SDN'de siyasi parti reklamları

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Sağlam para verirlerse reklamı yapıştırırız diyorsunuz yani :D
şaka bi yana siyasi partilerin fanatiklik derecesinde destekleyicileri var sevmedikleri bir partinin reklamı şak diye yüzlerine vurulunca rahatsız olacak bir çok insan vardır diye düşünüyorum. Sitenin kullanıcı kitlesinin azalması kaygısıyla konuşuyorum yoksa tabiki istediğiniz reklamı yayınlayabilirsiniz ama o reklamın bir köşede sessiz sedasız duracağını pek sanmıyorum kendimizi birden bire hararetli tartışmaları okurken bulabiliriz. Herkesten aynı seviyede anlayış beklesekte bu gerçekleşmeyebilir.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Olmayan bir reklam için amma tartışmışız he :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Movy dedi ki:
Ama tekrar sölüyorum olmamalı. ;) Tabiki Troy ne derse :D :D

Ben, SDN'de çoğunluğun aldığı karar saygılıyım.

Her zaman söylüyorum ama artık daha az söylesem iyi olur eskimesin.

Siz olmazsanız SDN olmaz. O nedenle sizin kararınız herkesin kararından önde gelir. Siz olmaz derseniz olmaz.

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

Ben, SDN'de çoğunluğun aldığı karar saygılıyım.

Her zaman söylüyorum ama artık daha az söylesem iyi olur eskimesin.

Siz olmazsanız SDN olmaz. O nedenle sizin kararınız herkesin kararından önde gelir. Siz olmaz derseniz olmaz.
[/quote]
::) bence de olmamalı ya sonuçta burada buluşnaların amaçı teknoloji ve biraz eğlence ;)

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Arkadaslar boyle fırsatı daha nezaman yakalıyacaksınız adam lar bız sıze reklam verıyoruz, bızde para bol bızım sıyası goruslerımız dogrultusunda yayın yapın deseler bıle kım takar bu duygudan emın oldugum ocon reklmlara bır once baslanması ıcn geregının yapılmasını arz ederım. 8)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Acith dedi ki:
Ya iyi para veriyorlarsa ver ne yapalım diğer reklamlar çok mu iyi? Biz zaten topdan reklamı sevmiyoruz. Ama seni de düşünmek lazım. İyi para veriyorlarsa ver SDN'ye de bir yarar olur. Ama eleştiri olacak bunları bilerek verin.

Biz toptan reklamı sevmiyoruz dersen, eleştirilerinin bir değeri kalmaz ki. Aynı anda bin kişinin ziyaret ettiği bir sitenin ayakta kalması için giderler var. Giderlerin yanı sıra siteye yazı yazan her arkadaşımıza yazısının karşılığında telif ödüyoruz. Bu da, bilgi sahibi olan ve paylaşımdan yana olan kişilere maddi destek anlamına geliyor. Bununla beraber bir de yapmak istediğimiz yeni projeler var.

Tüm bu saydıklarımız için iman gücü biraz yetersiz kalıyor. O nedenle reklam geliri, sitemizin daha başarılı olması için çok önemli. Sitenin daha başarılı olmasını isteyip, hiç reklam olmasın demek biraz mantıklı gelmiyor.

Reklamlara karşı ön yargılı olmak da yanlış. Mesela yukarıda dönen reklamlar arasında Teknosa'nın bir çalışması var. Birçok kişinin aradığı soruya yanıt verir nitelikte. Aynı şekilde Mynet'in de yine çok güzel bir çalışması var ünlülerle ilgili.

Sitenin gidişatına yön veren kişiler olarak okurlarımızın istekleri doğrultusunda karar aldığımızı söylüyorum ve bundan dönüşümüz yok, olmayacak da. Ancak bu seçimi yaptığımıza sevinmek istiyoruz. Zira bu tür eleştiriler, "en iyisini biz biliriz, biz ne dersek o olur" tavrının cazibesini arttırır nitelikte olmaktan öteye gitmeyecek.

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Arkadaşlar!...
guzel bır sıtemız forumumz var burada emegı gecenlerde para kazansın sıtemızın kalıtesıde artsın tabıkı burada yetkılı arkadaslar sitenın ozunu bozmayacaklarını dusundugum ıcın soyluyorum. Ayrıca paraya sıkıstıgımız zaman troy bır telefon abı kardesızdaha bı 50 ytl hesabıma atarmısın dıyebılırız...
tekrar edıyorum secım donemının kaymagını kacırmayın secımden sonra halk olarak bızden cıkaracavkları bakıyeden duserız...
8)

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bence saçma olur. siyasi bi site değil burası her düşünceye saygılıyıs ama bu siteye konulmamalı.

adrenalin760

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu biraz eskimiş ama bence anasayfadaki sağ ve soldaki ablanın resmi yerine bütün siyasi partilerin reklamı konulabilir böyleliklede kimse alınmaz :)
bu arada resimdeki abla hiç güzel değil midem bulanıo benim :S
daha güzel bişiler konamazmı :p

Be5tE

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Chimera dedi ki:
Bence parti reklamları yapılmamalı neden derseniz siz bir partinin reklamını yaptığınızda , reklamını yaptığınız partinin karşıtı olan kişiler bu site ile ilgili yanlış şeyler düşünebilirler. Buda siteye gösterilen ilgiyi düşürebilir. Hatta üyeler arasında bile yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Ama diğer üyelerin kararlarıda önemli. Fakat benden çıkan cevap olumsuz yönde olur bunuda belirteyim 8)

Ben chi abime sonuna kadar katılıyorum Bencede kesinlikle siyasi parti reklamları yapılmamalı ... Zaten siyasetin olduğu her yerde bir tartışma var. Bari burda olmasın ;)

manTIK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence burada yapılacak reklam gelir getirecekse yapılsın derim. Herşeyin bir maliyeti var değilmi ama :)

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Sonuçta teknoloji forumu burası siyasete gerek yok.

