Seboreik Dermatit Problemi Olanlar İçin Çözüm Burada

Konusu 'Temizlik ve Bakım' forumundadır ve NeoDJV tarafından 23 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. NeoDJV

NeoDJV Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6

- Seboreik Dermatit Problemi Olanlar İçin Çözüm Burada

Merhaba Arkadaşlar

Seboreik dermatit hakkında ordan burdan kopyala yapıştır yapıp uzun uzadıya size yazı okutmama gerek yok. Bu rahatsızlığı olanlar, konu başlığını görünce zaten inceleyeceklerdir. Ben bu hastalığı tam olarak 15 yıldır çekiyorum. İlk başlarda sadece saçlarımda mevcuttu. Çocukluğum, lise çağlarım iş hayatım hep bu illetle geçti. Sürekli bitmek bilmeyen bir kepek ve döküntüler. Hastalık geçen sene itibari ile yüzüme indi ve göz altlarımda hiç geçmeyen kızarıklıklar oluştu. Bende bir çok kişi gibi doktora gittim çeşitli ilaçlar kremler vs... kullandım. Fakat hiçbir işe yaramadılar. Araştırmalar ve deneme yanılmalar neticesinde bir çözüme nihayet ulaştım.

Öncelikle saç için, Kerium DS şampuan kullanmak gerekiyor. Fiyatı eczanelerde 50 TL ve sgk karşılamıyor. Yani malesef o paraya kıymamız gerekli ama merak etmeyin birkaç ay gidiyor. Bunun yanında bir de fiyatı 5 TL olan M-furo losyon almalısınız. Şampuan ilk yıkama da etkisini hemen gösteriyor. Haftada iki gün bu şampuanı kullanmalısınız. Ardından her gün M-furo losyon ile akşamlarını saçlarınıza masaj yaptığınız takdirde maximum 1-2 hafta içerisinde bu illet sona ermiş oluyor. Bu tamamen benim kişisel deneyimim. Birçokları farklı şampuanlar vs... öneriyorlar özellikle Clear Man Cool Sport. Bunu denemedim yalan yok ama aynı şekilde etkili olduğu birçok yorumda belirtilmiş. Benim asıl derdim yüz kısmı idi. Yüz için önerilen krem ise Coresatin isimli sarı renkli olan bir krem. Bununda fiyatı 32.5 TL ve aynı şekilde sgk karşılamıyor. Unutmadan hemen belirteyim, kortizon içermediği gibi yüzde ıslak görünüm ve koku da bırakmıyor. Dün iş çıkışı nöbetçi eczane ararken, tamda yolumun üzerinde bir tane olduğu gördüm. Hemen girip kremi sordum, şansıma son bir adet kalmıştı. Aldım ve evin yolunu tuttum. Ne okursanız okuyun, kim anlatırsa anlatsın, kendi denemediğiniz bir konuda içiniz de hep ufakta olsa bir şüphe olur ya! İşte o şüphe ile kremi sürdüm. Akşam saat 22:00 sularında. İster inanın ister inanmayın, sabah 05:00 de kalkıp aynaya baktığımda hepsi yok olmuştu. Çok şaşırdım gerçekten işe yaramıştı. Normalde 3-4 gün içerisinde etkisini gösterir. Tahminimce buda egzamanın yoğunluğu ile alakalı. Üzerinde günde 3-4 defa sürünüz yazar ama aldanmayın, işin aslı ben bunun biraz duygusal olduğunu düşünüyorum. Sadece akşamları sürmek yeterli. Bugün kendime geldiğim ilk gün :)

Şunu da belirtmek isterim, her yerde okuduğunuz okuyacağınız gibi. Bu hastalık artık sizin arkadaşınız. Ölene kadar sizinle olacak, biz sadece küs kalmaya çalışıyoruz. Kremi düzenli olarak kullanın. Tam iyileşme gözlemlediğiniz de artık 2-3 günde bir sürebilirsiniz. Yada tekrarlayana kadar bekleyip, tekrarladığı an devam edebilirsiniz. Deneyip test eden olursa yorumlarınızı bende merak ediyorum. Şimdiden geçmiş olsun...

2. alcatraz

alcatraz Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yıllardır kullandığım ürünleri sayayım:
    1-Kellulal Ds şampuan ve saç kremi
    2-Head and Shoulders in tüm şampuanları
    3-Clear in tüm şampuanları
    4-Dermotave saç losyonu
    5-Seba Med
    6-Kenazol
    7-Travacort Krem
    8-Advantan

Yıllardır hiç bir ürünün kalıcı olarak çözüm üretemediğini söyleyebilirim.Yukarda saydığım ürünler en fazla 3 gün iyi gelmiştir , maalesef her kepek sorunu yaşayan insan gibi ben de kendimi alıştırsam da bu duruma , artık son yıllarda yüzümde de özellikle bıyık bölgemde kızarıkla beraber döküntüler başladı..

İşim gereği her gün takım elbise giyiyorum ve omuz bölgesinde kötü görüntü oluşmaması için 2 günde bir mutlaka saçlarımı yıkıyordum , artık saçlarımı geçtim yüzümde dökülmeler başladı , çok şükür ki Travacort ve Advantan isimli kremlerle kızarıklıı giderebiliyorum.

