Sdn Youtube Kanalinin Bozulması ve Kararlar

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Selam arkadaslar bir süredir aktif değilim çok, gorevden alındığımdan beri. Bu da son konum olacak muhtemelen.
Biz teknoloji ürünleri haberleri beklerken youtube kanalini oha diyorum kanalina benzettiler. Ne kadar kaliteden uzak click bait içerik varsa, onlar paylaşılmaya başlandı. 23 yaşında biri olarak kanalın böyle veletvari yönetilmesi icime, gururuma bu foruma verdiğim emege de çok dokundu. Bu bakimdan, bu tarz düşük seviyeli icerik uretilecek bir sitenin forumundan da ayrılma karari aldım.
Sdn youtube kanali son 2-3 videoya bakarsaniz ne demek istediğimi anlarsınız. Hem youtube abonelginden çıktım, ve son olarak forum üyeliğimin de banlanmasini rica ediyorum. @troy
Bize yapilan ayıbı hiçbir zaman dile getirmedim, açıklamam da. Ancak bu böyle 10-11 yaşındakilere yönelik içerik üreten bir platformda bulunmama kararı aldım.
Bu zamana kadar emeği gecen herkese teşekkürler.
Saygılarımla Jiraiya06

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne kadar haklısın. Bunun üstüne daha iyi yorum yapabilir miyim bilmiyorum ama şunu da söylemek istiyorum . Dün son yüklenen videoyu izlerken SDN adına utanmam her saniyede katlana katlana arttı . Kusma derecesine geldim ve 11. dakikada kapattım .

Aslında SDN'nin fanboy vari davranışlarını da konuşmak isterdim ama o ayrı bir tartışma konusu .

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Siteye ayda yılda bir giriyorum ve bir dostun daha ayrılışına şahit oluyorum.
Yolun açık olsun Jiraiya, yolun açık olsun SDN

@troy bu konuyu görecek mi bilmiyorum ama konu 24 saat durmayacak, buna eminim.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
23 yaşında biri olarak kanalın böyle veletvari yönetilmesi icime, gururuma bu foruma verdiğim emege de çok dokundu.
Ben de 22 yaşındayım. Ara sıra eğlence video'ları atmalarında bir sakınca görmüyorum şahsen. Renkler ve zevkler tartışılmaz. Belki sizin forumla ilgili geçmişiniz vardır ve bundan etkilenerek bunları söylüyorsunuzdur bilmiyorum ama video içeriklerinde öyle rahatsız edici bir şey göremiyorum. Aksine ben izlerken eğlenmiştim. Dediğim gibi renkler ve zevkler tartışılmaz.

ErceKerim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bazı videolar fanboyvari bazıları da eğlenceli olabiliyor, hele reklamlar yüzünden kaliteniz düşüyor, evet reklam lazım ama bazı reklamlar adınızı kirletiyor (casper). Bazı videolar çok gereksiz oluyor, clickbait bir yere kadar iyi (abartılmadığı sürece).

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bazı videolar fanboyvari bazıları da eğlenceli olabiliyor, hele reklamlar yüzünden kaliteniz düşüyor, evet reklam lazım ama bazı reklamlar adınızı kirletiyor (casper).
Şimdi bu yazdığın fanboy vari değil miydi ? :D Adamlar incelemesini yapmış, güzel laptop demişler. Markasına bakıp kötü diyen aynı kafa marka logosunu görüp milyarlar döken kafa ile aynı şey. Logo'yu değil, ürünü değerlendirin. Marka bilincini bırakın artık.

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
@Jiraiya06 'ya katılıyorum. Ne forum olsun ne de SDN Youtube kanalı olsun istenilen içeriği vermiyor :( Bu gidişte ortada ne forum kalacak ne shiftdelete ismi. Ayrıca yöneticilerinde bu durumu görmelerine rağmen halen müdahale forumun canlanması için hiç çaba sarf etmiyorlar. En yakın zamanda yöneticilerin bu durumu el atmasını temenni ediyorum.

ErceKerim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şimdi bu yazdığın fanboy vari değil miydi ? :D Adamlar incelemesini yapmış, güzel laptop demişler. Markasına bakıp kötü diyen aynı kafa marka logosunu görüp milyarlar döken kafa ile aynı şey. Logo'yu değil, ürünü değerlendirin. Marka bilincini bırakın artık.