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
konu 15-05-2007 tarihinde açılmış ama hala yorum geliyor :)

KARA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bencede olmaması gerek,siyasetin olduğu heryerde bi bölünme yaşanır..
Ama şu durumda bi sorun olmaz; eğer sdn birçok partiden reklam alma gibi bi şansa sahipse bu sefer hem herkes memnun olur hem para kazanılır..

arex2155

Asistan
Reaksiyon puanı
0
.Shiftdelete Reklamlar Konusunda bence dikkatli olmalı hatıladığım kadarıyla bi e-ticaret sitesi reklamı yapılmış ve e-ticaret sitesine girenler madur olmuştu reklam sitesine girenler sonuçta shiftdelete güvencesi bekliyor halılar mı haksızlar mı bu tartışılır.Sonuçta Bir siyasi parti reklamı bence shiftdelete'ti etkiler.Bence yapılmamalı.bu konuda dikkatli olunmalı

visualize

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda dikkatli olmanızda yarar var. Biz DH ekibi olarak bunun sıkıntısını cok cektik.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Şahsen ben AKP reklamından hoşlanmam,yani teknoloji sitesinde siyasi parti reklamı olmamalı

engin azaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ülkeyi ((öyle veya böyle)yönetecek insanların
parayla haberi niye yayınlanmalı ayırım yapmadan.

Alemci_Dayı

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
SDN de C.H.P nin reklamı olursa bunun karşılığında A.K.P & M.H.P nin de reklamı olması gerekir .. bu durumda yukarıda ismi geçen partilerden biri reklam verir diğerleri reklam vermez ise bunu nasıl izah edeceksiniz ? ..

Sayın Admin'im siyasi parti reklamaları SDN de olmamalı diye düşünüyorum ..

XLone

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eğer tüm siyasi partilere açık bir şekilde olursa kesinlikle sakıncası yok.aksine böyle bir şeyin sitenizde bulunmasının daha yararlı olacağını düşünüyorum..

firariçocuk

Doçent
Reaksiyon puanı
7
adminde bunu düşünüyosa cemaat ne yapar artık siz karar verin hem bi ara siyasi konuşma ve konu açmak yasaklanmıştı şimdi işin içine para girince meşrulaştı öylemi?

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kısa ve öz teknoloji sitesine yakısmaz...ha su var bır sıyası parti,yenı bır işletim sistemi,yenı bır urun yapmıssa neden olmasın:D....:whistling:

kocaçınar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
olumlu yada olumsuz görüşlere saygım sonsuzdur...
arkadaşlar burda siyasi olayların tartışılıp görüşüldüğü bir bölüm yada reklam her neyse neden olmasın ki nede hemen karşı tepki gösteriyoruz.. böylece kültür sewiyemizi geliştirir hemde hayata bakış açımız değişir...
amac dünyada we ülkemizde oynanan oyunları göz önüne sermek we gerçekleri öğrenebilmemizdir...
kültür yalnız kahkahalardan gülücüklerden ibaret deildir...kültürlü bi kişinin aynı zamanda bir dünya görüşüde olmalıdır...
Nacizane fikrimdir

Sayın. Seçil, güzel bir tesbit'te bulunmuşsunuz

Bence de sorun siyaset'i konuşma tartışma sorunu değildir. Sorun Uslup ve siyasi olgunluk sorunudur.Takdir edersiniz ki, siyaset hayatımızın her alanında vardır. Ev, Okul, iş, Çarşı Pazar vs. Dolayısı yaşadığımız ile bilişim çağında Internet aracılığı ilede insanlarımız fikirlerini özgürce paylaşabilmeli.

Reklam konusuna gelince, site için gelir kaynağı olacağından bencede olmalı. Fakat bazı sitelerde olduğu gibi imlecimizi sürekli takip ederek teknolojik haberleri ve forumlarımızı taciz edecekse olmasın.:)

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
ben forumun ayrım yapacağını düşünmüyorum. sonuçta reklamlar gelir kapısıdır ve olması gerekiyorsa olmalı.
ancak tek sorun şu olabilir; sadece belli bir siyasi kesim reklam verirse forum sakinleri de gereksiz yere sakinlikleriniz bozabilirler. bunu dikkate almak lazım olabiler :D

tolta55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
siyaset istenmiyor bu bir gerçek kabul etmek gerek

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
meseleye farklı açıdan bakmak lazım bu siteden ekmek yiyen kardeşlerde var. onlarıda düşünmek lazım tabikide diğer arkadaşlarında yorumları önemli

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bence sorun olmaz. sevmediğim bir parti ise görmezden gelirim. sevdiğim parti ise tıklarım olur biter.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...