[SDN'de İlk] ZTE Nubia Z17 Kullanıcısıyım Soru Sorabilirsiniz.

Bu konuyu okuyanlar

srgnata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çinde henüz yeni piyasaya çıkmış fakat Türkiye'de satılmayan ve satılmayacak olan ZTE'nin Nubia markası altında çıkardığı amiral gemisi Nubia Z17 Kullanıyorum. Sorularınızı alabilirim...

Cihazın özelliklerini internetten rahatça görebilirsiniz. Aşağıdaki videoyu ben çektim çok amatör ama almak isteyenler için bir çeşit rehber olabilir. Ayrıca videonun açıklamasını okuyun. Bu tür cihazlar Türkiye'de olmasa bile nasıl alacağınızı az çok biliyorsunuz. Almak isteyenlere tavsiye ederim. Yinede detaylı soruları aşağıdan sorabilirsiniz.

Nacizane Amatör İnceleme. Daha iyisini yapardık ama gerekli materyaller yok. Çok amatör olduğunu baştan söyleyeyim kötü yorum kabul etmiyoruz efenim :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cihazda Helio X30 mu var?
OIS yok EIS var öyle değil mi?
Videoda sarsıntı önleme becerisi ne kadar başarılı düşük ışık performansı nasıl ?
Videoyu izleme fırsatım şimdilik yok da merakımdan soruyorum.

srgnata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cihazda Helio X30 mu var?
OIS yok EIS var öyle değil mi?
Videoda sarsıntı önleme becerisi ne kadar başarılı düşük ışık performansı nasıl ?
Videoyu izleme fırsatım şimdilik yok da merakımdan soruyorum.

OIS yok. Sitesinde EIS olduğu yazıyor. Sarsıntı önlemesi diğer EIS'li telefonlar kadar bir OIS kadar iyi değil tabi. İşlemci SD 835 - 6GB RAM - 64 GB HAFIZA - SIFIR ÇERÇEVE - ÇİFT (ÇOK SAĞLAM) KAMERA - GÜZEL BİR TASARIM. öne çıkan özellikleri. Avrupaya satışı başlamadığı için global rom yok bunuda eklemek isterim...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
3.5mm jack yok gereksiz ince olmuş bizimle değilsin zte nubia...

srgnata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3.5mm jack yok gereksiz ince olmuş bizimle değilsin zte nubia...

Evet malesef yok ama İP 7'de de yok diye biliyorum. Tasarımı bozmaması ve daha ince olması açısından firmalar amiral gemilerinde bu yolu tercih etmeye başladı. Sırf bunun için bizimle değilsin diyemeyiz ki zaten bizimle değil :) Ama kutunun içinde aparat çıkıyor. Telefon bu sayede bir amiral gemisine yakışır incelikte. Tasarım gerçekten muazzam tabi biraz da kişisel bir durum. Beğenmeyen beğenmez yani tasarımı :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Evet malesef yok ama İP 7'de de yok diye biliyorum. Tasarımı bozmaması ve daha ince olması açısından firmalar amiral gemilerinde bu yolu tercih etmeye başladı. Sırf bunun için bizimle değilsin diyemeyiz ki zaten bizimle değil :) Ama kutunun içinde aparat çıkıyor. Telefon bu sayede bir amiral gemisine yakışır incelikte. Tasarım gerçekten muazzam tabi biraz da kişisel bir durum. Beğenmeyen beğenmez yani tasarımı :)
benim zevkime hitap etmiyor normal kalınlıkta olsun 3,5mm jack olsun bataryadan kısmasın...

srgnata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
benim zevkime hitap etmiyor normal kalınlıkta olsun 3,5mm jack olsun bataryadan kısmasın...

Dostum bataryasından kısılmamış zaten çok güzel şarj performansı var. Lumia derken bu arada onların devri geçti ve o zamanın amiral gemisinin (1050'ydi sanırım) kamerasından çok daha iyi bir kamerası var z17'nin

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Dostum bataryasından kısılmamış zaten çok güzel şarj performansı var. Lumia derken bu arada onların devri geçti ve o zamanın amiral gemisinin (1050'ydi sanırım) kamerasından çok daha iyi bir kamerası var z17'nin
ona bütçem yok onada (1050) yok biri yanlışlıkla 20TL'ye satarsa kaçırmazdım...