Fiyat performans konusu biraz tartışmaya açık. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
SDN'nin ne anasayfasına, ne youtube kanalına ne de facebook sayfasına bakmıyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yahu 128gb nasıl dolar deyip reeder telefonum 128liğini gösteriyorlar o telefondan ne hayır gelir ?
100- dolara Çin'de satılan telefonu 300 dolara satan reederle SDNnin ne işi olur ?
Reklamsa adam gibi reklam yapılabilir elbette yapmaları lazım .

Onu geçtim bu Apple fanatikliği başladı yok şöyle muhteşem fotoğraf yok böyle muhteşem video yok 7 ile çekildi yok 7 Plus uçuyor. Piyasada başka telefonlar yok zaten .

Buzz gibi telefon G6 nerde ? Ben göremiyorum .

Magazin haberlerindeki rezillige değinmek istemiyorum bile kimse müdahalede etmiyor yahu öbürü diğerini kenarda köşede halletiyse bundan banane ? Veya şunun bikinisi görüntülendiyse bunun SDNde işi ne ?

Aktiflik meselesi forumun suçu mu bilemem ama tırt olduğu kesin

Ve en rezil konu
En en rezil konu
Bir mesaj atacağız mesajı atmak için can çekişiyoruz yarım sayfa yazı yazıyorum cevapla diyorum yukarı sağda birşeyler oluyor oluyor sonra gidiyor . Mesaj gitti mi gitmedi mi belli değil . Dalgınlığıma geliyor . Sayfayı yeniliyorum benim yazının yerinde yeller esiyor .
Limon host ile olmuyor arkadaş zorlamayın yahu

Bakın size 3-4 tane kanal vereyim açın bakın bu kadar cıvıtanı bu kadar teknolojiden uzaklaşanı var mı açın bakın
Ya tamam uygulama tanıtıyorlar oradan para kazanıyorlar tabi ki kazanacaklar yoksa millet ne ile geçinsin.
Teknolojik alet namına hiç bir eşya yok mu arkadaş .
Ya da şöyle ağır teknolojik aletler yok mu monitör donanım vb vb .

Dedim ya 3-4 kanal vericem burda isim vermek ne kadar doğru karar veremiyorum ama girin bakın
Hardware Plus
Teknoseyir
Technopat
Ve şuan adı Amazon dolandırıcılığı ile anılan donanım haber
Açın içeriklere bakın eskiden SDN içerikleri çok ilgimi çekerken şuan çizgilerinin çok dışına çıktılar .
Bı gidin oraya bakın bir de SDN YouTube kanalına bakın .
Kimse kalkıpta SDN'nin kötülüğünü istemiyor. Yahu niye isteyelim para mı verecekler bize ?

Ama şuan doğru dürüst bir iş yapmadıkları gerçek .

Facebook sayfasını konuşmak istemiyorum arada sırada bakıyorum sanki milleti birbirine kırdırmak için atılan durumlar var. Orası ayrı bir tartışma konusu zaten
--- Gönderi Güncellendi ---
Bakın açık konuşuyorum bizim magazin konusundaki paylaşılan bazı konular technopatta paylaşılacak
Değil 2023 ,adamı orda 2123e kadar banlarlar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hop dedik Reeder çöp değil casper çöp oğlu çöp.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bakın açık konuşuyorum bizim magazin konusundaki paylaşılan bazı konular technopatta paylaşılacak
Virgül unuttum diye beni 1 hafta banladıktan sonra bir zahmet :D Onlar gerekli gereksiz ban atıyorlar zaten. SDN bu konuda biraz daha esnek. Eğer kafa yapına Technopat forum daha uygunsa burada işin ne ? Burada yöneticiler işlerini ciddiye alıyorlar. Gerçekçi cezalar veriyorlar. Mod.culuk oynayan çoluk çocuk yok bilgisayarının başında.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
@Jiraiya06 'ya katılıyorum. Ne forum olsun ne de SDN Youtube kanalı olsun istenilen içeriği vermiyor :( Bu gidişte ortada ne forum kalacak ne shiftdelete ismi. Ayrıca yöneticilerinde bu durumu görmelerine rağmen halen müdahale forumun canlanması için hiç çaba sarf etmiyorlar. En yakın zamanda yöneticilerin bu durumu el atmasını temenni ediyorum.