Çok iyi anladım ki hormonlarımızla bu sorunu asla yenemeyip sadece hızlanmasını durdurabiliriz, doktorlar stres-beslenme ve hormonsal dengelerden bahsetse de , ben kesinlikle hormonlarla alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum artık , hiç yağlı yemesem de , hiç stres yaşamadığım zamanlarda da aynı sorunu yaşıyorum çünkü :)

Allah şifa versin hepimize , bence artık buna alışmalı ve kardeşçe geçinmeliyiz, sinir olduktan snra psikolojinizi de bozarsınız ve bu daha kötü bi rahatsızlığa zemin hazırlar...

3. NeoDJV

NeoDJV Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Advantan isimli kremi bende kullandım ama akşamdan sabaha kadar hafifletmekten başka bir işe yaramadı. Coresatin çok iyi geldi ama yanma hissiyatını da giderdi. Daha 2-3 gün oldu kullanalı. Bakalım 1-2 haftaya kadar ne olacak :)

4. MuminKurt

MuminKurt Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben arkadaşımda da aynı sorun vardı. Bende başlangıç seviyesinde arkadaşımın ise ileri seviyede yara falan oluyordu. Bi sürü ilaç ve şampuan kullandık ama fayda etmedi. Vücut için takviye ürünler ararken Aloa veralı ürünlar satan Forever Living'in tedarik etmiş olduğu Sonya Volume Shampoo adlı şampuanı ve yaninda bide cilti rahatlatmak için Aloe First sprey aldım ve arkadaş ile ortak kullandık çok çok memnunuz. İleri seviye olan arkadaş tamamen kurtul ben ise işimden dolayı yani stresten dolayı arada kaşıntı tutuyor ama onada sprey ile iki kere sıkıyorum geçiyor hemen. Tavsiye ederim denemenizi. İlaçlarla uğraşmaktansa bunlarda iyi.

5. ronove

ronove Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Antalya
    Merhaba arkadaşlar, seboreik dermatit sorunumu ben Head & Shoulders Clinical strength isimli şampuan ile çözdüm. Uzun süreler sorunuma iyi gelen bir şey yoktu. Birçok sabun denedim, bıttım sabunu filan hiçbiri etki etmedi. Detaylı bilgi şurada anlatılıyor;
    Seboreik Dermatit Saç Şampuanı (En Etkili Şampuan) isteyen satın alıp denesin. 60 liraya n11 den aldım.

6. YEUDADONİS

YEUDADONİS Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İZMİR
    Seboreik dermatitten muzdarip birisi olarak yıllarca adı geçen ürünlerin hepsini denedim desem yalan olmaz kullandıktan sonra 3-5 gün rahatlıyorsun sonra gene başa bela oluyor bu meret en son bir kaç ay önce denediğim bir şampuan oldu doktorumun önerisiyle başladım gene kepek ve kaşıntının pik yaptığı bir dönemdi cilt doktoruma gittim bana coresatin verdi birde REMOLENT şampuan bir de M-furo losyon ilk bir hafta M-furo losyon ve coresatin kullandım sonrasında ise REMOLENT KEPEK ve SAÇ DERİSİ şampuanını kullanıyorum M-furo losyonu daha öncede kullanmıştım fakat bu REMOLENT şampuanı ilk kez kullanıyorum 2 ay oldu kullanıyorum saçımda ne kepek kaldı ne kaşıntı bu REMOLENT şampundan ziyadesiyle memnun kaldım kesinlikle tavsiye ederim deneyin derim.

7. Leydirüya

Leydirüya Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir
  8. Glsmglsm83

Glsmglsm83 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Ankara
    2 sene boyunca seboreik dermatit için bir çok doktor gezdim teşhisi bile çok zor koydular.2 senelik zorlayıcı bunaltıcı bir dönemin ardından denediğim son Dr.tedavisi ile seboreik dermatitime şifa buldum Allah'a çok şükürDarısı diğer hastalara diyerek başlıyorum tedavi basamaklarını anlatmaya:SEboreik derrmatit hem saçımda hem de yüzümde ve kulaklarımda bulunuyordu.Saçlarımda şiddetli dökülme kaşıntı hassasiyet pullanma mevcuttu.yüzümde ise sivilceler ve kaşıntı.

1)saç şampuanı olarak her banyo yaptığımda coresatin relief shampoo kullandım 2 ay boyunca.2 aydan sonra bu şampuanı haftada 1 kere kullandım esas şampuanım
    Vichy Dercos Ultra Apaisant Ultra Soothing Normal To Oil Hair Shampoo oldu.

2)ilk 5 gün saç diplerime sabah akşam betnovate saç losyonu (kortizonlu losyon)sürdüm.Sonra 15 gün boyunca saç diplerime sabah akşam coresatin scalp lotion sürdüm.

3)3 ay boyunca sabah öğle ve akşam günde 3 öğün panplus vitamin hapı kullandım.(saçlar için özel bir vitamin hapı)
    4)Yüzüm ve kulaklarım için 15 gün boyunca sabah ve akşam coresatin sarı renkli kremi sürdüm.Sonrasında ise hergün ihtiyaç duyduğumda Avene tolerance extreme emulsion krem kullanıyorum.

2017 seboreik dermatit tedavi

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş