Seat Leon Vs Audi A3 Vs Volkswagen Golf 7

Bu konuyu okuyanlar

basaranofficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet arkadaşlar araç almayı planlayanlarımız vardır içimizde. Sizlerin bu 3 araç üzerindeki eğer kullandıysanız tecrübe ve deneyimleriniz yok kullanmadıysanızda görüşlerinizi almak isteriz. Böylece güzel bir araç kıyaslaması yapabiliriz. Öncelikle araçlar hakkında bilgisi olmayanlar için teknik bilgilerini verelim :

Evet arkadaşlar sizlerde bu araçların hakkında ki yorumlarınızı paylaşmaktan geri kalmayın.

Şahsen ben 1.6 tdi leon ' u kullanma fırsatı yakaladım. 1.6 tdi için iyi bir performansı olduğunu düşünüyorum , style paketti sunroof yoktu, iç malzeme kalitesi olarak çok beğenmedim plastikleri biraz dandik gibi geldi ama iç tasarımı genel olarak güzeldi. Yakıt tüketimi makuldu , istanbul trafiğinde 6.5 civarı bi tüketimimiz oldu. Şimdilik söyliyeceklerim bu kadar.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Hepsi birbirinin aynı şasi ve motoru kullanıyor. Elektronik olarak da tüm sistemler aynı. Sadece dış görünüş farklı. Bana kalırsa Leon'u al derim. Sadece markaya para vermek bana mantıksız geliyor.

basaranofficial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepsi birbirinin aynı şasi ve motoru kullanıyor. Elektronik olarak da tüm sistemler aynı. Sadece dış görünüş farklı. Bana kalırsa Leon'u al derim. Sadece markaya para vermek bana mantıksız geliyor.
Ben de sizin gibi düşünüyorum golf ile aynı donanımlı leon arasında 15 a3 ile 20 bin tl ye kadar fark olabiliyor...

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bu 3 araçta sadece konfor ve teknolojik ekstralar var motor mekanik aşağı yukarı aynı zaten marka algısı ikinci el değeri gibi faktörler alımı etkiliyebilir imkan varsa a3 yoksa leon golf parasının karşılığı değil

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
aynı motor aynı şasi aynı sorunlu şanzıman. dsg ve stronic'ten uzak durun üzülmemek için mümkünse.arızası 8000-12000 liraya patlayabilir. yağlı tip alabilirsiniz o ayrı.

illaki bu 3 araç olacak ve en az 150.000 kullanacağım diyorsanız fazla para vermenin anlamı yok.golf ve a3 ücretini haketmiyor.

gel gelelim kullanıma.leonu açıkça söyleyeyim bilmiyorum.golf ve a3 hemen hemen aynı kalite algısı veriyorlar.aynı performansa aynı yakıt tüketimine benzer teknolojiye sahipler.zaten hepsi VAG'ın.

özetle:
fazla para vermek istemiyorsan: leon
2. elde iyi para etsin diyorsan: golf
şanım yürüsün diyorsan: audi
bence : hiçbiri. bu devirde alınacak sorunsuz 1.6 litreye kadar dizel otomatik araç yok.alayı sorunlu veya kalitesiz.