Forumla alakalı eleştirilerinizin ilk muhattabı benim, konuyla ilgili eleştirilerinizi bana yazarsanız elbette elimizden geleni yaparız.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Birkaç deneme yaptık ama istediğimiz gibi olmadı. Yarından itibaren değişiyor format. Öneri ve eleştiriler için teşekkür derim.

Reaksiyon puanı
5,172
Kimse beni yanlis anlamasin ancak bu kadar eski uyeler forma kusuyorsa burada bir sorun vardir. Hepsi birden hata yapamaz diye dusunuyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Virgül unuttum diye beni 1 hafta banladıktan sonra bir zahmet :D Onlar gerekli gereksiz ban atıyorlar zaten. SDN bu konuda biraz daha esnek. Eğer kafa yapına Technopat forum daha uygunsa burada işin ne ? Burada yöneticiler işlerini ciddiye alıyorlar. Gerçekçi cezalar veriyorlar. Mod.culuk oynayan çoluk çocuk yok bilgisayarının başında.
Kafa yapım oraya uysaydi 9000 mesajım burda değil orda olurdu ve orada 2 günde bir bir günlük (hatta bazen 3 ceza birden ) ceza yemezdim.
Magazin bölümüne bı girin elle tutulur birşey var mı bi bakın .
Sonra gelin tekrar konuşalım .

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135

SDN Forum, 2005 yılından beri aktif olan, onlarca konuya, birbirinden farklı içeriğe ev sahipliği yapan bir forum. Kurulduğumuz günden bu yana, hiç sadece teknoloji odaklı bir forum içerisinde olmadık. Bunu yapmayı açıkçası mantıklı da bulmuyorum.

Bahsettiğin teknoloji forumların yöneticileri tarafından şiir yarışması düzenlendi mi? Sanmıyorum.

Kimse beni yanlis anlamasin ancak bu kadar eski uyeler forma kusuyorsa burada bir sorun vardir. Hepsi birden hata yapamaz diye dusunuyorum

Biz hata yapmadık veya yapmıyoruz demedik ki :)

Reaksiyon puanı
5,172

O zaman durusunuz net olursa seviniriz. Youtube a gelenler sizin teknoloji haberlerinizi izlemek icin geliyor. Eger eglenmek isterlerse baska kanallara zaten yonelirler.

Sizide anliyorum isiniz bu. Buradan para kazaniyorsunuz reklam yapiyorsunuz bunda hicbir sorun yok sonuna kadar yaninizdayiz ancak biz sdn yi acdigimizda teknoloji haberleri gormek istiyoruz. Sizde bu konuda bize anlayis gosterirseniz seviniriz

Reaksiyon puanı
5,172
Tartışma eski yeni üye tartışması değil. Ben çok eski üyelerin arasında sayılmam ama kanalı bir zamandır takip ediyorum ve forumda da bir zamandır varım. Ben ne forumda ne de kanalda siteye küstürecek düzeyde bir bozulma

Bu tartismalar kapali ortamda olmuyor herkes izleyip goreviliyor hatta kavga ettiginiz insanlar gidip baska formda konu acinca bu is zor olmuyor.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
O zaman durusunuz net olursa seviniriz. Youtube a gelenler sizin teknoloji haberlerinizi izlemek icin geliyor. Eger eglenmek isterlerse baska kanallara zaten yonelirler.

Sizide anliyorum isiniz bu. Buradan para kazaniyorsunuz reklam yapiyorsunuz bunda hicbir sorun yok sonuna kadar yaninizdayiz ancak biz sdn yi acdigimizda teknoloji haberleri gormek istiyoruz. Sizde bu konuda bize anlayis gosterirseniz seviniriz

Abi, kanal konusunda yetkili olmadığım için Hakkı abinin gerekli açıklamayı yapmasını bekledim, o da durumu izah etti zaten. Yarından itibaren format değişiyor, bunun sizin geri dönüşlerinizden sonra olması bence harika bir şey.

