SDN'de siyasi parti reklamları

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Merhaba arkadaşlar, ana sayfada bir anket hazırladık ve yayına açtık. Oylamalar oldukça yoğun. Ben bir de forumumuz aracılığı ile sizden bilgi almak istedim.

SDN'de siyasi parti reklamı yayınlanmasında bir sakınca var mı?

Görüşlerinizi bekliyorum.

eyll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sonuçta bir reklam bence sakıncası yoktur

Reaksiyon puanı
23
Sakıncası var.Çünkü bu bir bilgisayar sitesi Siyaset olmasını istemiyroum ben açıkcası diğer arkdaşlarında fikirlerine saygı duyuyorum ama bence olmasın. ;)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Bunu reklam olarak algılamayan bir kesim olabilir. Sanki taraf tutuyormuşuz havası estirilebilir.

Benim için sorun yok ama yukarda dediklerim olmaz inşallah konulursa.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Bence parti reklamları yapılmamalı neden derseniz siz bir partinin reklamını yaptığınızda , reklamını yaptığınız partinin karşıtı olan kişiler bu site ile ilgili yanlış şeyler düşünebilirler. Buda siteye gösterilen ilgiyi düşürebilir. Hatta üyeler arasında bile yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Ama diğer üyelerin kararlarıda önemli. Fakat benden çıkan cevap olumsuz yönde olur bunuda belirteyim 8)

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
MSN grubunda anket'i bile yanlış anlayanlar var.
Ve görüşlerim onların ki ile hemen hemen aynı (4 5 kişi ile görüştüm). Öyle bir reklam yanlış anlaşılabileceği için istenmiyor. Ayrıca SDN'ye yakışmacağını düşünüyorum.

SDN bir teknoloji ve bilişim sitesi ise reklamlarıda bu siteye uygun olmalıdır.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
reklamın siteye uygunluğu konusu çok ilginç olmuyor mu arkdaşlar?

atv'de yayınlanan reklam digiturk'te yayınlanan reklamlar reklam değil mi? digiturk, genç parti'nin yayın organı mı oluyor?

bu arada henüz böyle bir reklam teklifi gelmedi. gelseydi ve kendi insiyatifimi kullanarak yayınlasaydım böyle tepkiler alacağımızdan emindim o nedenle okurlarımıza sormak istedim.

ben kendimi okur olarak düşünerek reklamların sadece benim ilgimi çekenleri ile ilgilenirdim. ilgimi çekmeyen reklamı eleştirmekle zaman kaybetmezdim.

izlemezdim veya tıklamazdım olur biter.

diğer üyelerimizin görüşleri de lazım :) ortaya ilginç şeyler çıkıyor.

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Olsun tabı arkadaşlar versınler paraları bır kısmı sıtenın kalıtesı artıracaktır hemen baslasın gelsın paralar secım donemı ıyı kaynak saglanır hıs dusunme

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Troy dedi ki:
ben kendimi okur olarak düşünerek reklamların sadece benim ilgimi çekenleri ile ilgilenirdim. ilgimi çekmeyen reklamı eleştirmekle zaman kaybetmezdim.

Bunu sen ben yaparız da siteye her girenin yapamayacağından emin olduğum için ben kesinlikle karşıyım.

Reaksiyon puanı
0
pesimist dedi ki:
Bunu reklam olarak algılamayan bir kesim olabilir. Sanki taraf tutuyormuşuz havası estirilebilir.

+1
Troy her ne kadar televizyon kanallarında her türlü reklamın yayınlandığını söylerken haklı da olsa, internet sitesini gezerken sürekli gözünün önünde "sevmediği" bir partinin reklamını görmekten rahatsız olacak bir kesim de mevcuttur. Şahsen ben de mesela bir AKP reklamı görmekten hiç hoşlanmazdım. Ama tabii Genç Parti reklamı olabilir, eğleniriz! :p

----------
Cumhurbaşkanı'nı Hulk Seçecek!

