Şebnem Ferah 10 Mart 2007 İstanbul Konseri Albümü

Bu konuyu okuyanlar

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
5000000000850137.gif

Rock müziğin başarılı kadın vokallerinden Şebnem Ferah evinize konsere geliyor... İstanbul Symphonic Project'le 10 Mart 2007'de İstanbul'da verdiği konserin kayıtları; Pasaj Müzik etiketiyle, DVD ve CD seçenekleriyle, 7 Eylül Cuma müzik marketlerde...

Sanatçının bugüne kadar yayınladığı 5 stüdyo albümünden seçilen 22 şarkının senfonik düzenlemelerinden oluşan 2 CD'lik albümde; Bu Aşk Fazla Sana, Sigara, MayınTarlası, Deli Kızım Uyan, Yağmurlar gibi klasikleşen Şebnem Ferah şarkıları yer alıyor. Orhan Şallıel yönetimindeki 50 kişilik senfoni orkestrasının yanında, Şebnem Ferah'a, klavye ve geri vokalde Ozan Tügen, gitarda Metin Türkcan, bas gitarda Buket Doran, davulda Aykan İlkan, geri vokalde ise Ceren Tügen eşlik ediyor. Prodüktörlüğünü Tarkan Gözübüyük'ün yaptığı albümün edit ve miks işlemleri Murat Bulut tarafından gerçekleştirildi.

Pasaj Müzik ve Dream Tv işbirliğiyle, Hakan Utangaç yönetmenliğinde, 2 ayrı reji kurularak, 21 kamera işbirliği ile 46 kişilik bir ekip tarafından çekilen konserin DVD'sinin post-prodüksiyonu 3 ay sürdü. Türkiye'nin en önemli performans sanatçılarından biri olan Şebnem Ferah'ın, gerek sahne tasarımı, gerekse senfoni orkestrasının eşliği ile diğer performanslarından ayrılan ve sadece İstanbul seyircisinin izleme olanağı bulduğu "10 Mart 2007 İstanbul Konseri"; bu albümle tüm sevenlerine ulaşıyor.

577536.jpg
577537.jpg

10 Mart 2007 İstanbul Konseri; Şebnem Ferah'ın bugüne kadarki üretimlerinin ve müzikseverlerle paylaştıklarının küçük bir özeti...

Albümün içeriği şu şekilde:

1. Intro
2. Okyanus
3. Can Kırıkları
4. Çakıl Taşları
5. Delgeç
6. Ay
7. Ben Şarkımı Söylerken
8. Babam, Oğlum
9. Mayın Tarlası
10. İyi - Kötü (Dans Pisti)
11. Sigara
12. Dünya
13. Bugün
14. Sil Baştan
15. Oyunun Sonu
16. Yağmurlar
17. Deli Kızım Uyan
18. Yeniden Doğup Gelsem
19. Ben Bir Mülteciyim
20. Fırtına
21. Hoşçakal
22. Vazgeçtim Dünyadan
23. Bu Aşk Fazla Sana
24. Bonus Track

[flash=500,390]http://media.imeem.com/pl/ZkLJhVAeUl/aus=false/[/flash]

http://www.sozmuzik.com/index.php?name=News&file=article&sid=705

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ewet bende dvd sini dün aldım. gerçekten çok güzel bir eser. dvd sini almanızı öneririm. dvd için ayrıca görsel şölen düzenlemişler. efektlerine bayıldım. 2aydır beklediğim albümüme nihayet kavuşabildim.

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Şebonun albümü kaçar mı ??? hemen alırım ;)