Reaksiyon puanı
5,172
Abi, kanal konusunda yetkili olmadığım için Hakkı abinin gerekli açıklamayı yapmasını bekledim, o da durumu izah etti zaten. Yarından itibaren format değişiyor, bunun sizin geri dönüşlerinizden sonra olması bence harika bir şey.
Tesekkur ederiz:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
SDN Forum, 2005 yılından beri aktif olan, onlarca konuya, birbirinden farklı içeriğe ev sahipliği yapan bir forum. Kurulduğumuz günden bu yana, hiç sadece teknoloji odaklı bir forum içerisinde olmadık. Bunu yapmayı açıkçası mantıklı da bulmuyorum.

Bahsettiğin teknoloji forumların yöneticileri tarafından şiir yarışması düzenlendi mi? Sanmıyorum.

O kadar yazı arasından sadece oraya takıldıysanız pes
Sunucu konusu mesela neden değinmediniz. Forumda birşeyler yazan insanlar düzgün bir forum altyapısını hak ediyor bence (bu dediklerimden kendimi vazgeçilmez Hint kumaşı olarak gördüğüm için rahat bir altyapı istediğim.anlami falan çıkıyorsa basın permayi geçin )
Şimdi siz diyorsunuz ki
Kimin kimi halletti , kimin bikinisi gözüktü bunu takip etmek haberini yapmak , milletin etek boyunu takip etmek normal bir olay .
13 -16 yaş arası çocuklar burada gezmiyor. Yeni mesajlara girip magazin haberlerini görmüyorlar .
Ne olacak canım milletin kafasını bulandiralim ne ala ne ala .
Yararlı içerikle doldurmak yerine gidip milletin etek boyunu takip edelim kardeşim ne demek yahu ne işimiz olur bizim yararlı işlerle

Kaldı ki çeşitliliğe laf ettiğim bir yeri gösterirseniz sevinirim . Ben çeşitliliğe laf ettiğim bir cümle göremiyorum .
Benim laf söylediğim nokta açılan konuların kalitesizliği .
Yani herkes özgür ne haber paylaşırlarsa paylaşsın moduna mı gireceksiniz ?

Screenshot_2017-07-25-22-10-02-887_com.sec.android.app.sbrowser.png
Screenshot_2017-07-25-22-09-46-927_com.sec.android.app.sbrowser.png

Belki ben fazla gerizekalı , yobaz ve geri kafalı insanımdır belki yani olabilir de şimdi . Tepki gelince kendimden şüphelenmedim değil

Bana bu haberlerin gerekliliğini açıklayabilecek arkadaş buyursun gelsin konuşsun .

Özgür platform ? Ne özgür platformu ? Neyin özgürü ? Veya neyin çeşitliliği
Kalkın şiir yapmayın mı diyorum ? Yahu ne güzel yararlı içerik işte daha ne olsun .

Ama böyle pislik haberlerle 12 senelik SDN forumu kirletilmesine göz mü yumacaksınız.
Bakın bu haberleri tıklanma kaygısı için falan tutuyorsaniz benim açtığım mesela 6s konusu toplasan magazin konusunun en az iki sayfasından fazla tıklanma almıştır. Elbet SDN forumda konular bir şekilde tıklanır bir şekilde reklam geliri gelir .

Reaksiyon puanı
5,172
Sunucu konusu mesela neden değinmediniz. Forumda birşeyler yazan insanlar düzgün bir forum altyapısını hak ediyor bence (bu dediklerimden kendimi vazgeçilmez Hint kumaşı olarak gördüğüm için rahat bir altyapı istediğim.anlami falan çıkıyorsa basın permayi geçin )
Şimdi siz diyorsunuz ki
Kimin kimi halletti , kimin bikinisi gözüktü bunu takip etmek haberini yapmak , milletin etek boyunu takip etmek normal bir olay .
13 -16 yaş arası çocuklar burada gezmiyor. Yeni mesajlara girip magazin haberlerini görmüyorlar .
Yararlı içerikle doldurmak yerine gidip milletin etek boyunu takip edelim kardeşim ne demek yahu ne işimiz olur bizim yararlı işlerle

Kaldı ki çeşitliliğe laf ettiğim bir yeri gösterirseniz sevinirim . Ben çeşitliliğe laf ettiğim bir cümle göremiyorum .