-Cem Uzan
Hulk.gif

----------

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
anlıyorum, herkesten görüş almak istiyorum bu şekilde. sonuçta site, benim sitem değil. burayı ziyaret eden herkesin sitesi. çoğunluk ne derse ben de onu uygulayacağım arkadaşlar.

Reaksiyon puanı
23
Troy dedi ki:
anlıyorum, herkesten görüş almak istiyorum bu şekilde. sonuçta site, benim sitem değil. burayı ziyaret eden herkesin sitesi. çoğunluk ne derse ben de onu uygulayacağım arkadaşlar.

Herkesin ortak görüşünü bilmiyorum ama bana göre bu oylama Orta yani birisi evet birisi hayır diyecek ve oylama orta dereceli bitecek.Ana sayfadaki oylamada şu anda evet kısmı çok büyük bir derecede. ;)

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Adamlarımı haber saldım hepsi olumlu oy kullanacaklar heheheh

akifsever

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu reklamdan çok kazanıp uzun bir süre boyunca sdn de reklam olmaması için ben bir sakıncası yok diyorum. reklamı sayfanın en altına koyun :D

RuNaL

Müdavim
Reaksiyon puanı
71
olsun kimseye bi zararı olacak değil ya pkk nın reklamı olmadıkca sorun olmaz :)

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14

Gereksiz. Teknoloji ile Siyaset işlerinide birbirinden ayırmak gerekli. ;)

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Bencede olmaması gerekir.

aklayarar

Asistan
Reaksiyon puanı
16
takım tutmak parti tutmak bir renk'i sevmek kişiye göre değişen olaylardır mutlaka ki isteyen ve istemeyenler vardır siteyi de mutlaka etkilicektir

Troyda haklı
casper reklamlarını asla izlemem casper sevmem ama bu sitede reklamı yer alır siyasi reklamda yer alabilir bakmaz tıklamayız olur biter
fikirlerimizi etkilemiyeceği kesin zaten

web sitelerin ayakta durabilmesi için reklam sart...
ama ak parti reklamı ise olmasın ya ;)

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Yayınlanmamalı bence.
Güçlü aydoğdu arkadaşımızın dediği "gibi bir partinin reklamını görmekten rahatsız olacak bir kesim de mevcuttur"..

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
reklamlarla ilgili ilk tartışmalar başladığında blog da sadece teknoloji ile ilgili reklamlar kanulacağından bahsediliyordu yanlış hatırlamıyosam. ama bu siyasi parti reklamı teknolojiyle ne kadar alakalıdır pek anlamadım

benim için farketmez reklamın olup olmaması ha ak parti olmuş ha genç parti
ama ille de reklam olcaksa genç partiniki olsun eğleniriz biraz :p

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bence cok sesli bir ulkede yasadıgımız ıcın hangı partı olursa olsun bazıları tarafından yanlıs anlasılacaktır.ve bence kesınlıkle olmamalıdır.sitenın temasına uygun degıl.

beyaz_golge

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O zaman arkadaşlar sitedeki siyasi herşeyi kaldıralım ???
Mesela güçlünün imzasını silelim, ya da aklayarar kardeşimin akp reklamı olmasın yazısını değiştirelim, neticede bir üye gelipte ya burda amma AKP düşmanı var ben bu siteye girmeyim diyebilir... Yada spor bölümünde takım taraftarlarının birbirleri aleyhine yazmalarını engelelleyelim... Anasayfadaki haberlerimizde Microsoft fanatiklerini kızdırmamak için pardus haberi pardusçuları kızdırmamak için de Microsoft haberi yayınlamayalım, yani ikisini de yayınlamayalım...
Sitede rakibi olan taraftarı olan hiçbirşeyi barındırmalayım o zaman ???
Neticede her kanal her reklamı yayınlıyor bu siteye falanca partiye düşman olanlar kadar falanca partiyi sevenlerde giriyor... Ben her türlü reklamın yayınlanması taraftarıyım ;) İsteyen istediği reklamla ilgilenir diye düşünüyorum, kendi sevmediği bir şeye ait reklamı görenler siteyi kötülememeli ya da taraf olarak algılamamalıdır bence...

