLARI BIRAKTIM. "11.09.2018 tarihi itabari ile aşağıda resimlerini koymuş olduğum ürünlere başladım. internetten sipariş ettim hepsiburadadan yıllarca bende sizler gibi araştırma yaptım. kullanmadığım kortizonlu ilaç kalmadı. en son bu iki ürüne denk geldim deneyim dedim. ve ilk gün kafamda oluşan kaşıntı ve kepekler hemen kendini hissettirdi. burun çevrem içinse coresatin ( sarı kutu ) sürdüm . kızarıklığı hemen aldı. meğerse cildim beyaz mış unutmuşum. :- ) bugün birinci gün. gün gün etkilerini yazacağım. merak etmeyin. şampuan biraz pahalı 91.00 tl aldım. gerçi ne dermokozmetik kremlere para döktüm de banamısın demedi. inşallah bunlar ümidim olacak gibi. coresatin de 50 tl aldım. sakın yanlış anlamayın reklam için yapmıyorum gerçekten. sırf bu ürünleri kargodan acele ile gidip aldım ve arabamla kaza bile yaptım. yoksa kargoyu beklerdim reklam amaçlı yapsa idim. şampuan ithal edilmiş türkiye de yok sanırım. menşei u.s.a hepsiburada dan aldım iki ürünü de . inşallah başkalarına da şifa olur deneyin derim. ilk kullanımda hissettirdi kendini bakalım alışınca değişiklik gösterecek mi

IMG_2816.JPG IMG_2817.JPG

atuvur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese geçmiş olsun. Seboreik dermatit tedavisi yoktur diyenlere kesinlikle inanmayın. Tedavisi olan bir hastalıktır. Dıştan kullanacağınız krem, şampuan, losyon vs. geçici çözümlerdir. Daha da doğrusu hastalığı baskılamaya çalışan yöntemlerdir. Seboreik dermatit içten gelen bir hastalıktır. Aslında vücudun uyarısıdır. Yurtdışında yazılan bilimsel makalelere de bakılırsa bağırsak florasından kaynaklandığı yazmaktadır.

Bilgi edinebileceğiniz tavsiye kaynaklar:
https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD006135.pub2/abstract
Seboreik Dermatitim 18'ine bastı (aman ne güzel!) | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi
Lower occurrence of atopic dermatitis in children whose mothers were exposed to farm animals and cats during pregnancy
Bir Seboreik Dermatit (Egzama) Öyküsü | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi
Seboreik Dermatit (Egzama) Tedavi Yöntemleri | OturanBilge - Güncel Blog Sitesi
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0923181109000243
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1471491411000232
Generalized seborrhoeic dermatitis. Clinical and therapeutic data of 25 patients.

• Beğen
Reactions: Shr

narses

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
SEBORAİK DERMATİT TE 3 YIL. ( KULLANILMAYAN İLAÇ KALMADI . ) DERMATOLOGLARIN VERDİĞİ TÜM İLAÇLARI KULLANDIM. 2 SENEDİR BİR KARIŞIM YAPTIRIYORDUM EN SON DOKTORUMUN YAZDIĞI AMA TAMAMEN GEÇİRMEDİ SADECE KAŞINTIYI AZALTTI. BUGÜN İTİBARİ İLE TÜM YAZILAN TÜM KREMLERİ VE KARMA KARIŞIMLARI BIRAKTIM. "11.09.2018 tarihi itabari ile aşağıda resimlerini koymuş olduğum ürünlere başladım. internetten sipariş ettim hepsiburadadan yıllarca bende sizler gibi araştırma yaptım. kullanmadığım kortizonlu ilaç kalmadı. en son bu iki ürüne denk geldim deneyim dedim. ve ilk gün kafamda oluşan kaşıntı ve kepekler hemen kendini hissettirdi. burun çevrem içinse coresatin ( sarı kutu ) sürdüm . kızarıklığı hemen aldı. meğerse cildim beyaz mış unutmuşum. :- ) bugün birinci gün. gün gün etkilerini yazacağım. merak etmeyin. şampuan biraz pahalı 91.00 tl aldım. gerçi ne dermokozmetik kremlere para döktüm de banamısın demedi. inşallah bunlar ümidim olacak gibi. coresatin de 50 tl aldım. sakın yanlış anlamayın reklam için yapmıyorum gerçekten. sırf bu ürünleri kargodan acele ile gidip aldım ve arabamla kaza bile yaptım. yoksa kargoyu beklerdim reklam amaçlı yapsa idim. şampuan ithal edilmiş türkiye de yok sanırım. menşei u.s.a hepsiburada dan aldım iki ürünü de . inşallah başkalarına da şifa olur deneyin derim. ilk kullanımda hissettirdi kendini bakalım alışınca değişiklik gösterecek mi

Ekli dosyayı görüntüle 49043Ekli dosyayı görüntüle 49044

şampuanı başka kullanan var mı acaba? faydalı mı? ben de sipariş verdim bakalım

sahinerkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüzümde sakalimda biyigimda kaslarimda bir yildan dazladir vardı. birkaç defa doktora gittim yazdiklari ilaçlar hiç fayda etmedi hatta sacimda olmaya başlamıştı. Bir tanidigin tavsiyesiyle aldığım krem ikinci gunde işe yaramaya başladı ve suan 3. haftadayim hiç tekrar etmedi. Dustan sonra mutlaka kabuklanmalar kizarikliklar olurdu ama artik krem surmedigimde vile hiç olmuyor. ben yine de ne olur ne olmaz diye ara ara surmeye devam ediyorum. en baslarda toplu igbe boncuğu kadar kremi bu saydigim yerlere çok az sekilde suruyordum. sabah ve yatmadan önce sürdüm düzenli olarak. diger pahalı kremler sampuanlarin yapamadigini bu krem yapti. eczanelerde 20 tl ye satılıyor. Hiç bir yan etkisi yok kremin şiddetle tavsiye ederim. Umarim sizde de işe yarar kurtulursunuz vu illetten. ( Bayer Bepanthol Onarıcı bakım kremi)
Yorumlarınızı bekliyorum :)

Trujan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saçımdaki sd yi 2. Gün h&s şampuanla herhangi biriyle duş alarak gideriyorum, 2. Gün banyo önemli ve hergün mutlaka traş oluyorum, traş olurken sıcak suyla sakalı yumuşatıyorum ve yüzümdeki yağı arındırana kadar elimle ovuyorum, bu arındırma işini duş alırken mutlaka yapın, dermatiti yapan bu yağdır,elinizle burun kenarları kaşlarınız ve sd nin çok olduğu bölgelerdeki yağları ovalayarak alın, ben böyle yapıyorum kesinlikle yüzümde sd çıkmıyor, duşu özellikle yatmadan önce alın duş alıp dışarı çıkarsanız yüzünüzde çatlaklar oluşabilir beyazlaşma pullanma gibi, hergün traş olmak önemli, sakal çıkarken tahriş yapıyor, çıkmadan kesmek faydalı