Reaksiyon puanı
5,172
Nereden aldiniz yani yurt diaindan aldinizda telefon gelirken sıkıntı olmadı mı

Son düzenleme:

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
nasıl alabileceğimiz hakkında bilgi de olsa , size kaça mal olduğu vs vs gibi bilgileri de katsanız güzel olur.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
devlet mantıklı bir nedenle yurt dışından telefon alımına sınır koydu bireysel olarak alamazsın garantisi olmayan bişeye o kadar para vermek doğru değil bence ve trollleme yok fikrimi yazıyorum.

srgnata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nereden aldiniz yani yurt diaindan aldinizda telefon gelirken sıkıntı olmadı mı

nasıl alabileceğimiz hakkında bilgi de olsa , size kaça mal olduğu vs vs gibi bilgileri de katsanız güzel olur.

Sahibinden'de çok var satan bakabilirsin. Dh'de de güvenilir satan çok var. Ben tanıdık aracılığıyla 1800 tl ye getirdim. İlk çıktığında aldım. Özele gelirseniz ve gerçekten alacaksanız facebooktan bazı getirenlerin ismini veririm ama boş yere meşgul etmeyecekseniz dostlar. Bunun dışında aliexpresste araştırırsanız çok gönderen var türkiye'ye. Şansınız varsa vergi ödemezsiniz yoksa ödersiniz :)

Birtek bataryası korkutuyor insanı o kadar

Bataryası 1 günü rahat çıkarıyor yoğun kullanımda. SD 835 - 821'den daha Tasarruflu olduğu için batarya tarafı korkutmasın.

devlet mantıklı bir nedenle yurt dışından telefon alımına sınır koydu bireysel olarak alamazsın garantisi olmayan bişeye o kadar para vermek doğru değil bence ve trollleme yok fikrimi yazıyorum.

Tabi ama 1800 tlye aldım. 1800 tlye burada aldığın cihazla kıyasla istersen. Biraz şans işi ama işini şansa da bırakma. Aldığında sorunluysa geri yolla paranı iade edeceklerdir. Devletin sınır koyma sebebide burada aldığınız cihazdan daha fazla kar yapıp global kar imajını yükseltmesidir. Sizi düşünmesi falan değil yani.

Garanti o kadarda ise yarayan bisey deyil ki

Telefonu ilk aldığında bozuk değilse bozulmaz yani abicim. Ha ghostscreen olur onuda araştır yani alacağın cihaz hakkında. Mesela bu cihaz JDİ panel onda GS olmuyor. Ama düşürüp camını kırdın diyelim işte burada daha karlısın aslında. yine aliexpressten camı komple daha ucuza alıyorsun burada da ucuzdan taktırıyorsun. Diğer ufak parçalarda aynı şekilde. Anakart yanarsa zaten burdaki garanti de büyük oranla size iteliyor :) Yani kısası burada sana katılıyorum.

genede bardak altı olmasına engel olabilir...

Çinden geliyorsa bir ürün zaten bardak aldı değil sıfır destektir abicim. Yani alıyorsan bitmiştir daha desteğin yok. Üstte yazdığım gibi parçalarını kırarsan kendin temin edersin. Ama ben son 3 yıldır mi-oppo-meizu-zte-leeco gibi cihazları kullandım birinde bile şikayetim olmadı. Yalnız bu kadar ucuza alınca sürekli değiştirme isteğim geliyor :) 1800 e aldım bunu. Düşünsene böyle bir cihaz 1800 :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
belkide iphone mayfone her biri 15K-1.8K eder ama satıcısı,dispiritörü kim varsa kaktırıyor...

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
aliexpressten türkiyeye telefon gönderilip bir de şansa göre vergi ödememe durumundan bahsettikten sonra ben kaçar.

Reaksiyon puanı
5,172
Aynisi z11 icinde gecerli uc 5 rom var ama 7.1.1 yok sanirim bi kisitlama var samsung yada lg gibi arastirmak gerekli

Son mesajlar