Ekli dosyayı görüntüle 25782 Ekli dosyayı görüntüle 25783
Belki ben fazla gerizekalı , yobaz ve geri kafalı insanımdır belki yani olabilir de şimdi . Tepki gelince kendimden şüphelenmedim değil

Bana bu haberlerin gerekliliğini açıklayabilecek arkadaş buyursun gelsin konuşsun .

Kalkın şiir yapmayın mı diyorum ? Yahu ne güzel yararlı içerik işte daha ne olsun .

Ama böyle pislik haberlerle 12 senelik SDN forumu kirletilmesine göz mü yumacaksınız.
Bakın bu haberleri tıklanma kaygısı için falan tutuyorsaniz benim açtığım mesela 6s konusu toplasan magazin konusunun en az iki sayfasından fazla tıklanma almıştır. Elbet SDN forumda konular bir şekilde tıklanır bir şekilde reklam geliri gelir .
Hocam sdn forum bu sorunlari reddetmiyor aksine cozmek icin uzerine gidiyor. Bunu anladim ben umarim her sey sirasi ile olur:)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Şimdi siz diyorsunuz ki

Ekli dosyayı görüntüle 25782 Ekli dosyayı görüntüle 25783

@Murat Burç forum altyapısı konusunda şikayetlerini not alıp geliştiricimize iletiyorum sürekli. Kısa bir süre sonra herhangi bir problem kalmayacak. Bu ayrı bir konu.

Magazin konusuna geri dönecek olursak, biz magazin içeriklerini sosyal medya hesaplarımızdan paylaşmıyoruz, anasayfada yayınlamıyoruz, öyle değil mi? Bu forumda yararlı içerik yok demek, yönetim ekibimize ve üyelerimize saygısızlık olur.

Evet, herkes özgür, ne içerik paylaşmak isterse paylaşabilir? Burada forum kurallarına ters düşen, +18 görsel veya ima varsa bildirirsin, konuyu siler üyeye gerekli ikazlarda buluruz.

Gençlerimiz youtube'da, facebookta, oyunlarda ahlaklarını bozacak şeyler görmüyorlarsa, SDN Forumda kimsenin ahlakı bozulmaz.

Ayrıca, 4 ayı geçmekte ki forum yöneticisiyim Murat, tıklanma alabilmek için kaç tane haber girdiğimi veya başlık attığımı gördün?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu forumda yararlı içerik yok demek, yönetim ekibimize ve üyelerimize saygısızlık olur.
Yararlı içerik dolduralım/çoğaltalım başka şey
Yok demek başka şey
Benim yazdığım paragrafta yok kelimesi geçiyor mu ?

Amaan neyse iyi geceler

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yararlı içerik dolduralım/çoğaltalım başka şey
Yok demek başka şey
Benim yazdığım paragrafta yok kelimesi geçiyor mu ?

Amaan neyse iyi geceler

İyi geceler :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yok kelimesini göremiyorum.
Orda söylediğim sözler , açılan magazin konularının gereksizliğine ve kalitesizliğine ve gereksizliğine dair sözleridi.

Tekrar soruyorum yararlı içerik yok dediğim cümle nerede ? Ben ne diyorum magazinle işimiz ne yararlı konularla dolduralım/çoğaltalım .
Lafı kendi istediğiniz yere çekmeye çalışıyorsunuz ama olmuyor m

Reaksiyon puanı
5,172
Yok kelimesini göremiyorum.
Orda söylediğim sözler , açılan magazin konularının gereksizliğine ve kalitesizliğine ve gereksizliğine dair sözleridi.

Tekrar soruyorum yararlı içerik yok dediğim cümle nerede ? Ben ne diyorum magazinle işimiz ne yararlı konularla dolduralım/çoğaltalım .
Lafı kendi istediğiniz yere çekmeye çalışıyorsunuz ama olmuyor m
Siz yatmadiniz mi:)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@Murat Burç hocam, bir gün KPSS'ye yada basitçe herhangi bir sınava girecek olursanız, benim size tavsiyem Cümlede Anlam ve Söz Sanatları konularını hafife almayın :)