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Troy dedi ki:
reklamın siteye uygunluğu konusu çok ilginç olmuyor mu arkdaşlar?

atv'de yayınlanan reklam digiturk'te yayınlanan reklamlar reklam değil mi? digiturk, genç parti'nin yayın organı mı oluyor?

bu arada henüz böyle bir reklam teklifi gelmedi. gelseydi ve kendi insiyatifimi kullanarak yayınlasaydım böyle tepkiler alacağımızdan emindim o nedenle okurlarımıza sormak istedim.

izlemezdim veya tıklamazdım olur biter.

diğer üyelerimizin görüşleri de lazım :) ortaya ilginç şeyler çıkıyor.

Televizyonda beğenmediğin bir reklam çıkarsa kanalı değiştirirsin internettede beğenmediğin reklama bakacak değilsin, bu durumda da siteni değiştirirsin eğer bunu göze alıyorsanız siyasi parti reklamı yayınlamanızda bence sorun yok.

seciL

Müdavim
Reaksiyon puanı
102
olumlu yada olumsuz görüşlere saygım sonsuzdur...
arkadaşlar burda siyasi olayların tartışılıp görüşüldüğü bir bölüm yada reklam her neyse neden olmasın ki nede hemen karşı tepki gösteriyoruz.. böylece kültür sewiyemizi geliştirir hemde hayata bakış açımız değişir...
amac dünyada we ülkemizde oynanan oyunları göz önüne sermek we gerçekleri öğrenebilmemizdir...
kültür yalnız kahkahalardan gülücüklerden ibaret deildir...kültürlü bi kişinin aynı zamanda bir dünya görüşüde olmalıdır...
Nacizane fikrimdir

aklayarar

Asistan
Reaksiyon puanı
16
uzayacak bu konu :)

ben safir ekran kartını severim sen GeForce sitede Geforce yenı bi akran kartı cıkarmıstır siteye reklam verir bende tıklar incelerim

ama siyasi olaylara insanlarımızın bakışaçıları ve vermiş oldukları tepkiler buşekilde gelişmiyor ne yazıkkı :(

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
seçiL dedi ki:
olumlu yada olumsuz görüşlere saygım sonsuzdur...
arkadaşlar burda siyasi olayların tartışılıp görüşüldüğü bir bölüm yada reklam her neyse neden olmasın ki nede hemen karşı tepki gösteriyoruz.. böylece kültür sewiyemizi geliştirir hemde hayata bakış açımız değişir...
amac dünyada we ülkemizde oynanan oyunları göz önüne sermek we gerçekleri öğrenebilmemizdir...
kültür yalnız kahkahalardan gülücüklerden ibaret deildir...kültürlü bi kişinin aynı zamanda bir dünya görüşüde olmalıdır...
Nacizane fikrimdir

Söylediklerine katılıyorum herkesin Türkiye üzerinde oynanan oyunları bilmeye hakkı var ancak ülkemizde siyaset hassas bir konu ve burası siyaset platformu değil.(en azından bana göre değil)

Uzun zamandır (pasif olarak)sdn takipçisiyim. Bu güne kadar sdn çizgisinden şaşmadan amacına hizmet eden takdir edilmesi gereken ender sitelerden biridir. Eğer sitede siyaset tartışılıyorsa, sdn amacının dışında hizmet vermeye başlamış demektir. Tabi şöyle bi konu gündeme getirilebilir; "Falanca Hükümet devlet dairelerinde linux kullanılması için yasa tasarısı sundu" şeklinde bi' haberi sdn sayfalarında görmek beni sevindirir. Bana göre siyaset hakkında bilgi paylalşımının yeri burası değil.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Reklamların yayınlandığı alanlar siyasi platformlar değil ki hiçbir yerde.

Reklam alanından öteye gidemez bu içerikler.

Yazılım incelemlerimiz ayrı, donanım incelemelerimiz ayrı, reklam alanımız ayrı.

Bir de böyle düşünün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...